Ortopéd na liečbu skoliózy - Bratislava, Trnava

maggie1192019
15. aug 2023

Dobrý deň zháňam ortopéda čo sa zaoberá skoliozou v dospelom veku Bratislava, Trnava máte nejaké odporúčania vopred ďakujem

gemerka17
15. aug 2023

@maggie1192019 neexistuje na svete ortopéd, ktorý sa tým zaobera. Liečba je len a len tvoje úsilie. Je to o cvičení a makani ako fretka. Lekar za teba cvičiť nebude. On ti max dá urobiť RTG, ale to vie poslať ktorýkoľvek ortoped aj podpriemerny. Pokiaľ nepotrebuješ operačné riešenie, tak je jedno do ktorej ortopedickej ambulancie zavítaš.

adri266
15. aug 2023

@maggie1192019 Najdi si na FB skupinu Skolioza, som si ista, ze najdes v prispevkoch nejaku tu radu.
Odporucam najst si kvalitneho fyzioterapeuta, s ktorym budes pravidelne cvicit. Dcera napr cvicila Schrottovej metodu, ale viem, ze kdesi pri BA sa cvicia physical patterns a velmi si to chvalia. No a klasika SM system.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Skolioza sa nejako lieci? 😅

adri266
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka Ano, aj operaciou. Osobna skusenost.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

@adri266 tak na operaciu to uz musi byt extremny stav… 😱

jani727
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka nad 40°C vykrivenia sa rieši a to ma veľmi veľa ľudí.

maggie1192019
autor
15. aug 2023

@adri266 no obvodnej sa nezdá lopatka že sa jej zdá veľmi vusunuta alebo ako to povedať preto ma poslala ortopédovi lebo k fyzioterapeutovi chodím už rok

maggie1192019
autor
15. aug 2023

@adri266 no obvodnej sa nezdá lopatka že sa jej zdá veľmi vusunuta alebo ako to povedať preto ma poslala ortopédovi lebo k fyzioterapeutovi chodím už rok

adri266
15. aug 2023

@maggie1192019 Ale RTG Ti fyzio neurobil, vsak?
V podstate staci, ak pojdes k hociktoremu ortopedovi, predpokladam, ze posle na RTG a od toho sa budu odvijat jeho odporucania.
Inak, aspon my sme to tak mali, ze nasa fyzio chcela vidiet RTG na zaciatku a potom pri kazdej kontrole u Dr tiez, aby videla, ci je nejaky posun.

kacena4
15. aug 2023

mozes ist k hoviakemu ortopedovi, v dospelosti sa skolioza nelieci, len v detskom veku kedy chrbát rastie, takze max ti soravi rtg, zmeria uloh zakrivenis, povie ako mas cvicit, "skola chrbta" popr. posle na rehabku ak mas bolesti

adri266
15. aug 2023

@kacena4 Aj v dospelosti sa skolioza moze operovat. Ked sme boli v Ziline, sestricka spominala, ze operovali aj 60 rocnu pacientku.

kacena4
15. aug 2023

@adri266 ja neyvrdim ze sa neoperuje, jasne ze ano, ak su zdravotne problemy, napr stazene dychanie lebo chrbtica tlaci na pluca a srdce. bol to aj nas pripad ake s malym dietatom

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

@jani727 sak to je skoro pravy uhol kks to su taki krivi ludia? 😱 ja mam tiez nejaku skoliozu, ale nijak to nepocitujem, takze som teraz trochu v soku z tych cisel 🫣

adri266
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka Mnohokrat to na pohlad nie je vidno, ale chrbtica je skrivena vo vnutri.

jani727
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka no v šoku môžeš byť, realne su uhly aj okolo 100-110°C. Ale to su už veľké zakrivenia. A robí sa operacia z 2 prístupov bočný aj zadný. Ale uplne bežné je že ľudia maju nad 20-30 stupnov aj viac a ani o tom nevedia. Prve znaky su jedno rameno nižšie ako druhe alebo vytrčajuca lopatka, alebo jedno z rebier je vysunute.

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

@jani727 no smutne, ze mame v zivote take nezdrave navyky, ze to moze skoncit az takto… 🤷‍♀️

adri266
15. aug 2023

@vanilkovazmrzka To sa zase mylis, nie kazda skolioza je zapricinena nezdravymi navykmi.
Ked sme riesili dcerinu, lekarka nam povedala, ze lieci dievcata, ktore cvicia gymnatiku profesionalne a napriek tomu maju skoliozu. Pritom sa nevie presne, co to sposobuje. Nie je to vrodene, skor je tam predispozicia, a napr rychlym rastom, nedostatkom vitaminu D, atd sa moze zhorsit.