Odstránenie zámienka u dieťaťa - Bratislava

deniska1982
28. mar 2022

Ahojte, viete mi odporučiť nejakú jednodnovu kliniku kde odstraňujú znamienka deťom, najlepšie v Bratislave? Mám 5 ročnú dcérku a ma znamienko na chrbte. Boli sme sa informovať na chirurgii na Kramároch ale tam to robia len v celkovej anesteze a tomu by som sa najradšej vyhla. Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem

kacena4
28. mar 2022

neviem ci niekde budu robit tento zakrok detom bez narkozy. kedze je to zakrok niekolko minutovy a clovek musi lezat bez pohnutia by mohol dr. pracovat tiez zalezi aj od velkosti znamienka

pribinak
28. mar 2022

@deniska1982 však to je úplne ľahučka a krátka anestéza.
Je rozdiel ak robia maly zákrok - napr niečo kozmetické a rozdiel ak je to väčšia operácia, to sú rozdielne typy anestézie

Neviem či by take dieťa napr počas operácie nespanikárilo, alebo by bolo schopne plne spolupracovať

bamboa
28. mar 2022

Skúšala si Ružinov? Synovi síce nevyberali znamienko, ale hemangióm a robili to iba v lokálnej anestéze. Mal +- 7 rokov. Chytil veľmi milého, mladého doktora - ten s ním celý čas srandoval, zabával ho... Syn ani nevie ako a bolo hotovo. Ja som z toho mala väčšie stresy, lebo syn je "mamin cecok" a na sálu ma nepustili. Ale prežili sme obaja 😀

zuzahajdulka
29. mar 2022

@deniska1982 v Liscom udoli, Mudr. Kerdíková, Euromed, respektive Mudr. Babala. Robia len v lokalke s mesocainom. Je to zadarmo, platene cez poistovnu. Jedno znamienko by 5r dieta malo zvladnut (myslim nemetat sa od strachu na stole). Pripadne sa opytaj, ci by si malej nemohla dat predtym upokojujucu premedikacnu tabletku.

zuzike123
29. mar 2022

Si si ista, ze to chces dat vybrat 5r dietatu bez narkozy? Tiez sme si mysleli, ze syn je pohodak, az kym neprislo na lamanie chleba. Vyberali mu znamienko, ked mal 7r lokalne na kramaroch. Vsetci boli mili, ustretovi, nic necitil a aj tak na stole plakal, triasol sa, celu dobu sme mu nieco rozpravali, zabavali ho, vsetko chapal, ale ten strese a paniku nedokazal uplne potlacit. V 5r by nebola sanca, aby to zvladol. Ak sa neda vyber znamienka odlozit, tak zvaz aspon premedikaciu alebo naozaj narkozu.

renka30
29. mar 2022

Ak si myslis, ze dcera to zvladne s lokalnou anestezou, tak MUDr. Kerdíková na poliklinike v Karlovej Vsi. Bola som tam tyzden dozadu ale s 10 rocnou dcerou, takze ta to uz v pohode zvladla, ani nevedela, ze je nieco robi. Citila akurat to pichnutie mesocainu, co bolo troska neprijemne. Cely cas som sedela pri nej, drzala som ju za ruku a rozpavala sa s doktorkou.
A asi zavisi aj od toho, kde je to znamienko a ako je velke. Treba si tam zavolat a popytat sa.

deniska1982
autor
29. mar 2022

Ďakujem krásne za všetky rady. Ste zlaté. Nieco určite skúsime.To znamienko ma na chrbatiku. Keď nebude vidieť čo jej robia, tak to hádam zvládne. Snažila som sa jej to vysvetliť, čo plánujeme a vyzerá, že je s tým v pohode. Veď uvidíme aká bude realita 😉

pumpkinpie
12. nov 2022

@deniska1982 Dobrý deň, chcem sa spýtať ako ste dopadli? Tiež to momentálne riešime u 6 ročnej dcérky a premýšľame kam s ňou zájsť. Vopred vďaka za skúsenosť

deniska1982
autor
12. nov 2022

@pumpkinpie Zdravím, no zatiaľ sme to nechali tak . Znamienko sledujeme a budeme to riešiť, keď bude trochu staršia. Lebo takej malej to na jednodňovej chirurgii nechcú urobiť a kvôli znamienku ju dať do celkovej narkozy, aby jej to odstranili.... no neviem. Asi sa toho trochu obávam. Tak sme to zatiaľ nechali tak. A vy? K čomu sa priklanate?

pumpkinpie
12. nov 2022

@deniska1982 Taktiež mám trochu obavu z celkovej narkózy. Neboli sme sa ešte informovať na žiadnej klinike, dúfala som že sa to dá aj v lokálnej ale teda asi to nie je bezpečné pri tých menších detičkách, môžu sa zľaknúť, myknúť.. poradíme sa ešte s kožnou či ho zatiaľ stačí sledovať, má ho iba jemne vypuklé