Obedy v škole pre nadané deti Teplická

sas11
31. mar 2023

Dobry den mamicky, prosim Vas, ako je to so stravou/obedmi na tejto zakladnej skole? Vela informacii o skole samotnej som si uz precitala, ale co sa tyka moznosti vyberu/jedalneho listka atd. na svojej stranke k tomu zjavne maju pristup len uz rodicia navstevujucich deti. Dakujem vopred za info.

kulumulu123
31. mar 2023

@sas11 rovnako ako na kazdej inej skole polievka a druhe jedlo plus ovocie a voda ci limonada alebo mlieko na pitie. Ak sa pytas ci maju deti na vyber z menu co chcu jest nie nemaju. Denne je maso plus piatky sladky obed.

sas11
autor
31. mar 2023

Dakujem, ano hlavne na ten vyber som sa pytala.

kulumulu123
31. mar 2023

@sas11 vzdy mozes do 14hod odhlasit dieta so stravy na dalsi den potom uz nie. Jedalny listok je k dispozicii rodicom cez edupage na cely tyzden. V pripade specialnej stravy si deti nosia svoje jedlo kzore odovzdaju na vratnici v oznacenom boxe kucharky im ho ohreju a to maju na obed. V tomto su ozaj super ze sa snazia vyjst kazdemu v ustrety 👌

kulumulu123
31. mar 2023

@sas11 deti nemaju moznost si vyberat ale varia ozaj kazdy den ine myslim dost pestre a vyvazene aj ked pidla mna by ozaj nemuseli mat 4x do tyzdna maso 🤷‍♀️

sas11
autor
31. mar 2023

@kulumulu123 Ano, velky suhlas. Aj preto som sa pytala. Vsimla som si, ze na viacerych statnych su na vyber 2 a jedno byva bezmasite, co sa mi pacilo. (Vegetariani nie sme, len tiez nejeme maso kazdy den).

kulumulu123
31. mar 2023

@sas11 ja to riesim tak ze ak je dieta v druzine a viem ze maju nieco co nezje tak ho odhlasim z obeda a nabalim svoje... V tomzo su ozaj super 😊

kulumulu123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
31. mar 2023

@sas11 my sme na tejto skole max spokojni tak drzim palce 👍

martul
31. mar 2023

@sas11 na väčšine štátnych? To vazne? Kde? To som ešte v škole nevidela, že si môžu vybrať z 2 jedál, ani na strednej nie. To kde tak je?

sas11
autor
31. mar 2023

Pozerala som ruzinovske, napr. ZS Nevadzova, Ostredkova. (Napisala som na viacerych, nie na vacsine). Celu BA som neskumala 🙂, ale dobre vediet, ze to nie je standard.

slavomira236
31. mar 2023

@martul u nas v meste sa tiez neda vyberat vsade jedno jedlo

ullala
31. mar 2023

Baby prosim a prvy stupen na teplickej ma svoju jedalen? Vsimla som si, ze druhy stupen (ina budova) chodi na obedy do okolitych skol.
A so skolou ste inak spokojne? Je narocna, ci to decka davaju v pohode? Myslim prvy stupen. Maju aj nejaky skolsky dvor okrem futbaloveho ihriska? Malu mi prijali, tak kazda info dobra 🙂

maranco
31. mar 2023

@kulumulu123 mali by dodržiavať vyhlášku a nemôže byť 4× mäsové jedlo iba 3×.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

simsalabim
31. mar 2023

@martul moja dcera si na strednej - statnej vybera zo 6 jedal. Pred tym bola na inej a tam si vyberala iba z 2. Na ZS si vyberat nemohli. Zalezi zrejme od konkretnej skoly a dodavatela obedov.

martul
31. mar 2023

@simsalabim paráda, to by malo byť samozrejmé, nemusia mať 5 druhov, krevety, kaviár....ale obyčajná klasika, mäso - bez mäsa.

kulumulu123
31. mar 2023

@ullala jasne ze maju svoju jedalen aj skolsky dvor. Beru tam decka ktore maju velky predpiklad tu skolu zvladat nakolko idu dost zavratnym tempom a su v pidstate o 2-3 rocniky popredu s ucivom... V 3roc na matike beru rovnice s 2neznamymi ci zacinaju zlomky ci je tusim na beznej zs ucivo 2stupna... Ale maju super system a decka to davaju v pohode aj ked verim ze nakolko su skola pre nadane deti tak si take na zaklade testov vyberaju...

kulumulu123
31. mar 2023

@maranco a ja s tymto ako rodic mozem urobit ako co? Vfaka

lilke
31. mar 2023

@kulumulu123 zlomky sa berú v 3.roc. bežnej ZŠ 😉
S ucivom sú v niečom 1 rok popredu, v niečom paralelne. Ale majú viac podnetov, zaujímavejšie, hlbšie.

ullala
31. mar 2023

@kulumulu123 dakujem. Tohto sa bojim, ci mala zvladne to rychle tempo. Mozno zbytocne, mozno nie. Bojim sa, ze vypadne na tyzden kvoli chorobe a uz bude mat zameskane.
Neviete niekto, ak sa v triede vyskytne sikana, riesi to skola?

lilke
1. apr 2023

@ullala tvoja malá to zvládne. Veď všetky tie deti prešli výberom. 🙂 Niektorí sa trochu potrápia s pravopisom, niektorým nejde matematika či angličtina. Tu je výhoda, že sú rozdelení podľa úrovne do skupín, takže slabší viac trénujú aktuálne učivo, a lepší majú priestor na hry a rozšírenie. Ostatné - vôbec nebudeš vedieť, čo sa učia, keďže aj domáce úlohy temer žiadne... ak tvoje dietko nebude o tom rozprávať. Jedine každý týždeň bude písať najprv vikendovniky, potom slohy. Toto kvitujem, pre syna nočná mora, ale teraz sa na chvíľu zamyslí a napíše ľubovoľný sloh, zapája sa do medzinárodných debatných súťaží a dokáže sa rýchlo pripraviť.
A šikana, rieši to primárne triedny učiteľ. V prípade potreby sa zapojí školský psychológ.

maranco
1. apr 2023

@kulumulu123 neviem čo môže urobiť rodič, najskôr sa porozprávať s vedúcou jedálne, prípadne BA kraj metodicky vedie https://www.russ-ba.sk/skolske-stravovanie/ a pozrieť niekoho v kontaktoch.

fidea
18. apr 2023

@ullala ahoj, prosim ta, tvojej dcerke robili testy priamo na skole? Ak sa smiem spytat.. Nam prisiel minuly tyzden mail, ze je syn prijaty, ale neboli sme na ziadnych testoch, pohovoroch, ani nic. Mali on nas iba spravu z CPPPaP. Tiez sa trochu obavam, ci to syn zvladne, byva casto chory a trva mu to aj dva, tri tyzdne.. Tak som z toho trochu taka, ze ho este nejak dalej nepreverili.. Mohli by sme si pripadne napísať spravu?

kulumulu123
19. apr 2023

@ullala ak ju orijali tak verim ze to zvladne ak aj vypadne na 1-2 tyz treba si zo ucivo doma dobrat necakaju na chybajucich s ucivom, ale verim ze ucivo 1st zs zvladnete aj sami doucit. Co sa tyka sikany neviem zatial sme toto u mas v triede neriesili tak k tomu sa presne vyjadrit neviem

kulumulu123
19. apr 2023

@lilke netusim co sa prebera na beznych zs v ktorej triede kedze tam deti nemam iba viem pidla toho co mi hovorila znama ked videla ze dcera riesi v 3r rovnice s 2 neznamimi na ulohu z matiky bola dost prekvapena ze jej dieta toto zatial nepreberalo v 6r na beznej skole..

kulumulu123
19. apr 2023

@fidea ak sa mozem k tomuto vyjadrit urcite to zvladne zasa nepreberaju jadrovu fyziku na 1 stupni. Uciteky su celkom fajn vedia ucivo pidat tak aby bolo pre deti zaujimave. Jasne ze s dietatim sa treba ucit aj doma hlavne ak vypadne pre chorobu ale co sa mne osobne paci ze nenosia kvanta uloh domov ale hlavne sa ucia v skole du su skor vynimocne ako pravidelne.

fidea
19. apr 2023

@kulumulu123 oki, vdaka za info. A prosim, este by ma zaujimalo, ako je to s poobednym pobytom v skole, ocakava sa, ze dieta tam bude ostavat aj poobedia alebo pripadne az do tej 17. hod? Ak by syn nechodil do družiny, povazovali by to za problém? Su tam nejaké deti, čo nechodia do družiny?

kulumulu123
19. apr 2023

@fidea jasne druzina je cisto dobrovolna maju tam zaujimave akzivity kruzky a tak ale urcite nie je povinna... Druzinu maju ma oddych nie na dalsie ulohy.. Ani chodenje na obed nie je povinne takze ak mas kapacitu na to aby dieta jned po vyucovani chodilo domov je to ok nimto to riesit nebude ale so skusenosti viem ze aspon mija dcera tam rada chodi je to cas ked sa moze zabavit a vyjasit s kamoskami...

kulumulu123
19. apr 2023

@fidea my sme s touto skolou mega spokojni a dufam ze sa dcera dostane aj dalej (v 4r sa robia dalsie testy na pistum na 8r gymnazium) tiez velmi dufam ze sa tam dostane aj syn. Co je uplne super na tejto skole ze si deti ozaj vyberaju, nie ako na inych skolach podob zamerania kde ak sa dostane starsie dieta tak surodenec je uprednostneny pred inymi detmi akosi automaticky - takyto pristup je ok na beznej skole ale nie na skolach takehoto zamerania, takto tie skoly iba postupne stracaju uroven aspon takto to vidim ja 😊

ullala
28. apr 2023

Baby prosim ako je to s detmi, ktore su v budove na skalickej? Teda piataci a decka z gymnazia... Ked im skonci vyucovanie, musia odist zo skoly, alebo mozu niekde cakat na rodicov? Pripadne venuje sa im niekto po skole este? Ide mi teda hlavne o tie 11-12 rocne deti.

mateson
28. apr 2023

@maranco akože by vedúca jedálne zariadila aby varili jedlá na výber??