Lyžiarsky zájazd - požičovňa výstroje

pimpulienka
15. nov 2023

Dobrý deň prajem. Dcéra /13/ je nelyžiar, ani nikto z rodiny nelyžujeme ani nechodíme na hory. . Vo februári majú cela trieda lyžiarsky zájazd. Je možné, len niekde požičať, nie je nejaká požičovňa na celu výstroj na oblečenie? (lyže, lyžiarky, myslím aj prilbu) budú mat k dispozícii na zapožičanie priamo na mieste. Na týždeň je to dosť nelogicke kupovať a potom ju potrebovať už vôbec nebude a nevyužije ju..
Ďakujem.

kvietok2012
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
15. nov 2023

Na lyže chodíme pravidelne a teda požičovňu oblečenia som nikde nevidela.
Myslím, že 13 ročná má aj doma, čo potrebuje : vetrovka, oteplovačky /ideálne 2x, ak nie sú , vystačí aj s jednými/, nepremokavé rukavice - sú tie najdrahšie veci.
Nátelníky, leginy a mikinu iste má, jediné čo by si asi kupovala je kukla pod prilbu, ale to je pár Eur.

luliu
15. nov 2023

@pimpulienka na oblečenie isto nie, potrebujete oteplovacky, lyžiarsku bundu, kuklu, termopradlo, lyžiarske okuliare (nemusia byť), lyžiarske rukavice

limoncino
15. nov 2023

Oblečenie nepožičiavaju, skoc do Decathlonu, kúp jej tam termo spodnu bielizeň a majú tam aj lyžiarske nohavice a bundy, nie je to závratná suma, bundu môže využiť aj bežne, tiež sme to tak riesili

bibina32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
15. nov 2023

Oblečenie musíš kúpiť, je jedno ci si zvolís športový obchod alebo z druhej ruky. Cize lyžiarske nohavice, bunda, termo pradlo, vhodná obuv je základ. Môjho to čaká tiež v takom čase a dúfam, ze z minulého roka bude všetko dobre, lebo som naschvál brala všetko väčšie, akurat budem musieť kúpiť obuv, prilbu, okuliare

yanni
15. nov 2023

@pimpulienka Lyziarska vystroj AJ prilba sa da pozicat. Ostatok musis kupit. Ale ak nezijete niekde v pusti tak neverim, ze nema zimnu bundu (nemusi byt prave lyziarska), nejake oteplovacky, rukavice. To tu spominane termopradlo ani nepotrebuje, v pohode staci nejake tricko s dlhym rukavom, mikina, teplejsie leginy, podkolienky. Kuklu tiez nepotrebuje, kup (ak nema) jej buff (nemusi byt prave tato znacka) a to sa da aj pekne cez hlavu. To sa da vyuzzit aj v beznom zivote, co sa o kukle neda povedat. Lyziarske okuliare tiez nepotrebuje, aj ked, ja ako lyziar odporucam akurat by som si rozmyslela, ci fakt na jeden tyzden, no neviem. Ja som roky lyzovala bez, deti v zaciatkoch nemali vobec a neskor ich mali viac na prilbe ako na ociach.

majlo1234
15. nov 2023

Neviem, ci existuje este Exisport, ale my sme odtial ako decka dostavali oteplovaky aj bundu za par euro, pripadne decathlon ma dobre ceny. Vyuzije to urcite aj v zime par krat, ci uz na sankovacku, alebo prechadzku

lizatko1009
15. nov 2023

@majlo1234 exisport existuje, chodím tam niekedy kupovať pre syna tričká, teplaky, ale za pár euro nemajú nič, len tak som ti odfotila detské a to poniektoré 13 ročne uz nosia dámske M

belllinka
15. nov 2023

@majlo1234 jej dcéra má 13, asi už neriešia sánkovačky

belllinka
15. nov 2023

@pimpulienka najlacnejšie to vyriešiš v decatlone

kristiii
15. nov 2023

@yanni naši napríklad museli mat kuklu, okuliare a dokonca aj termoprádlo povinne. Ešte nám to na rodičku zdôrazňovali, že ich budú kontrolovať.
@pimpulienka my sme požičiavali komplet výstroj aj s okuliarmi za 50 eur. Oblečenie bude teraz každú chvíľu napríklad v Lidli za dobrú cenu alebo skús ten decathlon. Ja som niečo kupovala aj tu z bazaru.

majlo1234
15. nov 2023

@lizatko1009 fiha, ozaj zdvihli ceny
@belllinka to je smutny pristup, ja mam 30 prec a stale ich riesilm

lizatko1009
15. nov 2023

@majlo1234 no, celkovo ceny sú také. My tiež mame dávno po 30 a sankujeme aj my aj 14 ročný s kamaratmi

majlo1234
15. nov 2023

@lizatko1009 jasne, ja si neviem predstavit zimu bez toho. Celkovo mi pride zvlastne, ak nema 13 rocne slovensle decko oblecenie na zimu, ved ci na korcule, ci na sanky, pripadne dlhsie prechadzky treba

domiklik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ravehami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
16. nov 2023

@pimpulienka nemusí mať nič extra.
Všetko kúpiš na bazáre.
Netreba jej ani okuliare, nakoľko je nelyžiar.

pimpulienka
autor
16. nov 2023

Ďakujem pekne za odpovede 😊

vulka
16. nov 2023

@pimpulienka V každom väčšom lyžiarskom stredisku požičovňu majú. Tak skús pogooliť, podľa toho, kam pôjdu. Alebo sa priamo tu opýtaj. Možno Ti budeme vedieť povedať.

luliu
16. nov 2023

@vulka ona chcela požičiavať oblečenie 😉

vulka
16. nov 2023

@luliu Aha, to som dočítala bez porozumenia.

vulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaa01
22. nov 2023

@pimpulienka Dobrý deň ja pravidelne požičiavam dcere lyžiarsky výstroj na tyzden bazár lyží Bekr je to v Petržalke.Mozno keď vygooglite tak nájdete niečo aj bližšie k Vám.Pekny den