Lacný zubár v Bratislave

13mina
17. feb 2024

Viete mi poradit lacneho zubara na vymenu ciernych plomb? Hladala som, ale 150 za jednu je pre mna moc.

mandzula
17. feb 2024

@13mina pozri Pressburg Dental House. Platim podla poctu plosok 80 - 90 za zub. Maju zmluvu so vsetkymi ZP.

vanilkovazmrzka
17. feb 2024

Lacny zubar je oxymoron 😃

vikisisi
17. feb 2024

@13mina Dentleman

alickapusinka
17. feb 2024

tak to je scifi lacný zubár. Ako píše mandzula 80/90 eur za plombu podľa mňa lacnejšie nie.

yelena159
17. feb 2024

@alickapusinka WTF? Ok, ak sa niekedy budem sťahovať do Bratislavy, zubárku si nechám na východe. 80 eur za plombu, šialené.

wanduska327
17. feb 2024

Ty vole ja mám tak zlatú zubarku myslím aj ako človeka ale aj cenovo dostupnu že koniec... dievčatá 20 eur plomba ....

egonsk
17. feb 2024

@13mina mysli na to aj, ze biele plomby maju podstatne kratsiu zivotnost ako amalganove a na rozdiel od amalganovych niesu antibakterialne ani tak tvrde, takze riadna hygiena ta neminie a na stolickach mozno o 5 rokov vymena, ak zujes aj tvrdsie jedla...

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

Amalgamove plomby sa uz nerobia.

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

@wanduska327 inak aj ja mam taku, dokonca v bratislave ;) uz je to sice nejaky rocik, co mi nieco vrtala, ale bolo to za plombu tusim 28€. Ale tak na to treba mat trochu stastie, trochu chodit pravidelne na prevenciu a najma si poriadne umyvat zuby.

milanemila
18. feb 2024

@egonsk pane boze 🤦🏼‍♀️ normalny zubar uz ani ine ako “biele” nerobi a vyvoj aj v tomto smere je uz niekde uplne inde ziaden amalgan.

egonsk
18. feb 2024

@milanemila ano, amalgan zakazali, lebo EU zakazala aj neskodne ziarovky a rad dalsich neskodnych, jednoduchych a funkcnych veci.

milanemila
18. feb 2024

@egonsk ano lebo LED ziarovky maju nasobne nizsiu spotrebu a nasobne dlhsiu zivotnost

egonsk
18. feb 2024

@milanemila a aj nasobne viac skodia zraku svojim uzkym svetelnym spektrom a vysokofrekvencnym blikanim, kedze sa nepouzivaju v spojitom (analogovom linearnom) rezime.
Aj prave koli tomuto problemu uz novsie kvalitne LCD sa snazia nepouzivat pulznu regulaciu jasu a maju osetrene vyzarovanie modrej zlozky aspon. U drahych LED ziaroviek vsak mozes najst iba mierne znizenie modrej zlozky, ale nie odstranenie pulzneho VF budenia, ktore skodi nervovej sustave.

kris_tin257
18. feb 2024

@mandzula ja platím 90€ za plombu a to nemá moj zubár zmluvu so žiadnou poisťovňou 🤷

mandzula
18. feb 2024

@kris_tin257 ja si vsak vdaka zmluve so ZP cast penazi vytiahnem spat.

13mina
autor
18. feb 2024

A neprisiel sem dakto z Ukrajiny, kto je lacnejsi?

kris_tin257
18. feb 2024

@mandzula áno aj ja, teraz som platila 225€ u zubára a dostala som cca 56€ od poisťovne, neviem prečo taká suma ale poteší aj to 😊

ronny123
25. feb 2024

@13mina zuzident pozri,ja k nej chodim,som spokojna a je lacna..plomba 40eur,koronova vypln 40-60eur...predtym som za korenovu platila 350,cize za mna top lacna 😄

ronny123
25. feb 2024

@milanemila ja by som zase brala amalgan,mam poslednu jednu,ktora drzi uz 20rokov...za to biele mi pravidelne vypadavaju(nie je to od zubara,za tie roky som vymenila asi 5 zubarov a stale rovnako),cca max 2 roky mi vydrzi jedna biela..aspon teda na zadne zuby..v CR sa na zadne zuby stale amalgan dava,lebo vzadu je vyssia vlhkost a biele tam nevydrzia,ja som toho jasny dokaz..popravde ma nebavi kazde 2 roky platit za nove plomby stale dokola..

milanemila
25. feb 2024

@ronny123 tak niekde je problem, lebo ja mam jeden zub s bielou od 17tich spraveny a teraz mam 31 a drzi 🤷🏼‍♀️

ronny123
25. feb 2024

@milanemila tak to mate stastie potom