Koľko stojí advokát v Bratislave?

10. máj 2023

Viete mi povedať koľko môže stať advokát v Bratislave za zastupovanie, resp.spísanie návrhu na zverenie starostlivosti dieťaťa a žiadosť o výživné? Prípadne môžete mi niekoho aj odporučiť. Ďakujem

noami12
10. máj 2023

Ťažko povedať, nás co zastupoval advokat tak sme mu platili za každý úkon, na začiatok to bola záloha okolo 1500 euro a potom ešte za pojednávania si bral okolo 750 euro za vyjadrenie 600 e

girlie_konik
10. máj 2023

@noami12 preboha, to co za sumy? Bezna hodinova sadzba je cca 80 - 100 eur, pojednavanie v takych veciach ak by trvalo aj 2-3 hodiny, aj to uz je vela.

noami12
10. máj 2023

@girlie_konik no len konzultácia na 30 minút u tohoto advokáta stojí teraz už neviem ci 80-90 euro..
Ale určite sa nájdu aj lacnejší.
Teraz mam advokáta z iného mesta no ceny ma za niektoré úkony vyššie ešte od toho z BA a za niektoré rovnaké alebo o niečo nižšie

luccija
10. máj 2023

@noami12 trocha prestrelene sumy išlo o zverenie dieťaťa či iný spor?

lienka.7
10. máj 2023

@noami12 750€ za pojednávanie???? 600€ za vyjadrenie??? To co písal 200 stranovy román paneboze 🤦‍♀️ To sa na tebe teda pekne nabalil👌

noami12
10. máj 2023

@luccija
@lienka.7
No za 1-2 strany A4 a to ešte keď sa písalo doplnenie vyjadrenia o pár dní tak ďalších 600e. A ano za pojednavanie sa platilo 700 aj keď trvalo možno ani nie 10 min ( lebo sudca prišiel, povedal ze odročuje termín- ale už sa to bralo ako pojednavanie :( )

Ale je pravda že tu ide o obciansko-pravny spor.
Len tento advokat ma kanceláriu kde sa zaoberajú všetkým.

luccija
10. máj 2023

@noami12 tak pri takom spore sú iné ceny

cacianka
10. máj 2023

V podstate na takéto základné úkony právnika ani nepotrebuješ. Vzory nájdeš na nete, upraviš podľa tvojich potrieb, s normálnou inteligenciou to zvladnes.
Prípadne ti môžu poradiť na upsvar kolízne, alebo ak splnas podmienky tak v centre právnej pomoci.
Aj tu na MK je skupina Právne poradenstvo, hneď v úvode sú veľmi dobré pokyny na rôzne smery práva, aj na tvoj problém

janamoto78
13. máj 2023

@cacianka aj slepé črevo je vraj banalita. A isto by si nikomu neodporúčala, aby si ho vyoperoval sám.

bombulka
13. máj 2023

@noami12 no práve som odpadla... to ta ako osklbal, ved to sú nehorázne sumy, a to hovorím ako človek, ktorý vidí do advokácie. To ste mali aj zmluvu, ci to si len tak pýtal? Lebo napríklad nie je v poriadku pýtať rovnako 750 € za pojednávanie, ktoré trvá napr 3 hodiny a za pojednávanie, ktoré bolo hned odrocene a je od neho aj pekne chrapunske spokojne si za odrocene pojednávanie opýtať 750 €. A za vyjadrenie napr protistrane opýtať 600 €... neviem síce o akú vec ide, ale zrejme to nebude nič extra zložité, ak je vyjadrenie na 1-2 strany a o par dni dalsich 600 €, no nemá zjavne hanbu tento pán. A to ešte dostal zálohu 1500 €, no neviem, nenechaj sa tak sklbat.

bombulka
13. máj 2023

@janamoto78 no, celkom by som nesúhlasila v tomto konkrétnom prípade. V náročnejších veciach nie je o com samozrejme, odborná pomoc je nutná, ale toto je naozaj schopný zbežne inteligentný človek zvládnuť sám, @cacianka jej dobre radí, pekne vypísala všetky možnosti. Okrem toho, ak by mal predsa návrh pripadne nejaké nedostatky, súd ju vyzve na doplnenie alebo opravu. Ale ak už, určite by som si rozmyslela koho oslovím, lebo calovať takéto sumy aké uvádzala, @noami12, to je choré a čisté zdieľanie.

cacianka
13. máj 2023

@janamoto78 porovnavas neporovnateľné.
Tisíce žien si takéto návrhy písali same, aj ja som písala návrh, protinavrh aj vyjadrenie, úplne v pohode, vzory na nete sú , stačí upraviť podľa svojich potrieb. Vysolit také sumy ako sú spomenuté, je úplne cez, zbojstvo hrubého zrna.
PS. Ja advokát nie som, mám sš vzdelanie a môjho priateľa som v pohode zastupovala ako laik na súde vo veci ako potrebuje autorka. Všetko prebehlo korektne, na úrovni a v pohode
Ale ak ide o ťažší prípad, tak zastupovanie advokátom na súde je žiadúce.

noami12
13. máj 2023

@bombulka ide o určenie dedičstva a je to veľmi komplikované, predtým to boli darovacie zmluvy ktoré dotyčný napadol, 10 rokov sme sa súdili- tie súdy sú teraz pozastavené a keď vlastne poručiteľ zomrel tak bolo dedicke, zanechal mi zavet a teraz vlastne sa tie dôkazy, znalecké posudky a tak ako keby preniesli do tohoto konania... za tých 10 rokov v tom bol veľký chaos.. ale to sú dva rozličný advokáti a obidvaja si pýtajú skoro tie isté peniaze... predtým co sme dávno mali advokáta, tak ten bol lacnejší, ale nepozdával sa mi. No mame aj zmluvu riadne samozrejme 🙂 a nemyslím si že by robil niečo nezákonné lebo faktúre mam, ale aj je známy, je často aj v TV novinách a nemyslím si ze by si niečo dovolil navyše možno ťa cena je vysoká lebo je to naozaj komplikované ja naozaj už neviem.
Ale je to dost, len dúfam ze to k niečomu bude.

cacianka
13. máj 2023

@bombulka noami píše o poplatkoch za majetky, tam sú iné ceny, škoda že to zavádza autorku a iné ženy, napr. Ako aj v tom slepom čreve...
Ak je žena na md, RD, alebo má nízky príjem (treba si pozrieť pravidlá) môže o pomoc požiadať CPP, pomôžu vypracovať papiere aj zastupovať na súde

zoeeoz
13. máj 2023

Mne tiez hovorila mamicka na ihrisku ze 700e jedno pojednavanie

noami12
13. máj 2023

@cacianka prečo by som zavádzala? Pýtala sa na ceny advokáta v BA. Ja som aj napísala ze ide o obcianskopravny spor 🙂 neviem ci sú inak podelene cenníky alebo ako to majú. No mala som v minulosti advokáta ktorý bol lacný, v tejto istej veci. Takže to asi záleží od advokáta nie?

cacianka
14. máj 2023

@noami12 nepíšem že ty zavádzaš, ale tie ceny a merito súdnych podaní zavádzajú. Mmch. najprv si napísala ceny za úkony, až 7 minút po mojom príspevku si napísala že išlo o majetok a tam sú ceny úplne inde.
Autorka sa pýtala na výživné a zverenie , tam netreba študovať toľko zmlúv, papierov, prevody, listy vlastníctva a všeličo nurat na katastri,

lienka.7
14. máj 2023

@noami12 pokial sa sudis o majetok tak sú ceny bud suma vyrátane z hodnoty majetku, alebo sa dohodneš s advokátom na paušáli. Zvyčajne co je pre teba asi výhodnejšie. V každom prípade pri rozvode ci vyzivnom sú iné taxy. BSM uz je ine, lebo tam ide zase z hodnoty.
Ono v zásade platí premisa nenatrafit na niekoho, kto z teba žerie aj gate. Lebo sú aj takí.

lienka.7
14. máj 2023

@autorka ak mas záujem, odporucim ti, napíš mi ss

noami12
14. máj 2023

@lienka.7 nedávali sme žiadny posudok ani nič podobné, on si povedal koľko to bude stáť to bolo celé. Jedine na co sa pýtal bolo, že akú má asi hodnotu majetok a ze ci viem prečo sa pýta ( moja odpoveď bola hneď, že preto aby vedel koľko si môže pýtať ale odpovedal že nie, že to sa pýtam preto akú má motiváciu žalobca) :😀