Kedy otvoria detské ihriská?

bublinka393
27. apr 2020

Ahojte, neviete nahodou v ktorej faze sa planuju otvorit detske ihriska? Chvilu som si myslela, ze detske ihriska spadaju pod vonkajsie ihriska(sportoviska), ale zatial vyzera, ze zostavaju zavrete a nikde sa k tomu neviem dopatrat.

heidy222
27. apr 2020

To nikoho z vlady nezaujima lebo z toho nejdu love 😢

kikulienkadd
27. apr 2020

Podľa toho,čo som dnes vonku videla, rodičia s deťmi si už otvorili... nešli sme tam.

angelinja
27. apr 2020

toto je inak strasne ludia potrebuju zakazy a prikazy!!! kazdemu toto leze na nervy ale ja ked pozeram cez okno tak ludia niektori uz normalne prestali nosit tie ruska ano kazdemu to leze na nervy!!!!! ale doriti budte ohladuplni k ostatnym. su aj deti co maju znizene imunity, maju ist na operacie atd!!!! aj ludia toot je jedna bezohladonost k ostatnym ano vsetko nam to leze na nervy dokelu ale aspon este dva tyzdne mohli ludia vydrzat..!!! ja nehovirm ze byt zavreti jak sme museli byt ale ked idu von tak nech si daju tie ruska!!!kym sa o zaj otepli a skape to alebo sa to totalne minimalizuje. vsetkym kto dnes bol na ihriskach by osm dala pokuty

sluchatka
27. apr 2020

@bublinka393 pozerala som tu tabulku s fazami, ale detske ihrisko tam nie je spomenute. Skus napisat na stranku vasho mesta. U nas napriklad na aidlisku ihrisko otvorene je, tak neviem

uhnakova
27. apr 2020

@bublinka393 u nas na ihrisku pred domom visi len odporucanie, aby tam rodicia s detmi nechodili. Nie je to vyslovene zakazane. Kedy zvesia odporucanie, netusim. Posledne dni som tam s detmi bola, ale okrem nas minimum deti.

anjelaa
27. apr 2020

Mozno v druhej faze - klub deti 😁😁😁

gabika0825
27. apr 2020

@angelinja Tak dieťa čo má zníženú imunitu tak nemá čo robiť von. Ja som ešte nevidela na ulici človeka bez rúška. Možno tak v lese a aj to v dialke a keď sme sa k sebe približovali tak si dal rúško na seba. Ja neviem kde žijete 🙄

angelinja
28. apr 2020

@gabika0825 no ja som videla ked som pozerala z okna..a preco by nemalo dieta co ma znizenu imunitu chodit von?znizenu imuniut moze mat polovica deti lebo bola zima a potom sme museli byt mesiac zavreti..by si sa cudovala kolko ludi ma znizene Decko ktore je vyznamyny faktor imunity

gabika0825
28. apr 2020

@angelinja tak ak bolo dieťa choré a je viac chorobové všeobecne tak načo vláčiť také dieťa na ihrisko medzi ludí? Však to nedáva logiku..

heidy222
28. apr 2020

@angelinja 80% populacie v Europe Ma znizene hladinu vitaminu D, preto sa odporuca, najma v zimnych mesiacoch Ho doplnat, bohuzial vacsina ludi tak nerobi,co je velmi na Skodu. Vela ludi berie naopak vitamin C, co je pri normalnom stravovani zbytocne. Znizene imunita je napriklad pri leukemii, imunosupresii, co urcite nie je 50% deti. Dieta ktore ma celu zimu sople je normalne, nie je to znizena imunita, ako sa vela rodicov domnieva. ak je predskolak 12 krat do roka chory je to este norma. Taktiez alergia sa nerovna znizena imunita.

sonia_wiener
28. apr 2020

V Karlovke mame zavreté iba tie veľké ihriska, na tie male kde som iba ja a moje deti, kľudne idem...

stanulienkat
28. apr 2020

@heidy222 presne tak. Len mamicky si myslia,ze ked ma ich decko 5x do roka sople,tak uz ma znizenu imunitu a vlacia ho po 10 lekaroch.😁

zuzuliennka1
28. apr 2020

toto by veru aj mna zaujimalo, nase ihrisko je zamykatelne a teda zatvorene hned od zaciatku, doma so synom je to uz na nevydrzanie

zltalienka
28. apr 2020

Sa mi zdá, že budú otvorené v 3. fáze ako "vonkajšie atrakcie" aspoň ja som si to tak vysvetlila

kopytko03
1. máj 2020

@gabika0825 včera som išla po ulici v centre, oproti mne prešlo možno 10 ľudí a z toho rúšku mali dvaja. Normálne som sa sama seba pýtala, či som náhodou nezaspala dobu a nezobudila sa až v čase po korone.
Inak čo sa týka otvorenia, napríklad dnes otvárajú areál Kuchajdy a Jamy, ale s tým že na ihrisko sa stále nesmie, aj naďalej bude opáskované páskou.

gabika0825
1. máj 2020

@kopytko03 V ba? Ja som bola včera v centre a ľudia mali všetci rúška, čiže neviem v akom centre si bola ty 😀 a jasné že keď človek fajčí, pije alebo je zmrzlinu tak ako to bude jesť cez rúšku? Toto napríklad ak niekto rieši tak to už je ale trošku choré

kopytko03
1. máj 2020

@gabika0825 áno v BA. Sama som z toho bola prekvapená. Nikto z nich nejedol, nepil ani nefajcil.

abab
1. máj 2020

Ľudia sú bezohľadní, aj ja môžem potvrdiť. Včera mi brat opísal, ako bol 30 min. mimo bytu v BA a prišiel do kontaktu s 5 ľuďmi bez rúška. Potreboval drobnosť z autoservisu. Vošiel dnu, recepčná bez rúška. Na pumpe jedla matka s dcérou pizzu práve na mieste, kde dofúkaval kolesá. Vošiel doma do podzemnej garáže, tam chlap bez rúška, veľmi sa s ním potreboval rozprávať. Vošiel do domu, z výťahu sa vyrútil chlap bez rúška, potom prišiel ešte ďalší sused s respirátom s ventilom, ale nos mu trčal celý von. Hovoril, že keby mohol vyberať pokuty, má 5000 za polhodiny.

sisaka
1. máj 2020

@abab tých všetkých, čo stretol sa chystal objímať, či čo? Uz toľko nepanikarte, vírus sa neprenáša vzduchom, držte si odstup 2 metre, šanca, že vás niekto na takú diaľku opluje je minimálna a že to bude osoba, ktorá ma covid a ma byt doma je, zvlášť na Slovensku, blízka 0.

nikusiak9
1. máj 2020

Zoberte dieta do prirody lesa ci k dunaju a vybavene

abab
1. máj 2020

@sisaka písala som o dodržiavaní nosenia rúšok...

zuzuliennka1
1. máj 2020

@abab tie ruska idu ludom uz mierne povedane na mozog... rusko chrani prvotne toho, kto je chory, ze neprepusti von skodlive mikroorganizmy, nie ze neprenikne nic dnu... ruska su povinne v uzavretych priestoroch, kde sa nehybe vzduch (obchody, posty,...) a aj tam je regulovany pocet ludi vedla seba... ako sa hovori - najhorsia je smrt z vyplasenia... hlavne klud

abab
1. máj 2020

@zuzuliennka1 Rúško chráni okolie, aby chorý človek neinfikoval zdravého. To, že ja nosím rúško, chráni čiastočne mňa, ale hlavne toho, koho stretnem, ak som infikovaná a neviem o tom. Ja som práve písala o tom, že v uzavretých priestoroch, v bytovkách, kde žije na kope 150 ľudí, chodia vo výťahu ľudia bez rúška, potrebujú sa rozprávať vo vzdialenosti do 2 m bez rúška so susedom, v obchode sa ti venuje predavačka bez rúška... Ľudia by mali byť zodpovední a ohľaduplní a rešpektovať nariadenia aj na verejnosti na ulici. Ak bývaš na sídlisku, kde je viacero pozitívne testovaných v okolitých domoch, vieš, že máš v dome deti, ktoré sa hrávajú-hrali práve s týmito pozitívnymi prípadmi, je na mieste, že človek pristupuje k situácii s rešpektom. Chráni tak seba, aj druhých. Neviem aká je najhoršia smrť. O najhoršej smrti by mali právo rozprávať tí, čo zomreli na jiske bez toho, aby sa s nimi mohli rozlúčiť ich najbližší. Pozri si bagrovanie masových hrobov v USA, tých ľudí sú na svete desaťtisíce. To, že my nemáme koronu je zásluha toho, že sme sa rýchlo zavreli a zarúškovali. Tiež to vtedy mnohí označili za paniku a prehnané. Ja som v kľude, bývam v RD, smrti z vyplašenia sa nebojím, ale nechápem, prečo niekto má problém dať si rúško, alebo trčať doma, keď to môže pomôcť tým, čo sú najviac ohrození - zdravotníkom a ich pacientom, celej spoločnosti. Tisíc-krát radšej budem celý deň v rúšku, ako sa starať o chorých na koronu. Aspoň z úcty a vďaky k tým zdravotníkom by mohli ľudia mať v sebe viac disciplíny. Nechápem vôbec zmysel nejakých potleskov pre zdravotníkov, ak sám človek neurobí to minimum, čo je v jeho možnostiach.

zuzuliennka1
3. máj 2020

@abab ja rusko nosim tiez, ked idem do obchodu, kym vyjdem z bytovky,... vonku so synom ho nemam, ked sme. Takze tvoj komentar je zbytocny. Islo mi len o to, aby ludia nerobili paniku tam, kde je zbytocna a obrazne povedane nevolali susedia navzajom na seba policiu, ze si sused dovolil vyniest smeti bez ruska... a tvoja veta : ak byvam na sidlisku kde je viacero pozitivne testovanych - a ako vies, ze je? 😂 presne si mi potvrdila, co pisem - zbytocna panika

abab
3. máj 2020

@zuzuliennka1 Veď to ľudia predsa vedia, dalo sa to nájsť na mapke, informovali o tom média a koniec koncov, ľudia sa medzi sebou rozprávajú, asi tak, mená tu zverejňovať určite nemienim a neviem ani o žiadnej panike.

jasmine12
6. máj 2020

hm...dobre, trošku odbočenie od témy...tak kedy sa bude dať ísť na tie detské ihriská???zistil to niekto? Ďakujem

jasmine12
6. máj 2020

Ak to tu ešte niekoho zaujíma, tak volala som na mestský úrad na oddelenie detských ihrísk a povedali, že je to v štádiu riešenia a keď budú dole dané policajné pásky tak vtedy budú určite sprístupnené. Pekný deň! 😉

peppita
6. máj 2020

@sonia_wiener v karlovke je oficiálne zavrete kazde detske ihrisko,dokonca vas niekto moze nahlasit policii a ta vam moze dat pokutu. Zistovala som na miestnom úrade, a na námestí sv. Frantiska obcas policia chodi a odhana ludi

zuzuliennka1
7. máj 2020

napr. ihrisko na Kramaroch otvaraju dnes

bublinka393
autor
7. máj 2020

@zuzuliennka1 naozaj? Ktore? Dolne na jahodovej?