Kde ste boli na amniocentézu?

feiticeira
19. máj 2024

AHojte, prosim vas, kde ste (ak ste) absolvovali amniocentezu v BA?
Citam tu vela for, ale casto stare prispevky. Zaujimalo by ma nieco aktualne, kde, mozno meno lekara. Asi pojdem aj ja- len neviem kde. V minulosti som bola v Zeleznicnej nemocnici, ale tam uz to nie je a uz ani Mudr. Ondrejcak nezije.
Dakujem za vsetky spravy.

lsz
19. máj 2024

@feiticeira Ja som bola min.rok v nemocnici na Antolskej v Petržalke, tam to robila veľmi milá pani doktorka, bohužiaľ meno neviem. 🙂

feiticeira
autor
19. máj 2024

@lsz a bolo to bolestive pre teba? Neprijemne??? Jansom sice na tom uz bola ale desi ma predstava ist zas...

dominique1
19. máj 2024

@feiticeira ja som bola minuly rok v Ruzinove. Meno neviem, ale bol to mlady doktor, mal okuliare. Velmi prijemny, vsetko mi hovoril, prebehlo to rychlo, bez stresu.

jahvoodka
19. máj 2024

@feiticeira V Boroch u Dr.Gabora minulý rok a odporúčam, ziadanku som mala z Ustavu lek.genetiky na Americkom námestí.

monicatko20
19. máj 2024

Ružinov..strašne milá pani doktorka aj sestrička..

feiticeira
autor
19. máj 2024

@jahvoodka ja som tiez isla k doktorke Melisovej na ustav Genetiky LFUK. Dakujem za tip

feiticeira
autor
19. máj 2024

A aku ste mali indikaciu?

jahvoodka
19. máj 2024

@feiticeira U Dr.Melisovej sme boli aj my. Som prenasac fragilneho chromozomu a cakala som dvojičky, pri ktorých su testy z krvi matky nepresne. A vy?

feiticeira
autor
19. máj 2024

@jahvoodka ja mam druhy screening 1:30 na downov syndrom. Cakam na opakovand vyslesky trisomy testov

jahvoodka
20. máj 2024

@feiticeira drzim silno palce, nech amniocenteza nakoniec nie je potrebna 🍀🙏🏻

feiticeira
autor
20. máj 2024

@jahvoodka dakujem, len neviem ci tomu verit....ci je to vieryhodne... geneticka ma zmiatla velmi.. ale rada by som verila ze je to ok vserko

dominique1
20. máj 2024

@feiticeira inac ja som mala podozrenie na DS tiez. 1:45 prvy krat, potom 1:3... Amniocenteza zial potvrdila...nebol mi uz doporucovany ani trisomy test...

feiticeira
autor
20. máj 2024

@dominique1 ja som prvy mala 1:150 a druhy nizsi.. 1:30

feiticeira
autor
20. máj 2024

@dominique1 to ma mrzi, ze to potvrdilo

dominique1
20. máj 2024

@feiticeira tak dufam, ze nakoniec sa ukaze zdrave babatko.

lsz
21. máj 2024

@feiticeira ja som bola prvýkrát a áno, bolo to pre mňa nepríjemné dosť.Bolestivé ani tak nie iba ten prvý pocit z toho keď ti prepichne bruško. 🙂

feiticeira
autor
21. máj 2024

no ja zatial nakoniec nejdem, prisli mi vysledky a doktor ma trosku ukludnil, ze nateraz netreba- hovoril, ze trisomy su na downov syndrom spolahlive- takze nejdem zatial. Uvidime po Morfologickom ultrazvuku, co bude dalej.
Ja si tiez pamatam, ze to bolo pre mna velmi neprijemny zazitok, preto to nechcem absolvovat zas, ked vyslovene nemusim.

lsz
21. máj 2024

@feiticeira tak držím palce aby ste to nezažívala znova a aby všetko dopadlo na výbornú. 🙂🫶

feiticeira
autor
21. máj 2024

@lsz dakujem krasne 🙂

snowflakenel
21. máj 2024

Nemozete ist na Prenascan?
Platene, cca.400 eur, z.krvi.

feiticeira
autor
21. máj 2024

mala som uz trisomy, to je obdoba prenascanu, su tam nejake male rozdiely, ale uz to neriesim.. Tiez som platila 450 eur

snowflakenel
21. máj 2024

@feiticeira drzim palceky, nech je vsetko ok. 🙂
Sestra mala.toez,prvy screening zly,,potom sa nejake testy opakovali a.uz,bolo oki.
My.sme zas podstupili ivf, mali sme.zlu genetiku spermii. Len 0,5 %.bolo zdravych. Cize.som potracala stale. Nakoniec sa podarilo pri ivf a teraz po 40-ke.aj,necakane prirodzene.

feiticeira
autor
21. máj 2024

@snowflakenel ja som mala screeningy aj v prvom tehotenstve pozit na DS a aj teraz, v prvom som sla na amnio, teraz trisomy.
A super, ze sa Vam podarilo nakoniec prirodzene, tak verim, ze bude vsetko bude v poriadku 🙂 Drzim aj ja palce