Kam s 1,5-ročným "technickým" dieťaťom?

19. jún 2023

Syn 1,5r je veľmi zaujatý na technické veci- montovanie, sroubovanie, gombíky, tlačítka atd... Neviete ze ci v rámci mesta alebo aj okolia, je niečo takéto? Možno aj vrámci nejakého technického múzea, uz som pozerala železničné múzeum, ale tam sú len veterány vystavené, tak ze ci náhodou neviete o niečom takom

pink_lady
19. jún 2023

ja by som spozornela, ak 1,5r dieta je "zaujate" tlačítkami, gombíkmi, a s inymi hrackami sa neprehra...Moj starší bol taký - tlačítka, gombíky, ,,,aj hodinu dve, s ostatnymi hračkami moc času nestravil ...mozno par minut

bibinkaa
19. jún 2023

pozrite v BA Aurelium...

martinmmartin
19. jún 2023

Su dve zeleznicne muzea , jedno pri hlavnej stanici a jedno pri rusnovom depe v raci (rendez) tak skus tam.

katka0123
19. jún 2023

1,5 rocne? Daj mu polystyren, sroby, kladivo a uvidis ten zapal pre hru 🙂 primerane veku, je to normalne, najma u chlapcov. Ved je to mrnus!

luccija
19. jún 2023

Predáva sa taká hra skúsim ju nájsť skrutky, matice viaceré diely.. a je to aj pre menšie deti

daniela2202
19. jún 2023

1.5 ročné???

kulumulu123
22. jún 2023

@pink_lady preco by si spozornela?? Cisto so zvedavosti ma to zaujima lebo aj ja mam take dieta teraz ma 3.5r tak sa pytam ci ty vidis v niecom problem??

autor
22. jún 2023

Áno 1,5 ročne, zaujímajú ho len srubky, zámky, kľúče, gombíky ktoré po stlačení urobia nejaký efekt, mechanické veci.. Doma ma také hračky a hra sa s nimi, aj drevenu imitáciou náradia, @katka0123 ale predsa nemôžeme byt nonstop len doma... Chcem zmeniť miesto, prostredie, insr niekam kde taketo veci sú, nie sedieť a potiť sa doma... Asi zato som sa sem prišla opýtať...

autor
22. jún 2023

@daniela2202 ano, a?

autor
22. jún 2023

@martinmmartin skúsim, ďakujem 😊

kvetinka75
22. jún 2023

autorka - premiestniť mu to niekde na ihrisko. Kde inde máš takéto veci? Veď je to 1,5 ročné dieťa. Hádam nie do firmy, aby stláčal gombíky.

katka0123
22. jún 2023

Ma 1,5 roka. Nehovorim aby ste sedeli doma. Len to moc neries. Je to mrnus v kociku. Ked ho take bavi, vezmi mu von naor ten kus polystyrenu, peny, hovio na zatlkanie, nieco spolu "zmajstrujte" a vonlu to doto nech bucha kamenmi. To je jedno. Ma rok a pol. Rok a pol 🙂)))))

rivini
22. jún 2023

@kulumulu123 tlacitka, kolieska a podobne veci casto zaujimaju deti s autizmom. Ale len zaujem o tieto hracky neznamena absolutne nic, ak je dieta inak spolocenske, interaktivne, komunikativne a socialne a veku primerane vyvinute. Len ma proste zaujem o Montessori hracky😂

pink_lady
22. jún 2023

@kulumulu123 u mojho sa z toho vyvinul vysokofunkcny autizmus. Samozrejme nemusi to tak byt u kazdeho.