Je Sinalgis (detská neurológia) v Bratislave spoľahlivá?

12. aug 2022

Ahojte mamicky, ake mate skusenosti so Sinalgisom? S detskou neurologiou? Syncekovi robili 2x EEG na vylucenie epilepsie + este 2x USG mozgu. Vsetko bolo podla pani Dr. prefektne. Dokonca nam povedala, ze syncek je velmi mudry. 🙏🏼

A teraz otazka na mamicky epi deti. Ake ste mali priznaky? Ja si uz neviem, co mam mysliet. Syn ked mi zaspava, tak cudne drzi svoje oci. Bud ich zatvori, niekedy aj silnejsie ako keby jedol citron a vidim, ze sa mu oci pohybuju. Alebo len mu vyletia oci hore. Ako keby sa pozeral hore. Robi to iba vtedy, ked ide spat a je uz unaveny. Pocas beznych cinnosti nerobi tieto veci. 🙏🏼 Uziva aj pyridoxin.

Inak ked mal 6 mesiacov asi, tak ked zaspaval ale pritom pil mlieko, strasne ho to vypinalo a velmi skaredo mu vyskocili hore ocka, videla som, lebo ich nezatvoril, strasne som sa zlakla a robil to asi 2 mesiace. Vtedy mi pani Doktorka povedala, ze to je fyziologicke, normalne pri unave a zaspavani.

V sinalgise syna sledovali 1 rok aj 2 mesiace, kedze mal aj lahku hypotoniu. Podla Vas by sa na epi prislo za takyto cas?

Trochu som teraz v strese. 🥺

Dakujem!

kacena4
12. aug 2022

dcera ma epi, boli sme tam na konzultacii bola som s nimi velmi spokojna, su na vysokej urovni, lekari super. a ak vas rok sleduju uz by sa to mohlo zistit ci je alebo nie je epi. nam vzdy na eeg vyskocili vlny. ak mas podozrenie nakameruj a podla toho dr vie zhodnotit ako dalej. a ano pri zaspavani je to fyziologicke to vyvracanie ociek, presne ako ti povedala dr.

autor
12. aug 2022

@kacena4 dakujem pekne! Ukludnila si ma. 🙏🏼 Robi to ano, iba pri zaspavani. Tazko sa to da aj nahrat, lebo je to na sekundu iba, a mozno jeden az dvakrat, kym zaspi.

titla
12. aug 2022

Moj syn mal ako novorodenec opakovane apnoe, preto bol v Sinalgis sledovany do 6m. Ja som bola s ich pristupom velmi spokojna, ale u nas slo o inu diagnozu.

zuzike123
12. aug 2022

Nie kazda epije viditelna na EEG, preto sa robieva aj spankpve EEG a dokonca ani tam sa to nemusi ukazat, takze EEG nevyluci epi na 100%. Po druhe, to co opisujes, je normalny stav pri zaspavani, hlavne klud. Po dalsie, epi ma mnoho foriem, od absencii az po velky zachvat. Ak dieta nema predispoziciu (tazky porod a pod), tak bude tvoje pravdepodobne ok. Skus si to nevsimat a naopak, ak by sa vyskytlo cokolvek ine neobvykle, riesit potom. A ano, mudr Ostrihonova je naozaj odbornik na epi.

autor
12. aug 2022

@zuzike123 velmi pekne Ti dakujem! 🙏🏼 Fakt som sa uz zlakla, lebo neviem, dokedy sa mozu ocka pohybovat pri unave/spanku.

Sice aj my dospeli to robime v REM faze to viem.