Je na hlavnej stanici v Bratislave zmenáreň?

19. nov 2022

Dobrý deň, som z BA idem budúci týždeň cez víkend do Maďarska. Potrebujem zmeniť peniaze dá sa to aj na vlakovej stanici? Pripadne je v shopping paláce v avione alebo v auparku v eurovei zmenaren? Prosím napíšete mi niekto že kde presne ? Nech to nehľadám ďakujem vám. Netreba mi veľa, len 30€

natalala
19. nov 2022

Peniaze ti zamenia na pobockach bank ( v spominanych obchodakoch). Skus predom na konkretnu zavolat, ci maju menu v danej vyske aku chces (ak nie vedia ti objednat). Pripadne podla tvojej banky ( ake mas poplatky za vyber v zahranici) si mozes vybrat v madarsku forinty z bankomatu.

autor
19. nov 2022

@natalala takze pôjdem normálne do banky a poviem že chcem zameniť peniaze za maďarské a povedia mi či majú alebo nie?

liljana
19. nov 2022

Preco neplatis kartou, alebo nevyberies z karty v Madarsku? V banke platis poplatok za zmenu, Ta pani za okienkom je platena sluzba.

martinmmartin
19. nov 2022

Preco to ale chces riesit na Slovensku? V madarsku mas ovela viacej moznosti zamienat eura za forinty lebo to tam robi iazdy druhy co tam pride. U nas najprv na teba budu kukat ako na exota a potom si ta skasnu na poplatkoch......ako ides do madarska? Kam tam prides?

nelca84
19. nov 2022

Naco zamienat? Vsade kde sa da plat kartou a nejaku malu hotovost si vyber v bankomate na mieste. Pozri si, ktora banka je partnerska, z ktoreho bankomatu sa oplari vybrat.

maranco
19. nov 2022

Keď budeš platiť kartou, zvoľ si vždy platiť vo forintoch, nenechaj obchodníka aby ti prepočítal cenu na € a platil si v €. Banka ti dá zvyčajne lepší kurz, ako ho dá obchodník.
DCC - Dynamic Currency Conversion
https://www.fio.sk/spolocnost-fio/media/aktuali...

maranco
19. nov 2022

Akú máš banku? Pozri si aký dáva devízový kurz na forinty, takým kurzom prepočíta platby kartou.

autor
19. nov 2022

@maranco tatra. vysvetlíš mi to prpsim ako sa ti počíta ?

maranco
19. nov 2022

TB má kurz Devíza predaj 396,7200 HUF, to znamená za 1 € dostaneš 396,7200 HUF.
Ak budeš platiť v obchode nákup ktorý bude stáť 2 000 HUF z bankového účtu ti odíde 5,04€ (výpočet 2000/396.72=5.04).