IP gymnázium Kremnická

waspera
31. jan 2023

Ahojte. Je tu niekto kto robil skusky do tretieho rocnika? Dakujem.

yoge
20. mar 2023

Ahoj @waspera, nezistila si náhodou nejaké informácie? Ak som však správne pochopil, tak toto štúdium trvá vždy 2 roky alebo nie? Alebo je nutné absolvovať aj prijímacie skúšky?

waspera
autor
21. mar 2023

@yoge Ahoj, no, musis urobit skusky, ak chces do vyssieho rocnika, ak neurobis, musis od prveho

yoge
21. mar 2023

@waspera Ahoj, áno viem, už som sa informoval.

Ak som však správne pochopil (respektíve mi to tak bolo povedané), tak tie skúšky sú údajne viac menej formalita, tak aby ich mohol zvládnúť skoro každý. Podstatné sú polročné a koncoročné skúšky.

yoge
21. mar 2023

@waspera a ty tam ideš? Ak sa smiem spýtať, tak ty si tam chceš dokončiť nedokončenú strednú školu alebo tam chceš prestúpiť z inej? Mne totižto nespomínali nič o prvom ročníku, ale tak možno kvôli tomu, že mám dokončené 2 ročníky strednej?

waspera
autor
21. mar 2023

Ano, preto ti toto nespominali, mne chybalo kusok do ukoncenia druheho rocnika.A uz som dlho prec zo skoly, preto vyrovnavacie skusky

waspera
autor
21. mar 2023

@yoge Uvazujem nad SSG gymplom.

yoge
21. mar 2023

@waspera To SSG gymnázium robí takisto rozdielové skúšky a to z matematiky a SJ na konci augusta (z učiva 2. ročníka) a to aj v prípade, ak máš kompletné 2 ročníky. Tam vraj, ak to neurobíš, tak ťa dajú do 2. ročníka, takže stále lepšie ako ísť od 1. ročníka...

Ale možno tá Kremnická má tie skúšky jednoduchšie ako SSG alebo tebe spomínali, že by si robila z nejakého konkrétneho predmetu? Pretože mne viackrát tvrdili, že to je formalita a aj na tom ich webe je, že to zvládne skoro každý...
Aj keď vo výsledku je to asi jedno, pretože na tie polročné skúšky človek musí ovládať aj učivo z minulých ročníkov, takže ideálne sa pripravovať čím skôr...

A ty si pýtala aj na tom SSG gymnáziu alebo si zatiaľ riešila iba Kremnickú? Ja som riešil ešte aj Bytču, tam by ma vzali takisto bez rozdieloviek do 3. ročníka, takže prípadne skús ešte aj tú. Tam sa takisto dochádza iba raz za polroka.

Ak chceš, tak mi napíš súkromnú správu možno poradím.

A inak aj ja som dlhšie zo školy, takže nie si prvá a ani posledná 🙂

lenkator1989
1. apr 2023

@waspera Ahoj, prosim Ta, kontaktuj ma. Dakujem

yoge
2. apr 2023

@lenkator1989 Ahoj a ty chceš ísť na SSG alebo na Gymnázium Kremnická? Kremnická má tie skúšky skôr formálne (tak mi to tvrdili aj keď neviem čo si mám pod tým predstaviť, či to bude nejaký dotazník...), SSG robí normálne skúšky z matematiky a slovenčiny.

Kremnická má ak sa nemýlim vždy iba 2 roky (bez ohľadu na počet rokov SŠ, ktoré študent absolvoval), čiže nastupuješ vždy do 3.ročníka.

Nevýhoda oboch škôl je ale tá (aj keď dáva to logiku kvôli nákladom), že akonáhle podpíšeš tú zmluvu, tak musíš nastúpiť, respektíve ak človek nenastúpi tak proste musí zaplatiť to školné. V Bytči, kde funguje podobný typ štúdia (nie je to ale Gymnázium), tak tam takúto podmienku nemajú. Tam ak nenastúpiš, tak žiaden poplatok neplatíš (alebo tak mi to bolo povedané).

A ak potrebuješ materiály k učeniu, tak ideálne je si asi proste kúpiť učebnice už teraz a postupne sa začať pripravovať. Napr. orbispictus má zľavu, že ku každej tlačenej knihe dostaneš zdarma aj e-knihu (čo mne vyhovuje viac ako tlačená kniha) https://orbispictus.sk/ Ale neviem aká je vlastne aktuálne učebnica pre matematiku toto keď tak môžem zistiť na ministerstve. Pre Slovenčinu je alebo by teda mala byť učebnica od toho orbispictus (okrem učebnice tam je aj zošit pre študenta, čo sú vlastne také ako keby testy)

neonka30
22. sep 2023

Ahojte @waspera @yoge , tiež by som rada na gymnazium na Kremnickej.Prosim Vás neviete či sa platí aj za skúšky polročné a ročné? Koľko za každú? Aké sú ešte poplatky okrem toho školného čo uvádzajú.Nech sa pripravim.Dakujem 🙂

yoge
22. sep 2023

@neonka30 Ahoj, skús tam zavolať, možno ťa ešte vezmú do tohto ročníka. S tými poplatkami si nie som istý, takže si tam radšej zavolaj

lucia1881991
28. nov 2023

@neonka30 ahoj neviem či si už tam ja som sa tam prihlásila v novembri a musela som zaplatiť 800+100€ za skúšky.A skúšky sú teraz 8.12-9.12 a nič neviem asi tak🤦😁

lucia1881991
28. nov 2023

@waspera ahoj ja mám 8.12-9.12 skusky

lucia1881991
7. dec 2023

@waspera ahojky us si zistila niečo ohľadom skúšok 3.rocbik gymnázium?ja mám zajtra skúšky a chcela by som vedieť ako to tam chodí môžeš mi poslať správu dakujem

natasha_n
13. jan 2024

@lucia1881991 ako dopadli skúšky?

lucia1881991
21. jan 2024

@natasha_n no neviem skúšky začiatkom Decembra a známky ešte nemáme tak čakáme🙂

lucia1881991
21. jan 2024

@natasha_n ale čakala som horsie

natasha_n
23. jan 2024

@lucia1881991 ako zvládate školu? Mala by som záujem a neviem si predstaviť ako to tam vlastne funguje a ci je to naozaj ako na ,,stredne,, tie učivá

lucia1881991
14. feb 2024

@natasha_n ale super výsledky mám akorat zo SJ som mala horšiu známku ale spravila som.

kristiin
11. mar 2024

@lucia1881991 dobry deň boli tie skúšky ťažké ? Dá sa učivo zvládnuť ?? Mám dve deti

kristiin
12. mar 2024

@lucia1881991 neplatí sa náhodou len ta vstupná skúška a potom ta maturitna ?

kristiin
13. mar 2024

@yoge dobrý deň prosím vás robia sa počas roka niake prezentacie alebo referáty ?

kristiin
13. mar 2024

@neonka30 za pol ročne sa neplatí

katarinaxxd
18. apr 2024

Ahojte, je tu niekto, kto chodí/chodil na externé štúdium gym. sem na kremnicku? Ak hej napíš mi prosím mám pár otázok, vďaka.

ada123987
8. jún 2024

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako ste zvládli skúšky tie čo boli v decembri alebo teraz na konci roka 7-8.6 ako to prebieha a pod ? Či to je také ako vstupné testy alebo ako

barbora1992
21. aug 2024

Ahojte! Mohla by som poprosiť niekoho kto momentálne študuje externe na Gymnáziu Kremnická a ozval by sa mi do IP? Mala by som zopár otázok. Vopred ďakujem za pomoc!

lucia1881991
26. aug 2024

Prosím vás robil niekto nedávno maturitu na gym.?potrebujem niečo môžte mi napísať súkromné?dakujem

bubuskak
5. sep 2024

Ahoj, syna som prihlásila na ip gymnázium teraz 2024 začína 1. ročník externe, je tu niekto s kým by sme si mohli vymeniť info, skúsenosti?

amygirl1
6. sep 2024

@lucia1881991 ahoj akurát teraz v septembri robím ústne maturity

lucia1881991
11. sep 2024

@amygirl1 tak potom mi napíš čo a ako prosím ťa dakujem