Hematológ v Bratislave

pandusica
12. sep 2022

Ahojte, prosim poradte hematologa v BA. Viem o MUDr. Drakulovej, ale kedze viem, ze ta sa venuje hlavne tehotenstvam, tak ju nechcem moc zatazovat, moj problem nie je taky vazny. Pripadne ake mate skusenosti s hematologickymi ambulanciami na Antolskej, da sa tam normalne objednat? Dakujem za vsetky odporucania.

petamich
12. sep 2022

chodim MUDr. Cechovej k Milosrdnym, netusim, ci este berie pacientov ale za skusku asi clovek nic neda 🙂 je uzasna aj ona aj sestricka

jata2203
12. sep 2022

@pandusica MUDr. Viera Fabryova, MdClinic 🙂

lilke
14. sep 2022

Syn bol na Antolskej 2x u MUDr. Prigancovej. Veľmi milá, dôkladná, trpezlivá, ochotná, po vlastnej línii vybavovala nadramec nejaké veci, ktoré sme si mohli vybaviť aj sami. Nie je len detská.

pandusica
autor
14. sep 2022

dakujem vsetkym za tipy, vyskusam

lucia7933
14. sep 2022

@petamich ahoj, aj ja hladam hematologa na kompletne vysetrenie po potratoch, nevies ci robi tato dr. ktoru spominas aj trombofilne mutacie a syndrom lepivych dosticiek?

petamich
14. sep 2022

@lucia7933 ahoj, robi

lucia7933
14. sep 2022

@petamich super dakujem

lucia7933
14. sep 2022

@petamich a co sa tyka terminov na vysetrenie dlho sa caka? lebo nic skôr ako polovica novembra zatial nemozem zohnat :(

petamich
14. sep 2022

@lucia7933 obavam sa, ze ani tu to nebude skor, ak vobec berie novych pacientov, vela toho maju 🥴

lucia7933
14. sep 2022

@petamich uz ked zistujem vsade kde sa da, skusim aj tu.. :( ach hrozne s tym cakanim :( hlavne ked po 1.potrate ma nechceli nikam poslat a az teraz ...

pandusica
autor
14. sep 2022

@lucia7933 ja som sa dnes poobede objednala k pani doktorke do milosrdnych a termin som najblizsi dostala 24.11. Ale tiez mi povedali, ze uz beru len svoj rajon, aj ked to som sa nedozvedela, ktory to presne je. Nastastie ja som tam spadala.

lulu2014
16. sep 2022

@lucia7933 chodte Dr.Drakulovej. Pani Dr.je uzasna aj pristupom aj odbornostou. Drzim palce. 🌸

rora_kvasnik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rora_kvasnik
16. sep 2022

@lucia7933 ahoj, ja som po 2 potratoch objednala som sa k pani doktorke Drakulovej ale dostala som termin az na polku novembra... drzim palce 🙏🏻

lucia7933
16. sep 2022

@rora_kvasnik ahoj, to si sa teraz niekedy objedanavala ci davnejsie? no to jeteda tiez dost neskoro :( hladam o cosi skôr ja mam zatial 8.11. v jednej ambulancii
a zatial je to teda najskorsi termin co mi bol ponuknuty

rora_kvasnik
17. sep 2022

@lucia7933 asi pred tyzdnom som dostala termin

lucia7933
17. sep 2022

@rora_kvasnik a mam otazku ak mozem, tiez som po dvoch potratoch, nahodou ti pri objednavani nepovedali kolko sa vyzaduje doba od potratu? Lebo mne hovoria vsade inak..niekde 6-8 tyzdnov a niekde ze na tom nezalezi...🤷‍♀️ asi kvoli tomu aby neboli skreslene vysledky

rora_kvasnik
17. sep 2022

@lucia7933 nic taketo mi nikto nepovedal takze neviem naozaj 🤷🏻‍♀️🤔

petamich
17. sep 2022

@lucia7933 na reprodukcnej imunologii vyzadovali toto: 8 týždňov pred termínom už nemôžte absolvovať
žiadne umelé oplodnenie, insemináciu a pod., tiež po potrate musí byť pauza 8 týždňov

na hematologicke odbery, neviem kolko, treba sa proste informovat, ked sa budes objednavat alebo by som tiez sla cestou 8 tyzdnov, aj tak ta asi skor neobjednaju nikam :(

lucia7933
19. sep 2022

@petamich no kazdy hematolog mi hovori inak, ..jeden ze na tom nezalezi ze kolko je doba od potratu, dalsí ze 6-8 tyzdnov...tretí ze staci mesiac....a tak vyber si..🙄

lucia7933
20. sep 2022

@lilke mozem sa opytat..ta Dr. ktoru spominate,MUDr. Prigancovu to je táto co pracuje tu: https://www.unb.sk/ambulancia-pre-poruchy-hemos... a nahodou neviete ci sa venuje aj kompletnej hematologii? (napr aj trombofilne mutacie...)

lilke
20. sep 2022

@lucia7933 je to ona. No bohužiaľ netuším jej zameranie. Ale syn má geneticky podmienené, tak možno áno. A chodí dosť po kongresoch, tak bude asi z tých s väčším prehľadom.

lucia7933
20. sep 2022

@lilke dakujem za odpoved, takze boli ste s nou spokojna? a nahodou si nepamatate na vysledky sa u nej nejako dlho caka?

lilke
21. sep 2022

@lucia7933 áno, veľmi spokojní. A výsledky podľa diagnózy. U syna to bolo napr. vždy okolo mesiaca. Ale keď prišli výsledky, ona kontaktovala telefonicky, trpezlivo vysvetlila, neuhanala čas, a papiere buď poslala poštou alebo sami sme si vyzdvihli na ambulancii. Ale syn potreboval kvôli chirurgickým zákrokom.

pandusica
autor
21. nov 2022

@petamich ahoj, mozem sa Ta este opytat, ako to prebieha u pani doktorke Cechovej. Termin mam vo stvrtok a neviem sa ta teraz dovolat. Vies mi prosim poradit, ako to tam prebieha. Mam prist medzi 7:00 a 9:00 nalacno na krv predpokladam a potom sa caka podla poradia dovnutra alebo ako. Priblizne ako dlho to prosim trva. Ide o to, ze potrebujem zabezpecit strazenie pre dceru, tak aby som to aspon trocha odhadla. Dakujem

petamich
21. nov 2022

@pandusica ahoj, no ja tam chodim pred 7:00 ak nechcem byt 15+ v poradi, zvyknem tak medzi 6-6:30 tam uz prist a zobrat si cislo (visi na dverach na chodbe), potom podla poradia berie krv, zacne o 7:00 a cca. 2 hodiny na to ma vysledky a opat podla poradia zacne volat, na vysledky inak nemusis cakat, da sa aj po 13:00 zavolat, spytaj sa jej ale ci ty, ked si prvykrat mozes tak, vtedy sa vybavis rychlo ;) inak je to zopar hodin - uz som bola vybavena aj 9:30 a uz aj 11:30 🤷‍♀️ ale vacsinou, ked som do cisla 5 a cakam na vysledky do 9:30 som vybavena

pandusica
autor
21. nov 2022

@petamich no uz som sa dovolala aj a sestricka mi povedala, ze ked som 1x, ze to mi len zoberu krv a k doktorke sa ani nedostanem pravdepodobne, tak uvidim, ale dakujem

petamich
21. nov 2022

@pandusica asi bude robit nejake sirsie testy ten prvykrat

lulu2014
27. mar 2023

@petamich
@pandusica
Ahojte. Mozem sa spytat - prva navsteva ked uz ides aj k Dr. je aj o prehliadke /popocuvanie, hrdlo…./ ci iba ta krv …?!
A mava dobru naladu pani Dr.?! Dakujem.

petamich
27. mar 2023

@lulu2014 nie len krv vezme, pripadne riesi aky mas problem, rodinna anamneza a pod. hematolog asi uplne nema dovod pozerat hrdlo a pocuvat ta

a dobru naladu maju snad vzdy obe aj pani doktorka aj sestricka 🙂 ja ich mam velmi rada