Gymnázia v Bratislave

vikinka79
16. jan 2021

Ahojte tento rok moju dcéru čakajú prijímačky na stredne školy a rozhodla sa pre gymnázium no ešte stále nieje rozhodnutá na aké tak by som poprosila vás osobný názor na Gymnázia v Bratislave a ktoré by ste odporučili vy.... my rozmýšľame nad Gamčou alebo Vazovovou

basa326
17. jan 2021

@vikinka79 za mňa gymnázium Metodova, pripadne ta Gamca

felycity
17. jan 2021

Treba si pozriet zameranie skoly ( viac matika, jazyk, prirodne vedy - aj co je jej blizsie...) , aktivity a pod. My sme sice na bilingval, ale minuly rok sme si hladali viac info: za nas Tomasikova, Metodova, Gamca, Bilikova a J. Hronca skuste pozriet aj na ineko ako stoja s vysledkami a hodnoteniami.

patricia_b
17. jan 2021

@felycity súhlasim, ja som na 4 z menovaných praxovala a určite budem o nich budem rozmýšľať, keď budeme vyberať strednú

vikinka79
autor
17. jan 2021

@felycity ďakujem za odpoveď

vikinka79
autor
17. jan 2021

@basa326 okey

monro
17. jan 2021

@vikinka79 syn chodi teraz prvy rok na Vazovovu a je velmi spokojny. Chvali si profesorov, pristup.

vikinka79
autor
17. jan 2021

@monro tak to je super lebo ja som dosť neistá pretože som počula že je to moc ťažká škola a že neodporúčajú ale zároveň som počula aj že je to veľmi fajn škola

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinka79
autor
17. jan 2021

@bennn ďakujem veľmi pekne za radu

monro
17. jan 2021

@vikinka79 ja sama som tam chodila, ale uz teda dobre davno😜 tak sme vyberali aj podla toho.

vikinka79
autor
18. jan 2021

@monro ďakujem za názor

luxus10
18. jan 2021

@vikinka79 a keby nahodou dieta nevezmu ani na jedno z gym, ako sa to potom riesi, ked vsade aj na priemyslovkach je natresk?

vikinka79
autor
18. jan 2021

@luxus10 to by má tiež veľmi zaujimalo

luxus10
18. jan 2021

@vikinka79 poprosila by som maminy co maju s tymto realnu skusenost, ved deti, ktore maju slusne znamky je dost, aj monitory napisane nad 90 % a potom kam pojdu na nejake ucnovky, o ktorych nemaju ani potuchy, medzi decka, co maju ucenie na haku, a zaujima ich partie, alkohol, cigarety, gitary a somariny?

monro
18. jan 2021

@luxus10 moj syn bol minuly rok deviatak, monitor bol kvoli covidu zruseny. prihlasil sa na dve gymnazia a tam v prvom kole vzali iba samych jednotkarov. On mal jednu dvojku so slovenciny a zobrali ho az na odvolanie. Musim povedat, ze som rada, ze toto mame za sebou. Tiez mi lepilo, kym ho nevzali, ze co s nim bude. Ale nakoniec vsetci spoluziaci nasli nejake miesto.

luxus10
18. jan 2021

@monro a v akom meste? nemusis konkretne, staci, okresne, krajske, ci ba?

monro
18. jan 2021

@luxus10 bratislava

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roxanna
23. jan 2021

@luxus10 riešili sme minulý rok so synom deviatakom. Hlásil sa na bilingválne gymnázium a športové gymnázium, školy, kde sa robia skúšky zo študijných predpokladov alebo talentovky, sa nerátajú medzi bežné školy, takže môže si dieťa podať ďalšie dve prihlášky. Tak sa hlásil ešte na ďalšie dve všeobecné gymnázia. Tušila som, že bude problém, lebo syn mal v ôsmej triede blbé vysvedčenie, ale nema okrem športu a anglictiny žiadny vyhranený záujem, tak preto sme volili tieto gymnázia. Nakoniec boli zrušené prijímačky aj talentovky a brali sa do úvahy len známky a olympiády.
Syna nevzali nikde, no skoro som infarkt dostala. Popodavala som odvolania, na bilingválne nie, to bolo bez šance ) a našla som súkromné športové gymnázium, kde ho boli ochotní vziať. Nakoniec na odvolanie ho vzali na všetky tri. Keby ho nevzali nikde, musel by absolvovať 2. kolo prijímačiek, ktoré vypisovali skoly, čo nenaplnili kapacity. V najhoršom variante som rátala s elektrotechnickou SS, čo máme pod domom, tá mala veľa voľných miest a brala bez prijímačiek. Ale našla som aj gymnázium, čo vypisovalo 2. kolo prijímačiek.
Ak sa ani tak nepodarí dieťa umiestniť, potom kraj v spolupráci s rodičom hľadajú nejakú vhodnú voľnú skolu

hoohoo
17. apr 2021

@patricia_b prosim pekne, ktoré NIE SÚ zamerané na matematiku...skor ale na humanitne?😳🤔 ďakujem veľmi pekne za odpoveď

hoohoo
17. apr 2021

@bennn považujeme sa za inteligent,ale nie biflosov, cize ktoré su to tie "obyčajné" gymnáziá?🤔🙏🏾😳🤷🏽‍♀️v Bratislave myslím 🧐💚

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hoohoo
26. apr 2021

@bennn vsak to mi je jasné ☺️🙃lwn som.asi zle pochopila v tomto kontexte slovo "obyčajné"🤗pekné dni prajem 🕊️a dakujem 🙏🏾

rainee
27. júl 2023

@monro ahoj, ste na bilingválnom anj? Stále spokojní? Dcéra by chcela ísť z 8ky na vazovovu, bilingválne. Učí sa dobre, jazyky jej idu super, ale nie je žiaden biflos a matika tiež nie je jej méta. Ma veľa záujmov, profi tancuje. Hľadám gympel kde nebude musieť sprtat 24/7 😉 tak som zvedavá na názory....

rainee
27. júl 2023

@hoohoo to by aj mňa zaujímalo, všade vidím tu matiku 😅

rainee
27. júl 2023

@luxus10 no veru, kam pôjdu nadané decka ktoré sa nedostanú na dobre školy kvôli nedostatku miesta...

monro
28. júl 2023

@rainee nie, syn je na normalnom gympli. Nesprta sa cely den a ma vyborne znamky. On sa ale nikdy velmi ucit nepotreboval. Skola mu stale ide lahko aj pri vyssich narokoch. Nie je to lahka skola.

portret7
28. júl 2023

@luxus10 suhlasim s otazkou, ze kam pojdu, je to vazny problem nasho skolstva, ktory bude citelny neskutocne o 4-5 rokov ako v CR… nechcem ti brat iluzie, ale my na gympli vacsina triedy fajcila, pila alkohol, trava, partie😉vsetci sme uspesne skoncili bez ujmy a pokracovali na VS. Mladost - pochabost, s tym nic neurobis😉