Evanjelické lýceum Bratislava - biligválna trieda

misicka1980
19. dec 2023

Pekný dník,

nemáte náhodu niekto staré testy z prijímačiek? Komu tam chodia deti, ste so školou spokojní? Ktoré predmety sa učia v anglickom jazyku?

Ďakujem.

simsalabim
19. dec 2023

@misicka1980 stare testy z prijimaciek ti daju na sekretariate skoly. Dcerina kamaratka tam chodila, nebola so skolou velmi spokojna ( aj odisla v 2. rocniku na iny gympel). Z toho, co som pocula, velmi na deti tlacia (v kuse, V KUSE pisomky, z hodiny na hodinu, po chorobe okamzite hned v ten den dopisat zameskanych 22 pisomiek a tak...) Citlivejsie povahy to nesu tazko. Predmety su podla ucitela v jednom alebo druhom jazyku, ale pisomka moze byt v jednom, druhom alebo oboch jazykoch a ako perlicka - castokrat deti nevedia, v akom jazyku budu pisomku pisat, co mi prislo absurdne. Som si ale ista, ze su deti, ktorym takyto pristup vyhovuje (tato kamoska hovorila, ze niektori spoluziaci hovorili, ze inak by sa neprinutili ucit). Vyhodou skoly su americki lektori a specialne anglicke predmety (napr. literatura). Skus si pozriet recenzie na googli a pod., alebo oslovit niekoho, kto reaguje na skolu cez Facebook. Ja mam tieto info len sprostredkovane.

lulu2014
21. dec 2023

@misicka1980 dcera tam maturovala pred 2r.
Vobec skola nesplnala co mali napisane
Takmer ziadne predmety v ang.jazyku. Teda okrem ang.a nejaka kultura v anj.
Bola sklamana. Medzitym bol covid a to upadlo uplne - aj tych par amer.lektorov odislo … ale uz to tam dochodila. Kedze bolo obdobie ake bolo.
A pritom sa tam velmi tesila lebo anglictinu ma velmi rada este zo ZS.
A je to dost narocna skola. A to dcera sa lahko uci.
Aj teraz tam bude maturovat kamoskyna dcera - tiez nie su spokojni. Ale ich dcera bola 2r nastudiu v Amerike - kde bola velmi spokojna.
Na tejto skole je taka moznost s tym ze dorobi niektore skusky napr.SJ.
Alebo ak by bola v nemecky hovoriacej krajine tak aj AJ.
Ale toto vsetko urcuje skola indivindi.
Aj dcera chcela ist mimo ale nedalo sa kvoli obdobiu.

lulu2014
21. dec 2023

@misicka1980 ano este to co sa pise vyssie v prispevku. Stale nieco pisali niekedy aj 3-4testy denne - to bol otras!!!
A ak chybala tak do 14 musela dopisat inak distala automaticky 0 bodov a to strasne ovplynilo hodnotenie.
Niekedy musela na nultu hodinu dopisovat….
Niekedy sa jej nakopilo aj 10-15 pisomiek .
A ak ma z niektoreho predmetu vymeskane urcite percenta tak musi robit skusky….
Ale toto sa vzdy posudzuje indivindi. Ak je nejaka hospit. ….tak to ruesia po dohode. Aby som nebola az taka zla.
Aj dcerina triedna povedala ze ona by tam svoje deti nedala ale kvoli tomu ze je to (zbytocne) tazka skola.
Drzim palce v rozhodovani.
Este vam snad nuekto napise. 🙂

kukuku01
30. dec 2023

Moja dcera je v maturitnom rocniku. Je to v podstate tak, ze vsetky pisomky musia po chorobe dopisat. Kludne vyjdu aj 3 na jeden den. Testy su takmer denne. Moja dcera sa uz pomaly chysta na vysku do zahranicia, na to ju skola pripravila dobre ( uz je prijata ), ale syna tam nedam, lebo je to zbytocne narocna skola. Vyhoda su americky lektori a moznost studovat od 2. rocnika v zahranici. Ak chcete vediet viac kludne napiste.