Doprava v Bratislave

nikoleta213
4. sep 2024

Potrebovala by som súrne poradiť od polovice septembra idem do Ba na internát a vôbec netuším ako to tam funguje s dopravou či už sa to týka električky, ktorou budem musieť chodiť každý deň alebo mhd. V škole som dostala ISIC ale vobec neviem ako to s ním funguje na električku alebo mdh. Mohli by ste mi to prosím vysvetliť lebo som vtom úplne stratená, vobec neviem či a kde si mám kúpiť električenku alebo stačí iba ISIC a či ISIC platí na mhd alebo či si tam mám kupovať lístky iba z automatu..... Za vysvetlenie budem neskutočne vďačná. Ďakujem

maranta_leuconeura
4. sep 2024

Jasne, ze za to musis zaplatit. Studenti necestuju zadarmo. ISIC mozes pouzit miesto cipovej karty vydavanej dopravnym podnikom, takze mozes mat predplatny listok nahraty tam a automaticky dostanes studentsku zlavu. Na to, ze ides predpokladam na vysoku, nevies ani pouzivat internet 🤔

maranta_leuconeura
4. sep 2024

A listok si vies kupit online, ale az ked dostanes v skole kartu a aktivujes si ju v skole na terminali https://dpb.sk/sk/listok-predplatny-cestovny-li...

rebi789
4. sep 2024

@nikoleta213 elektricenku si kup cez apku idsbk

eleanor2510
4. sep 2024

@nikoleta213 do MHD patria elektricky, trolejbusy a autobusy, cize hlavne nepouzivaj spojenie "elektricka alebo MHD". Elektricenka sa to sice slangovo povie, ale platí na vsetky druhy MHD. Na ISIC si kupis napriklad mesacnu alebo trojmesačnú, dajme tomu od 15. 9. do 12. 12. - to ti povedia pri okienku a bude to aj napisane na potvrdenke, potom uz nic necvikas, iba nastupis do dopravného prostriedku a kartu mas pri sebe, keby ju chcel vidiet revizor

aeruginosa
4. sep 2024

Ak chces mat aktivovany isic na dopravu, musis si zaplatit ubian a aktivovat ho na terminali.
Cestovat mozes bud tak, ze si budes kupovat sms listky/z listkomatu zlavnene listky zakazdym a cvaknes si ich. Alebo ovela lepsie riesenie - kup si elektricenku napr. na 3 mesiace - bud online alebo na Hlavnej v BA su take cervene automaty dpb a tam si vies nahrat na ISIC elektricenku - normalne prilozis ISIC a vyberies si od kedy do kedy ho chces mat, zaplatis kartou/hotovost a hotovo. Odporucam si ale vziat a do penazenky zalozit doklad o kupe, lebo niekedy sa moze stat, ze revizorovi nenacita data z karty, tak nech mas dokaz, ze elektricenku fakt mas.🙂

nikoleta213
autor
4. sep 2024

@aeruginosa ďakujem strašne moc mi to pomohlo

nikoleta213
autor
4. sep 2024

@eleanor2510 ďakujem za radu a za upozornenie ohľadom toho výrazu MHD je vidno, že sa tomu moc nevyznám 😂

nikoleta213
autor
4. sep 2024

@maranta_leuconeura prepáč, ale nikde v texte som netvrdila, že chcem cestovať zadarmo, jediné čo som chcela bola rada, pretože síce áno dá sa všetko nájsť na internete ale určite je lepšie sa aj opýtať, keďže niektorí ľudia majú dobré rady a vedia to lepšie ozrejmiť ako niektoré stránky, ktoré to častokrát, pre ľudí čo sa vtom nikdy nepohybovali, píšu dosť chaoticky. Preto absolútne nevidím dôvod, prečo mi na moju ešte aj pekné položenú otázku odpovedaš takto neskutočne útočne, pretože jedine čo som chcela je len rada od skúsenejších... Ale každopádne za pomoc ti veľmi pekne ďakujem ❤️

nikoleta213
autor
4. sep 2024

@rebi789 ďakujem ❤️

marcellka32
5. sep 2024

@maranta_leuconeura ťažký deň?

maranta_leuconeura
5. sep 2024

@marcellka32 ty mas? Je som jej normalne poradila, len ma zarazilo, ze si to nevedela vyhladat sama

cacianka
5. sep 2024

doplním prakticky - k+udne chod do hociktorej predajne DPMB )hlavná stanica, podchod pri prezidentskom paláci, gaštanový hájik pri stanici Ba-Vinohrady a Predmestie napr. , tam si prakticekjšie pre teba vybavíš električenku alebo si ju dáš nahrať na ISIC kartu.
ale hlavne - tú kartu, či tzv. električenku si predplať na mesiac, alebo na štvrťrok, nos ju stále so sebou, cestovať s ňou môžeš všetkými druhmi dopravy v Ba, autobusy, trolejbusy, električky -podľa nich má slangovcý názov, celé hodiny, prestupovať kedy a ako chceš, nikde ju neprikladáš, ukazuješ iba pri kontrole revízorom. máš na mesiac /tri mesiace predplatené jazdy aj 100x za deň. len si potom stráž termín - dá sa kontrolovať v mhd na termináli kde sa označujú bežné cestovné lístky

marcellka32
5. sep 2024

@maranta_leuconeura

keďže sa v tom nevie orientovat, tak sa spýtala
Za to, ty si jej v podstate vynadala 🤦🏻‍♀️