Doba trvania určenia výživného - Bratislava 2

6. jún 2022

Ahojte, ako dlho trvalo, kym vam urcili vyzivne v obvode Bratislava 2 (alebo aj inde)? Navrh som podala pred mesiacom. Ziadost je u sudcu. No nevedeli mi na sude ani priblizne povedat, kolko by to mohlo trvat. Byvaly partner neplati nic. Za dietatom nechodi. Ochota dohodnut sa ziadna. Vraj caka na sud. Dakujem.

pribinak
6. jún 2022

Tak ale to závisí od viacerych faktorov.

Musíš počítať aj s tým, že pán otec sa nemusí dostaviť na pojednávanie. Potom si sudca vyžiada nejaké podklady od zamestnávateľa či banky, čiže zas sa to celé posunie.

Niekedy od podania návrhu prejde aj rok kým reálne uvidis nejaké peniažky na účte

darkswan
6. jún 2022

Ba sudy su pretazene, na pojednavanie sa caka velmi dlho, zvacsa mesiace az rok

mirica
6. jún 2022

Ja som na BA2 čakala na pojednávanie asi rok
Ak ste ale nemala určené ešte výživné vôbec, trebalo žiadať o neodkladné opatrenie, tam musia rozhodnúť do 30 dní....treba dodať do spisu že neprispieva vôbec a žiadate do rozhodnutia súdu určiť výživné neodkladnym opatrením, napríklad 100 eur má každé dieťa

autor
6. jún 2022

@mirica praveze uz 30 dni preslo a stale je to u sudcu. Inak som vsetko uviedla tak, ako pises.

mirica
7. jún 2022

V prípade že súd nerozhodol o neodkladnom opatrení do 30 dní, dá sa podat sťažnosť na predsedu súdu.