Do koľko km od BA bývate? Neviete o pozemku na predaj??

marcyelka
9. apr 2021

Ahojte, žienky, ktoré bývate pri Bratislave. Aké dediny vôbec NE/odporúčate? Budeme mať prácu v Bratislave, plánujeme mať aj rodinku, berieme do úvahy teda všetky tieto atribúty.

Našli sme jeden pozemok, je však od BA vzdialený 40km a to nám už príde dosť veľa. Ale ktovie...?

No a rovno keď píšem.... - neviete o nejakom stavebnom pozemku s IS pri Bratislave na predaj? Za ešte rozumnú cenu. Veľkosť od 600m2 do 900m2. 🙂

sisa_s
9. apr 2021

Co znamena rozumna cena?

marcyelka
autor
9. apr 2021

@sisa_s záleží od veľkosti. Cca do 110-120€ za meter štvorcový (max). Lebo sú ponuky, kde pýtajú aj 170e za meter štvorcový a viac, čo je fakt choré už. Nehovoriac o výmerach typu 400m2..

conta22
9. apr 2021

@marcyelka my bývame v slovenskom grobe sme spokojní a odporúčam dostupnosť super aj počas špičky a to robím v centre mesta, kolega býva v Modre a tiež spokojný 🤷🏻‍♀️

sysynka
9. apr 2021

Aj my si hľadáme pozemok pri BA ale všetky sú rozpredáne. Tie ktoré sú dostupné napriklad v Miloslavove majú extrémne prehnane ceny ☹

luccija
9. apr 2021

@marcyelka 40 km sa mi zdá už veľa.Skus pozrieť Tomášov, Senec, Chorvátsky, Slovenský Grob

lula313
9. apr 2021

Kupovala by som hotovy dom. Ceny stavebného materiálu isli hore. Oproti decembru oceľ, polystyrén +30%, betón +20% v okoli Ba. To čo by ste ušetrili na svojpomocnej stavbe prerobíte na cene materiálu.

sasa1310
9. apr 2021

@marcyelka vitaj v BA. Tu sú také ceny

loginexistuje
9. apr 2021

@marcyelka kde je ten pozemok lebo tych 40 km zavisi od smeru od Ba a plus kde budete pracovat v ktorej casti ?

3009
9. apr 2021

@marcyelka smer Rajka Level, Mosony, Hegyeshalom.

opica
9. apr 2021

@marcyelka ceny od lozorna po samorin a senec su realne 150€/m2 a viac (a to je este fajn cena).Hlavne si daj pozor na stavebne uzavey, ktore ma uz vela obci teraz.odporucam overit na obecom urade, ci ti dovolia vobec stavat.

sisa_s
9. apr 2021

@conta22 ake je tam vlakove spojenie? 🙂

conta22
9. apr 2021

@sisa_s vlaky nie sú len auto/autobus

marcyelka
autor
9. apr 2021

@sysynka Súhlasím :/ Aké sú vaše "podmienky" na pozemok, kde hľadáte?

katkatonkova
9. apr 2021

@conta22 jeeej....aj ja ,som z grobu ...z raja....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
10. apr 2021

@elizabet173
@marcyelka ja som cca 35km od BA smer Šamorín. Pred otvorením diaľnice v rannej špičke mi trvala cesta do biskupic bežne 1-1,5h ale išla som už aj 3h... Odkedy jazdím po diaľnici ta istá cesta do biskupic cca 20min 😃. Treba si zvážiť na ktorý smer od BA... Niekedy je 40km po diaľnici podstatne lepších ako 20km v zácpach keď by si často prišla rýchlejšie peši.... A áno rátaj s tým ze budeš potrebovať auto aj ty aj chlap... Cesta autobusom ktorý stojí takmer pri každom strome je denno denne ráno na zabitie... Vlak ktorý jazdí 1x za hodinu a dosť často mešká aj 20min resp.nepride vôbec je tiež na palicu ak musíš chodiť do práce načas... Mam dlhodobo odskúšané všetky alternatívy takže to viem celkom objektívne porovnať. Držím palce ✊✊✊

belllinka
10. apr 2021

@kulumulu123 tak zas uplne objektivne to nie je, kedze tu dialnicu otvorili minuly rok a pandemia je stale, cize cesty neporovnatelne prazdnejsie
@marcyelka fakt radsej pouvazujte nad bytom. Ten cas straveny v aute sa da vyuzit aj inac a ked ti deti zacnu chodit do skoly, skolky, tak budes iba taxikara robit a v dome iba prespavat

luccija
10. apr 2021

@marcyelka mne sa páči smer Hamuliakovo, Kalinkovo pri hrádzi pekné prostredie, alebo opačný smer Vojka, Bodiky ...naposledy som pozerala Vostinara a núkali Pezinok Píla?páčilo sa mi to, ale to bolo už ďalej.Kamaratka je vo Viničnom tiež príjemná dedinka

kulumulu123
10. apr 2021

@belllinka áno to je pravda ale predpokladám ze po diaľnici nepôjdem na 1 max 2, lebo 3 ani nezaradim žiaľ ako to bolo po starej ceste. Keď vletiem na diaľnicu trvá mi cca 13-15min keď z nej vychádzam v biskupiciach... Nechápem aký má zmysel presviedčať niekoho na byt keď chce dom. Aj ja nosím dcéru denno denne do školy na Račianske je to v pohode. A bolo to v pohode aj celý Sept-Dec kým sa nezavreli školy... Takže to ako tak posúdiť snáď dokážem.

nevenka
10. apr 2021

@sasa1310 nielen tam, Bohu zial. My sme z BB a je to tu snad este horsie. Pozemky bez sieti a pytaju nehorazne sumy, v kopcoch. A ked so sietami, tak ani nechcite vediet, bezny clovek na to nema. A to tu s robotou je cista katastrofa...☹

lula313
10. apr 2021

@kulumulu123 Len treba ratat s tym, ze Vallo chce obmedzit v Ba auta. Na jesen spusta v podstate uz cela Ba parkovaciu politiku a nezaparkujes nikde. Este aj na trapnych uliciach v Raci budu rezidencne miesta. Vallo vsade planuje bus pruhy, pozri ako Racko ide prerobit, vsade bude len jeden pruh, cize tu po pandemii skolabuje doprava a ludia sa nedoplatia za parkovne, ktore je uz skoro vsade 1,5eur/hodinu, cize si clovek zacvaka tak 300eur za parkovne mesacne. Vallo ma jasny ciel, chce ludi vyhnat z aut do trapnej MHD.

kulumulu123
10. apr 2021

@lula313 v poriadku ja prídem vyhodím dieťa pred školou na 99,9% ani nevystuim z auta a idem preč takže mne osobne toto až tak veľmi žily trhať nema prečo aj keď chápem tých čo to parkovanie riešiť musia. Ja môžem hovoriť iba tak sama za seba. Netuším ako kto kedy vyrieši parkovaciu politiku v ba pokým na každej ulici nepostaví aspoň jeden parkovací dom. Napr u našich v Petržalke 10posch panelák na každom poschodí je 8bytov. TJ 80 bytov na celý panelák pokreslili si na parkovisku pred domom modré čiary a vzniklo cca 20-25 parkovacích miest na 80 bytov!!! Podľa akého pravidla vydelia tých 25 miest pre minimum 70 áut na ten jeden panelák? Podľa trvalého pobytu? 90% obyvateľov tam ma oficiálny trvalý pobyt. A to je iba jediný panelák v ba. Takých sú tisíce po meste. Parkovaciu politiku naša vláda nikdy nevyrieši a na to aby človek pochopil ze bez nových poschodových parkovísk to jednoducho nejde nepotrebuje XY titulov.

lula313
11. apr 2021

@kulumulu123 len nie všetci majú možnosť robit z domu. treba to Vallovi na stranku pisat. Lebo jemu tam vypisujú len cykloteroristi a potom si mysli, ako sa všetkým paci jeho parkovacia politika. Záchytné parkoviska nevybudoval, parkovacie domy tiež nie. A je to aj nefer voči druhym ludom, ktorí kúpili domy v satelitoch, že sa dopravovať do Ba nebudu môcť, keďže nebudu mat kde parkovať.

marcyelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwuska10
13. apr 2021

my sme kupili dom v Zohore, mame to do Borov 10 minut

belllinka
13. apr 2021

@kulumulu123 ja ju neodhovaram, len jej chcem mozno trochu otvorit oci, kedze mam znamych, co sa odstahovali na rozmery smery okolo BA a vela sa ich zas pristahovalo naspat do BA lebo ten cas, co strávia v aute sa dá využiť aj inak.
A ked tu niekto napíše, že je za 10 minút v BA, tak je to blud.. áno, možno mimo špičky a cez pandémiu, keď x detí nie je v škole a veľa ľudí je na homeoficeoch.
Ale chápem, že keď už si niekto postaví alebo kúpi dom, tak je ťažké si priznať, že to bola chyba a tak trpia.
Ale veď nie je nad vlastnú skúsenosť 🙂

marse
13. apr 2021

rovinku si nepozerala?

yvfkfk
13. apr 2021

Priamo v Ba v dome a nemenila by som. Ale ked uz mimo z financnych dovodov, isla by som skor na zahorie kvoli doprave alebo este lepsie do bytu v Ba. Neviem aky mas budget ale nehnutelnost v Ba bude mat vzdy navrch, ci uz byt ci dom. V Bory maju dostupne pekne 4i ktore pojdu len hore. 🙂

sisa_s
13. apr 2021

@yvfkfk dostupne? 🙄 Dat 250-300 000 za byt nepokladam za dostupne byvanie