Detská pohotovosť v Bratislave

cheeta
25. jún 2023

dobrý deň,

máte, prosím, aktuálnu skúsenosť z detskej pohotovosti na Kramároch? kamoška tam bola pred cca 2-3 týždňami, síce s "dorastenkou" blízko legálnej plnoletosti, ale jej povedali, že "berú" posledného pacienta do 21.45, potom treba ísť na dospelácku pohotovosť.

Potrebujem to vedieť kvôli športujúcemu 13-ročnému dieťaťu, je v Ružinove, event. by išiel do ružinovskej nemocnice...
Ďakujem.

pribinak
25. jún 2023

Toto som v živote nepočula. Tiež mám športovca, prišiel zo sústredenia s upálom. Brutálne zvracal. Normálne sme o 22.00 šli na detskú pohotovosť

cheeta
autor
25. jún 2023
cheeta
autor
25. jún 2023

dohľadala som zo stránky VÚC ďalšiu/inú info...PLS, AKO TO JE V SKUTOCNOSTI?

judit47
25. jún 2023

Pohotovoat je do 22.00 potom je urgent o dvere vedla😊

cheeta
autor
25. jún 2023

@judit47 v detskej nemocnici?

oriesocek
25. jún 2023

Urgent je celú noc. Pohotovosť je do 22.00.

mamina7070
25. jún 2023

do 22:00 je pohotovost a potom je urgent Kramare pre deti tj 18 rokov a preco vlastne chces ist s nim na pohotovost? (a je jedno ci sportuje ci nie to absolutne nerozhoduje
v ruzinove ho nevezmu tam je pohotovost len dospelacka v vudove polikliniky
ale teda napis co mu je ? uraz ci choroba ?

cheeta
autor
25. jún 2023

@mamina7070 chápem, že čítate a píšete rýchlo... Decko býva v Ružinove, neďaleko Ružinovskej nemocnice, môže ísť tam, ak detská pohotovosť o 22 končí...stávajú sa mu ...príhody- lebo športuje - A idú prázdniny 🙂

mamina7070
25. jún 2023

@cheeta nerozumiem reci tvojho kmena

mam bohate skusenosti s pohotovostou a aj urgentom aj Kramare aj Ruzinov a to co ti pises je uplne mimo ale ty asi nechces radu len chces potvrdit si nieco co nie je pravda

deti do 18 rokov vratane oěsetruju DNSFP Kramare do 22:00pohotovost platis 2€ od 22:00 urgent platis 10€ ak hospitalizuju poplatok vratia
dieta nozu poslat i na infekcne podla povahy ochorenia kusok nizsie Kramare
ak potrebuju dieta pozorovat alebo podat liecbu bez hospitky napr pri laryngitide tak je tam aj expektacna cast
riesia vsetko pre deti aj urazy aj choroby

Ruzinov je pohotovost do 22:00 pre dospelych v ruzinovskej poliklinike vysetruju tam lekari pre dospelych 13 rocne dieta ti neporiesia riesia len choroby

Urazy idu na centralny prijem Ruzinov ale nie deti (tam nemaju detskych anesteziologov atd) jedina vynimka je klinika popalenin este maju detsku gynekologiu (tak ako antolska ta na kramaroch nie je)

takze ty si kludne posli 13 syna na dospelu pohotovost a ta je tiez tam len do 22:00 ale aj tak s nim musi ist dospely

a btw na detsku pohotovost a urgent dochadzaju ludia z celeho bratislavskeho kraja

oriesocek
25. jún 2023

@cheeta nie nemôže ísť na dospelacku pohotovosť... Aj hoci ju má za rohom. Patrí na detskú...

cheeta
autor
25. jún 2023

@oriesocek skúsenosť hovorí dačo iné: REALITA: toto dieťa s horúčkou 39 stupňov priviedli zo školy učiteľky, išli k jedinej detskej lekárke na sídlisku, je pre školu "spádová, rajónna", odmietla dieťa ošetriť, lebo chlapec nebýval/jeho matka v lekárkinom obvode A POSLALI HO DO RUZINOVSKEJ ...netuším, či na pohotovosť alebo urgent...(bolo to okolo obeda) a tam ho po cca 5-6 hod ošetrili.

a kamoška bola so susedinou dcérou na Kramároch, zrejme na (detskej) pohotovosti a povedali jej, že po 22 má ísť na dospelácky urgent

JA SOM NEBOLA OSOBNE NIKDE A ZISTUJEM INFORMACIE, KTORE PRELOZIM a pošlem mame.

mamina7070
25. jún 2023

hovoris blbosti ucitelky resp skola pri horucke volaju rodica a nejdu s nim na vysetrenie (nie su zakonni zastupca) pri uraze volaju sanitku a na obed ziadna pohotovost nefunguje v ruzinove tak je az po 16:00 najskor

uplne tu fabulujes
v BA kraji pohotovost pre deti Kramare

uhnakova
25. jún 2023

@cheeta tak ale to su informacie jpp, nie realita, ľudia toho natárajú. Pohotovosť aj urgent pre deti je len na Kramaroch. Ale napr. pri úrazoch počas pracovného dňa vieš ísť s dieťaťom aj do bežnej chirurgickej ambulancie, pokiaľ dotyčný chirurg berie aj deti. Čiže nejaké úrazy sa takto dajú poriešiť. Choroby nie, tam buď ideš k pediatrovi alebo na pohotovosť Kramáre alebo v noci urgent Kramáre.

cheeta
autor
25. jún 2023

@mamina7070 prosím ťa, kontroluj sa, mám síce informácie "z druhej ruky", pretože som pri tom nebola, no nemám dôvod matke chlapca neveriť. Osobne som s ňou potom, o pár dní neskôr, bola u tej detskej lekárky, aby som "tlmočila", prečo dieťa "nemohla" ošetriť, pretože to ona nepochopila. Teda ani ja...

A že potom boli v ružinovskej nemocnici...mama je síce cudzinka, ale tak zorientovaná už je, aby rozoznala ružinovskú n. od Kramárov.

Práve kvôli tejto ich skúsenosti mi včera večer zavolala a pýtala sa, kam má s chlapcom ísť, vyzeralo to na zlomenú ruku. Bývajú v Ružinove v podnájme.

A kamoška pred cca 2-3 týždňami bola so susedinou dcérou na Kramároch a povedali jej, že sú/fungujú do 22 hod, POTOM ZE MA IST NA URGENTNY PRIJEM PRE DOSPELYCH.

Hľadám pre ňu platné informácie,
https://nudch.eu/oddelenia/oddelenie-urgentneho...

oriesocek
25. jún 2023

@cheeta nemá ísť na urgent pre dospelých. Funguje urgent pre deti... Už si to mala hore xy krát napísané a ideš si svoje. Ak má dieťa zlomenú ruku, tak urgent Kramáre. Môj tak mal a ošetrili ho, keďže to je jediný urgent pre deti.

oriesocek
25. jún 2023

A to, čo tam dávaš je pohotovosť APS do 22.00 a potom urgent do rána.. urgent pre deti je iba Kramáre aj pre 13 ročného športovca aj pre 17 ročnú stredoskolacku, atď.

cheeta
autor
25. jún 2023

@oriesocek vidíš zvýraznené ordinačné hodiny? máš tam aj link

cheeta
autor
25. jún 2023

@cheeta a veľký nadpis ODDELENIE URGENTNEHO PRIJMU.

KDE JE NAPÍSANÉ, ZE SU NON-STOP?

oriesocek
25. jún 2023

@cheeta ešte raz si to pozri... Je tam nad tým APS. Urgent funguje .... Pohotovosť do 22.00, urgent potom... Je potrebné čítať s porozumením. A čo ti baby píšu..

uhnakova
25. jún 2023

@cheeta urgent je z podstaty nazvu non-stop. Znamená to neustale celodenne osetrenie akutnych stavov. Ludi, aj deti, treba operovat urgentne aj v noci, po havariach, pri slepakoch a pod.

oriesocek
25. jún 2023

Máš tam hneď v prvej vete stálu... T.j stále, celý den, aj cez sviatky... Ordinačné sa vzťahujú iba k aps - ambulantnej službe. Ak príde choré dieťa o 23.00 vysetria na urgente.

sisa_s
25. jún 2023

@cheeta kym zacnes zase byt agresivna a pisat velkym pismom, tak si to precitaj alebo tam zavolaj, ked si nechapava

mamina7070
25. jún 2023

@sisa_s fuu teraz som pozrela jej ine temy a veru je to jedna agresivna nechapajuca osoba co stale nieco rieis kamaratke cudzinke 😂

cheeta
autor
25. jún 2023

@mamina7070 a je to problém, že kamarátka je cudzinka? agresívna? a ako mám dať na vedomie, že som info ...získala od inej, pre mňa dôveryhodnej osoby, tak, ako bolo napísané...tiež opakovane.

oriesocek
25. jún 2023

@cheeta keď nikomu neveríš zavolaj na Kramáre. Máš to tu napísané viac ako 10x ako to funguje. Potom je naozaj na zamyslenie, či rozumieš pisanemu textu.

strelko
25. jún 2023

S dietatom treba jednoducho ist na Kramare,je to detska pohotovost aj ugent do 18.rokov a je tam spád cela BA,Malacky.,

margie123
26. jún 2023

OUP sa sklada z 1. APS (ambulancie pohotovostnej sluzby) ktora ma uvedene ordinacne hodiny a su to proste vedlajsie dvere a z 2. Urgentu ktory je po ordinacnych hodinach APS (cize po 22) a to su zas ine “dvere”. Vsetko je to vsak vedla seba.

janickadr
26. jún 2023

@cheeta Dieta do 18rokov v Ruzinovskej nemocnici neosetria, jedine ze by bolo v bezprostrednom ohrozeni zivota, to by zastabilizovali zivotne funkcie a zavolali zachranku s lekarom, ktore by zaviezlo dieta do NUDCh na Kramare do nemocnice.., alebo ze by islo o vaznejsi gynekologicky problem (napr.aj porod), lebo detsky gynekolog v NUDChu nesluzi... Vsetko ostatne u deti do 18rokov patri do NUDChu, pricom sa deti triedia systemom, aky je z velkej scasti uz opisany vyssie...Celkovo su tam lekari k dispozicii 24h non-stop, ale postupy a tiedenia maju svoje zakonitosti, aby nevznikol eate vacsi chaos ako uz vznika tym, ze NUDCh zabezpecuje zdravotnu starostlivost o obrovsky region s desattisicmi(stotisicmi (?) deti...

henka123123
26. jún 2023

Dieta do 18 r patri na kramare a je jedno ci ma uraz.crevnu chorobu alebo hocico ine..ides v hociktorej hodine ak ti neordinuje tvoj spadovy lekar na kramare..platis potom bud 2 eura alebo 10euro za pohotovost

henka123123
26. jún 2023

A tiez byvame od ruzinovskej 5 minut ale skratka sme museli ist s dietatom na kramare