Detská kožná nemocnica Kramáre

flavia1
4. mar 2023

Ahojte maminky, chcem sa spytat, ak ste boli s babatkom na tomto oddeleni,ako to tam funguje. Rodic tam ma posteľ? Nejaka kuchynka? Kocik asi nemoze byt odlozeny... Dakujem.

noemi155
4. mar 2023

@flavia1 koľko tam chodíte?
Vidíte zlepšenie?
My sme boli v stredu prvýkrát chceli nás hospitalizovať,ale mali plno
Ak sa mu nepolepsi v stredu mame prísť s taškami…

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 my ideme v pondelok na prijem. Co mate, ekzem? Lebo my ano:(

noemi155
4. mar 2023

@flavia1 áno ekzém po celom tele
Hruza a des
Tu na okoli sme chodili k dvom koznym a výsledok nulový,tak som sa objednala do Bratislavy a vkladám tam všetky nadeje🙏🙏🙏
Už máte za sebou aj alergologiu?
My vôbec
Môj má 7 mesiacov a tvoj?
Je to hrozne
A ako dlho tam chodíte?

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 my byvame 120km od Ba. Ja nechodim sem na Kramare, dohadovala som sa s jednou koznou ambulanciou v BA, ale dr, ked videla fotky, tak ma odklonila sem do nemocnice a ze potom ho bude dalej liecit. Maju vraj dobre vysledky pri udrziavani, tato kozna ambulancia. Moj maly ma tiez 7 mesiacov, ekzem na tvari, rukach, nohach. Ano, je to hrozne:( Uz 6 mesiacov sme nespali, trapime, nic nezabera...ja som sa nemocnici vyhybala, ale uz musíme... Tak mozno sa tam stretneme🙂 My sme boli aj na alergo, vysla alergia na mlieko, vajcia, soja. Ja ho kojim a myslim, ze mu vadia mliecne zlozky v mojom mlieku, ale to specialne umele radikalne odmieta, cize musim kojit...

noemi155
4. mar 2023

@flavia1 a ty nedrzis diétu?
My to mame tiež takmer 150km do blavy
Ale radšej ich preveziem a nech sa dočkáme poriadneho vyšetrenia ako toto trápenie
Ale mam zakazane jesť veľa veci

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 jasne drzim, mlieko, vajcia, cokolada, biela muka, orechy a uz sa vlastne bojím hest hocico... Zial ekzem pretrvava.

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 ono je to tak, ze niektore zlozky obsahujuce kravske mlieko, ktore vysli pozitivne, obsahuje aj materské, cize mam pocit, ze dieta pomaha minimálne. Uz niekolko mesiacov sa obmedzujem.

noemi155
4. mar 2023

@flavia1 tiež som na tom ako ty plus citrusove ,pikantne ,koreniste a jablka
Ale mojmu sa teraz strašne polepšilo,dúfam,že to nezakriknem🫢
Ale úplne iný štýl ošetrovania tam majú,ako sme boli doteraz zvyknutí
Tak som zvedavá ako to pôjde ďalej

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 ano, citrusy tiez... A co mu pomohlo?

flavia1
autor
4. mar 2023

@noemi155 prip. Ma zaujima, co ti poradili. Super, nech vam to vydrzi✊

noemi155
5. mar 2023

@flavia1 dali mu tam krémy samozrejme aj kortikoidy to mi povedala hneď,že bez nich to vôbec nepojde,že je strašný
Tak musím ho namastit kyselinou mliecnou
Počkať cca 5min a potom mi dali krémy a ráno má iné a večer iné,tak si ich zmiesam a natriem na to potom gazu a obväzom ho obviazat
Proste ručičky ,nožičky a telíčko a na tvar mu mam tiež dávať gazy ale to mi vôbec nedrží a keď spinka sa prehadzuje takze to som vzdala
A na tvar má zas inú masť
A večer zas okúpať v hypermangane a zas premastnit kyselinou a potom si zas zmiesam večerné maste,gaza,obväz a pyzamko
Je to dosť prácne ale povedala mi tam,že 90% úspešnosti je v ošetrovaní
Tak verím tomu🙏🙏🙏

flavia1
autor
5. mar 2023

@noemi155 ďakujem. Tak si myslim, ze toto ma caka v nemocnici, tak sa aspon trosku psychicky pripravim. A ides aj na dalsiu kontrolu do BA?

flavia1
autor
5. mar 2023

@flavia1 nevedela by si mi poslat fotku do spravy, alebo inak, ako to tvoj maly mal pred tymi mastami?