Dedinky v okolí íBratislavy

liliana8
12. apr 2024

Ahojte, po rozvode si s detmi hladam cenovo dostupne byvanie pri Bratislave. Ktore dedinky by ste mi odporucili, aby tam bola aspon zakladna skola, nejaky kruzok pre deti, dobra dostupnost do BA za pracou? Zvazovala som Miloslavov, Hviezdoslavov a Most pri Bratislave. Dunajska Luzna vyzerala fajn, ale je uz drahsia. Dakujem za rady.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikasmile
12. apr 2024

@liliana8 v Miloslavove mám viac známych a chvália si všetci.

jovka
12. apr 2024

Ja som bývala v rovinke, uplne spokojná ( sme teraz mimo sk) mam tam dom , vsetko blizko , ked otvorili obchvat v práci v centre do 20 min.dalej som uz ist nechcela ,ale teoreticky po obchvate aj tie ostatne nebudu na dlhu cestu.

egonsk
12. apr 2024

@bublinka1426 vsetky menovane su neni zrovna cenovo dosthpne - tam uz doslova nevedia kolko zapytat za kusok kontaminovanej pody a hnilu chajdu.

jovka
12. apr 2024

@bublinka1426 uz nie..bolo pred 3 rokmi ci kolko je obchvat ,
to sme sli krokom , a cesta 13km tevala aj hodinu..teraz je to ok

egonsk
12. apr 2024

@jovka len dostat sa rano na ten dialnicny obchvat z niektorych casti trva aj polhodinku 😁 ... viem to, lebo po tej dialnici jazdievam a ked je havarka a strhnem to ku dun.luznej je to rovnaka utopia ako stat v kolone/zapche na tej dialnici.

jovka
12. apr 2024

@egonsk jasne , dediny uz su roztahane , ja mam polohu ze sa mi neoplati na obchvat , ale je pravda ,ze ceny isli hore.

liliana8
autor
12. apr 2024
bublinka1426
12. apr 2024

@egonsk hej toto som skor mala na mysli ze dediny su ucphate. minimalne rano v spravach tak hlasia

luccija
12. apr 2024

@liliana8 v Moste si chvália základnú školu, ale inak to je taká dedina kde nič nie je žiadne námestie, centrum za koncom dediny smer Malinovo je Bílla, Lidl a námestie s obchodmi DM...okrem zelenej vody a možnosti bicyklovania.Ale lepšia doprava ako z tých ostatných častí.Kruzky sú v Malinove v Elfo clube gymnastika parkour, strelecký krúžok je v parku, futbal taká klasika dedinská ten je aj v Moste.
Mne sa páči Lužná kúsok od hrádze, keď ste cyklisti...neviem či zvažujes dochádzať vlakom, ale vlaky dosť meškajú, alebo nejdú vôbec.Tomasov Ti je už ďaleko?zvykli tam byť nižšie ceny neviem ako to je teraz.

h2
12. apr 2024

@liliana8 A hľadáš dom, alebo byt?

liliana8
autor
12. apr 2024

@h2 byt

liliana8
autor
12. apr 2024

@luccija autom by som chodila. Pozriem aj ten Tomasov, dakujem.

luccija
12. apr 2024

V Moste sú bytovky na konci dediny pri obchodoch, ale veľmi tam smrdí družstvo niekomu to môže vadiť.V Malinove byty okolo 3 vôd, ale tie sú cenovo drahšie, ale zaujímavé.

tetapetra
12. apr 2024

@liliana8 zo školami je veľký problém hlavne čo sa týka Lužnej, Hviezdoslavova, Miloslavova.

h2
12. apr 2024

@liliana8 A nedá sa ti zostať v BA? Bývať na dedine v byte nie je bohviečo.

3009
12. apr 2024

@liliana8 skús pozrieť byty v Rajke.

zmrzlinka2021
12. apr 2024

@liliana8 nekomplikuj si život satelitmi pri BA, hlavne ak máš deti. Vezmi byť v Bratislave

bennn
12. apr 2024

keď byt tak v bratislave... cenovo to nie je nejaký rozdiel by som povedal.. a doprava je sice lepšia ale proste na 7-8 sú zápchy na viacerých miestach vždy. Ale tak to už je proste. Z tohto pohľadu vnimam najlepšie Jarovce, Rusovce a Čunovo ale to je BA čiže cena asi rovnaka

nikasmile
12. apr 2024

@luccija no tie radšej nie v Moste p.B. ...Nezateplené bytovky, teraz tam robili sanáciu, komplet navlhnuté bytovky. No des.

pieksamaki
13. apr 2024

@nikasmile tie nízke bielo oranžové?

bublinka1426
13. apr 2024

@egonsk lebo ludska chamyznost, drahsie domy nez v rakuskom pohranici :D

bublinka1426
13. apr 2024

@3009 uz aj tie su cenovo porovnatelne ( ale ano co uz nas 2 izbak, u nich za to 3 izbak...)

beata_k
13. apr 2024

Ludia sa opat stahuju zo satelitov do BA a ty sama s detmi chces ist do satelitu? To ti kto poradil tak zly napad? Radsej hladaj byt v okrajovej stvrti v BA kde chodi MHD.

lianka123
13. apr 2024

@beata_k ktori ludia?

h2
13. apr 2024

@lianka123 Tak nájdu sa určite aj takí. Ale ešte vždy sa ich viac sťahuje do satelitov, než z nich.

fido69
13. apr 2024

@liliana8 Chápem, že dôraz kladieš na cenu, ale s deťmi ísť do bytu do dedinky mimo BA je hrozná hlúposť.

Deti potrebujú poobedné záujmové činnosti, kamarátov, spolužiakov a rýchly internet. Ty budeš potrebovať pohodu, obchody, divadlo, možno večer niekam vyraziť s priateľmi...

Radšej menší byt v BA ako väčší niekde v poliach pri BA. Alebo skuste väčšie mestečko ako Pezinok, Senec alebo Modra. 😉

tetapetra
13. apr 2024

@fido69 milujem vety typu domy na poliach. Aj Bratislava, Trnava, Senec vyrástli na poli. A tahuju sa viac a viac do polí 🤦🏻‍♀️

h2
13. apr 2024

@tetapetra Ak si dobre spomínam z minulosti, my dve bývame v rovnakej dedine. Chápeš, ako je to myslené s tými poliami. Nie, že dedina, či mesto vyrástlo na bývalých poliach. Ale že sa teraz stavajú nové štvrte (doslova až sídliská) ani nie, že v dedinách, ale úplne na okraji, či dokonca mimo, takže aj keď chceš ísť len do miestneho obchodu, do školy, či na obecný úrad, musíš ísť autom.
Navyše, autorka je rozvedená matka s deťmi. Za týchto okolností by som na dedinu nešla.

tetapetra
13. apr 2024

@h2 už aj moja kolegyňa to spomínala,že bývam niekde na poli (a to som v starej časti) a nasťahuje sa za pentagon. Mám na to slovo alergiu🤷🏻‍♀️Aj mne sa marí,že sme z jednej dediny. Okraj mesta by som brala. Pre samu mamu s deťmi to je naj možnosť. Školy blízko,MHD, ihriská .Ja mám šťastie,že môjho do školy vzali, takže toto mám vybavené,ale tým ktorí sa sťahujú majú smolu.