Dá sa vyžiť z 1000 EUR v Bratislave?

16. feb 2024

Doplňujem, nástupný plat 1000€ v čistom. Som sama, budem bývať s ďalšími spolubývajúcími. Cena izby 280€ vrátane energií, internetu. Auto bohužiaľ nemám. Vonku veľmi nechodím, keď tak raz za čas do kina. Niekedy donáška jedla.

luliu
16. feb 2024

Jasné, že sa da

lindous
16. feb 2024

za mňa úplne v pohode, aj ušetriť sa ešte čosi dá 😊

justxme
16. feb 2024

Samozrejme, pokiaľ si neplatíš celý byt sama ale si v zdieľanom, tak si v pohode aj dobre ušetríš.

pribinak
16. feb 2024

Z tejto sumy žije aj rodina. Nemáš bohužiaľ auto? Bratislava má hustú sieť mhd, auto by si možno ani nemala kde parkovať

bublinka1426
16. feb 2024

samozrejme a este aj usetrim

tana85
16. feb 2024

ano, ale obedy si nos z domu lebo v BA tackarnach uz nevedia kolko pytat

egonsk
16. feb 2024

ako kralovna... 720eur po odpocitani nakladov na byvanie nemaju ani niektore rodiny v BA.

denkatn
16. feb 2024

ked nemas auto zozen si bycikel, aspon na hradzu mozes ist cez vikend. v bazosi su aj uplne lacne. sama vyzijes. skus pre buducnost este nejake vzdelavanie, kurzy, aby si stupala s platom. aspon budes mat kam chodit, budes medzi ludimi a nebudes minat

egonsk
16. feb 2024

@tana85 bude pracovat, takze obedy mozno zamestnavatel plne, alebo vacsinovo pokryje. Ale je pravda, ze sikovnejsia baba si navari za stravne a tak vyznamne usetri. U nas je strvne 6eur, ale najlacnejsi obed v restike je 7.50, takze zbytocne stale doplacam.., ak by som si nosil z domu, tak sa za to prestrqvujem celodenne.

queen_mary
16. feb 2024

@egonsk kde v ba zameztnavatel plne pokryva obedy? 😀 to by ma fakt zaujimalo. Ze ktore spolocnosti.

kinats
16. feb 2024

Ked musis tak vyzijes... zivot je otazka priorit

egonsk
16. feb 2024

@queen_mary ak myslis dostatocnu vysku prispevku pokryvajucu cenu obeda, tak viem o 2, ten moj zial medzi nimi nie je. 🙂

iwesska
16. feb 2024

S takym najmom s rukou hore v pohode.

bublinka1426
16. feb 2024

400 euro by so,m vedela este aj usetrit, ci 300 urcite. 🙂

rusalinka
16. feb 2024

@queen_mary taký eset 🙂 ale o iných neviem 🙂

autor
16. feb 2024

@pribinak O to MHD sa chcem spýtať. Budem ním dochádzať dennodenne do práce. Mám si kúpiť električenku na rok? Vôbec neviem, ako tam MHD funguje, plus, som z dediny.

pribinak
16. feb 2024

Tak na rok máš úplne cenovo najvýhodnejšiu ponuku. Teraz je za 240 eur.

egonsk
16. feb 2024

nekupuj si hned elektricenku na rok, ked nevies ako dlho tam budes pracovat, ci prejdes teda skusobnou dobou aspon ;)

tana85
16. feb 2024

ta sa oplati najviac

@egonsk ako "pokryje"? myslis vlastnou vyvarovnou? takych je malo, zvacsa fabriky, a aj tam sa doplaca cca 1-2 eura na menu. co je ale lepsie ako 7e, co je v nasej najblizsej kantine.
@queen_mary plne nepokryva lebo menucka stoja v okolo 6-7 eur, ale aj tak dava nadstandard a zamestnanci si nic nedoplacaju. kolega si tak nosi vzdy doma navarene a povedal, ze takymto sposobom mu ten prispevok na obed z firmy plne pokryva naklady na jeho domace obedy

janka1011
16. feb 2024

Poznáš svoj plat, poznáš náklady na bývanie. Poznáš svoje nevyhnutné potreby ako lieky či iné náklady. Matematika 1.stupeň ZŠ. Udivuje ma, že toto sa niekto musí pýtať na MK.

klotildabazarik
16. feb 2024

V ba auto nepotrebuješ

majlo1234
16. feb 2024

Urcite sa ti vyplati elektricenka.

vikusjk
17. feb 2024

Autorka elektricenku si urcite vybav, mozes ju pouzivat aj ako elektronicku penazenku na listky, aj ako elektricenku na dobijanie mesacnych/3-mesacnych ci rocneho listka. V tvojom pripade asi by som zacala 3 mesacnym, kedze sem ides prvykrat a nevies, ako bude. Ale ak si si ista, ze tu zostanes, tak pokojne aj roncny, stoji 240 €.

vikusjk
17. feb 2024

Nejdes nahodou pracovat do korporatu? Niekde preplacaju rocny listok

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

Auto nastastie nemas*

autor
18. feb 2024

@vanilkovazmrzka Pre mňa nanešťastie, pretože som si minulý rok spravila vodičský a tešila som sa na moje prvé auto. No plány sa zmenili, čiže kúpa auta už nie je dobrý nápad.

vanilkovazmrzka
18. feb 2024

Pre teba nastastie, lebo s autom by si z tej tisicky nevyzila, resp len velmi na hrane a nic moc by si neusetrila

lopka1313
18. feb 2024

V BA by si ani nemala kde parkovat. A ak budes v najme, tak uz duplom nie... Nehovoriac o vydajoch typu benzin, poistky... Proste v BA je v Tvojom pripade idealne byt bez auta. My auta mame, dokonca dve, ale byvame v dedine pri BA. Moje so mnou do BA ani nevojde, vyuzivam ho na presun na najblizsiu vlakovu stanicu, v ramci BA sa pohybujem mhd. Priatel chodi autom do prace, ale on je tam len raz tyzdenne a maju parking v budove, tak vyuziva toto, inak by tiez chodil mhd. Ked niekam ideme, idealne je pre nas ist vlakom/pesi na najblizsiu mhd alebo potom auto nechavat pod jednym mostom (pripadne u kamarata na dvore pri horskom parku) a na presun vyuzivame jedine mhd... Ver nam, mat auto a zit v najme v BA, by boli jedine zbytocne vydavky...

janababana
23. feb 2024

Vyzijes a este si aj usetris ☺️

rainee
4. jún 2024

Tak ja neviem, z tisícky by som nevyzila. Keď narátam naklady na byt, stravu, dopravu, chceš si niečo kúpiť na seba, ísť von, na kultúru....ťažko. A to nie som náročná a nekupujem drahé značkové veci.