Colné konanie - ako sa dostanem k zásielke?

homolca
14. okt 2020

Žienky, prečo teraz nefunguje colné konanie? Zadržali mi zásielku z Nemecka (čo nechápem, ale dobre), poslala som faktúru a všetky prehlasenia a napísali mi, že to bude dlhšie trvať, lebo majú veľa zasielok...pred mesiacom...je to len kozmetika, akože 3-4€ kremy...telefón nedvihaju a na maily mi už príde len automatická odpoveď, že dostali...ako sa dostať k zásielke?

lelluska
14. okt 2020

@homolca ahoj, sťažuj sa priamo na stránke finančnej správy - majú tam chat. Prečo Ti zadržali zásielku z DE? Tovar je z tretej krajiny?

homolca
autor
15. okt 2020

@lelluska skúsim nájsť, ďakujem...a neviem prečo zadržali de...myslím, že je to objednávka z Kórei, ktorá ale mala ísť DHL a stratila sa...asi prišiel kontajner niekde do hamburgu a tam to omylom dali pošte a nie DHL...pošta dala nový Tracking number a ide to takto zvláštne...robila som v logistike a viem že sa to niekedy stáva, ale potom nechápem prečo colné konanie z Nemecka...aj podľa sledovania z pošty je odosielateľom Nemecko...

homolca
autor
15. okt 2020

@lelluska mňa len otravuje, že som im poslala všetky doklady, čo mám pred mesiacom a ani neviem, či je to spomínaná zásielka, alebo čo s tým robia...asi nič...a kedy by mi aspoň mohli napísať, že áno, sedí faktúra na produkty (lebo popis zásielky bol len "kozmetika", čo ja si objednávam na seba veľa) alebo nie, to je iná objednávka...alebo že pozrieme sa na vás balík o 30 dni...alebo aspoň Max. Dĺžka konania je 90 dní alebo čokoľvek....ale mám pocit, že to bude trvať večne a tie krémy sa tam aj "stratia", prípadne ich pootvaraju, zoxiduju a ked prídu, môžem rovno vyhodiť....

lelluska
16. okt 2020

@homolca úplne ta chapem:( a mala si zaplatenú dopravu cez DHL? Lebo ešte tam by sa dalo odvolať..v každom prípade si trvaj na svojom. Dúfam, že sa k balíčku dostanes čím skor🍀

eliska13
17. okt 2020

@homolca nesledujem to len som zapocula už všetko z tretích krajín ide na colné konanie cez poštu a platí sa poplatok?kamarátka si objednala niečo z elektroniky z tretej krajiny originál fa žiadna znížená cena oni sa riadili našimi tabuľkami cena aká je cca u nás a prišla jej platiť vysoká suma plus to dlho trvalo.Je mi jasné, že cieľom je zamedziť, aby si ľudia objednávali zo zahraničia výhodnejšie tovar.Posta ako monopol je štát v štáte s vlastnými pravidlami ja som sa toto leto prvý x sťažovala písomne a dodnes ani odpoved