Cisársky rez - Antolská

lucia0211
21. jún 2022

Ahojte, navštevujem rizikovú poradňu v Ružinovskej nemocnici na koľko som počas tehotenstva bola 6 krát hospitalizovana v nemocnici...dnes som absolvovala konzilium s prednostom gynekológie Mudr. Záhumenskym na koľko som mala papier od ortopéda že mi navrhuje pre skoliozu ktorú mám od detstva a rotáciu telových stavcov, cisársky rez v celkovej anestézii...no pán doktor Záhumenský rozhodol, že to nie je kontraindikacia a môžem normálne rodiť 🙈ja s krivou chrbticou a keď som sa ho pýtala ako mi chcú pichnúť Epiduralku tak len povedal že to nič nie je a v pohode sa mi dá pichnúť.. nemám slov 🙈vedela som že je za prirodzené pôrody ale že až tak na silu bude tlačiť do toho aj napriek odporúčaniu od ortopéda.. zvažujem teda navštíviť inú nemocniciu, napríklad Antolsku..ako to prosím funguje, stačia mi len papiere od Ružinovskej nemocnice alebo má oni musia na základe môjho rozhodnutia že volím inú nemocniciu poslať?A aké máte skúsenosti s nemocnicou na Antolskej, čo sa týka cisárskeho rezu v celkovej anestézii??Boli ste spokojné s personálom ? Zaujíma ma všetko ako to tam prebieha.. ďakujem za odpoveď 🙏

tahomi
21. jún 2022

Nebudem sa vyjadrovat k tej indikacii na sekciu, kedze som anesteziolog a nie gynekolog, ale skolioza naozaj nie je prekazka epiduralky, uplne bezne ich pichame.

trgypadl
21. jún 2022

@lucia0211 ahoj rotaciu a skoliozu v ktorej casti? Ja mam v krizovo kostrcovej, plus vychylenu panvu a rodila som prirodzene, asi si si bola ista, ze bude SC

elenkaba
21. jún 2022

@lucia0211 ja som mala placentu blizko krcku, tiez rizikove tehotenstvo s komplikaciami a hospitalizaciami. V ruzinove sa tvarili, ze to sa da normalne porodit. Ale bolo to riziko, podla mna aj mojej gynekologicky. Tak som sa objednala na ambul.rizikovej gravidity na Antolsku, vybrala som si konkr.lekara, a uz pri vysetreni sme prebrali moznosti, on sa priklonil k sekcii. Tak som si ho zazmluvnila, vsetko prebehlo ok. Oddelenie sestonedelia v pohode, jedna sestricka mega super mila, ostatne normalne, ziadna zla skusennost.

lucia0211
autor
21. jún 2022

@tahomi ale aj ľuďom čo majú vykrivenu panvu?To je potom fakt od vás veľká odvaha 🙈lebo ja neviem ako normálne s takou vykrivenou panvou porodim 🙈

jankarec
21. jún 2022

@tahomi tak mne skusali pichnut dvaja doktori epiduralku, asi 14 vpichov a nepodarilo sa. Rodila som 9.2021 na Antolskej so skoliozou. Chrbat som mala vydraty a modry este mesiac.

tahomi
21. jún 2022

@jankarec zalezi samozrejme na individualnom posudeni. Len som reagovala na to, ze je to mozne a bezne sa to robi. Ja som doteraz pichla aj spinal, aj epidural u ludi so skoliozou.

mamatroch
21. jún 2022

@lucia0211 ja som riesila to iste na Antolskej v 2011. Skolioza 22stupnov, rotacia stavcov, vysikmena panva, kedysi korzet noseny...
...no nakoniec som rodila prirodzene a vies co? Epi mi pichli na prvykrat, uplne top... Ja mam aj zvysenu neuromuskularnu drazdivost (okrem ineho nizky prah bolesti) a kontrakcie som pocitovala slabsie ako ms bolesti... Len manzel bol fascinovany monitorom kontrakcii a kazdu chvilu vykrikoval "mas 100-ku!" 🤷 ...a popritom sme si tam vtipy rozpravali. Este aj porodne asistentky nechapali a sa ma stale pytali, ci sa aj rodit chystam 🤪 ...druhe babo tiez pekny porod s epi. A potom preslo viac rokov, medzitym chrbat uplne v haji, mam uz problemy s platnickami, do toho dalsie babo prislo (prekvapenie velike 🤭)... Dva tyzdne pred porodom ma seklo v krizoch (nie prvykrat za toto tehotenstvo) a napriek tomu som porodila prirodzene. A dokonca bez epiduralky (moje rozhodnutie). A porod to bol krasny... Vsetko skusenosti z Antolskej.

lucia0211
autor
21. jún 2022

@mamatroch no ja mám 40 stupňov 🙈

lucia0211
autor
21. jún 2022

@jankarec a rodila si cisárskym?

jankarec
21. jún 2022

@lucia0211 nie, isla som prirodzene.ja som nemala indikaciu na cisarsky kvoli skolioze, neriesila som to, nenapadlo mi to. Ale povedali mi,ze sa im to nepodarilo kvoli tomu pichnut

iwesska
21. jún 2022

2x som rodila na Antolskej, 2x v spinali. Raz akutne,druhy raz tiez neplanovane zo dna na den. Najvacsia chyba bola,ze som nemala zazmluvneneho lekara. Chovali sa ku mne doslova ako k handre. Najprv sa predomnou pocas mojich bolesti hadali,kto ma vobec zoperuje a po sekcii len letmy pohlad na JIS ci zijem,absolutna neochota odpovedat na otazky, zato okolo mna baby,co mali zaplatene,okolo tych sa chodilo po spickach a s usmevom. Pristup primara asi taky,ze ked chcete rodit sekciou rodte,ked chcete prirodzene rodte🤦🏻‍♀️🤷‍♀️Ja som mala taky nalez,ze jeden odporucal sekciu,pokial sa nic do rana nezmeni,tak mam ist na prijem. Tak som prisla rano. Slusne som vysvetlila situaciu,poprosila o kontrolu a nazor,ako rodit. Primar na mna bez vysetrenia len zhukol :"Tak chcete tu sekciu alebo nie!?!😤 Az mi slzy vybehli,ako som sa zlakla. Kedze ma odmietol skontrolovat,tak som radsej neriskovala (mala som bolesti v jazve po predoslej SC) a suhlasila. Ale som sa zaprisahala,ze nikdy viac ma tam nikto nedostane. Takze ak chces sekciu,kludne chod tam,co si povies,to spravia🙄

henrieta2022
21. jún 2022

@lucia0211 ahoj, tiez som navstevovala rizikovu poradnu a daneho dr, kvoli tehu cukrovke. Bol za prirodzeny porod aj napriek vyraznym problem s chrbticou, nakolko som bola v 30tt tak som to nestihla riesit s neurologom atd. Na poslednej poradni v tom 30tt zistili ze sa otvaram, hospitalizovali ma v Antolskej. Lezala som tam 10dni. Na 10ty den mi museli spravit cisarsky. Mala som lekarske spravy od neurologa, popis MRI, no proste vsetko co sa tykalo mojej chrbtice. Anesteziologicka si presla lekarske spravy a odporucila cisarsky v spinalnej anesteze, ale kvoli tomu, ze som bola len v 30+6 a na babatko by mala celkova anesteza dopad. Anestezu sa im podarilo pichnut az na 7 krat😣aj to povedali, ze posledny pokus, inak musim ist do celkovej. Mne islo vtedy o babo, tak som seba nejak neriesila,bola som stastna ze mi to pichli. Teraz by som to asi vnimala o dost horsie...ale co sa tyka nenocnice, personalu, porodu tak ti nozem antolsku len odporucit. Boli velmi sikovni a cele to ubehlo rychlo. Anesteziologicka bola cely cas pri mne a komentovala co sa deje a podporovala ma, dr tiez. Zachranili mi babatko a aj na neonatologii pren spravili vsetko. Antolsku mozem len odporucit. Inak maju najlepsie vybavenie pre babatka, co som pred tym nevedela. Takze vrelo odporucam. Vela stastia a bezproblemovy porod 🍀🍀🍀🙂

zuzanka.zuzu
21. jún 2022

asi vcera alebo predvcera bol v denniku N rozhovor so zahumenskym ohladne cisarakov a poviem ti, ze vdaka za takeho lekara co posuva medicinu vpred 👍🙏 je mi jasne, ze si za nim isla s tym ze CHCES cisarak a zostala si prekvapena, ze ho nepotrebujes 🙊 ale zober si ze on je jeden z mala co si profesne trufa pomoct s porodom prirodzene aj takym zenam ktore by ini rezali pricom vobec netreba... fakt treba v tvojom pripade? ak ano tak uz vyssie pisu ze na antolskej ti vyjdu v ustrety ale ak by mne zahumensky povedal ze to dam prirodzene tak by som to este zvazila (PS: nevieees aky budes mat porod, mozno epi ani nebudes stihat ako ja 😀)

lienka.7
21. jún 2022

@zuzanka.zuzu ano, on posuva medicínu tak vopred, ze kamoske tiez nedovolil rodit sekciou, hoci mala 45 kg aj s topánkami, malý bol valibuk, ona dotrhana az po zadok, trauma z porodu, inkontinencia jak hovädo, ale p.primar bol spokojný ze vsak "sme" to dali👌👌👌
Ďakujem veľmi pekne. Inak moj gynekolog je jeho kamarat a s on sam ma poslal na Antolsku, ze keby bol náhodou potrebný CR, tak nech sa mi niečo neprijemne nestane a nemám nejakú traumu. Takže asi tak.
Upozornujem, ze ja nie som zástancom CR, obe baby mam prirodzene, ale zase dokatovat zeny lebo si potrebujem niečo dokazovať a hrať sa na Boha, nech sa paci, to nech si skusa na svojej rodine, nie na mne.

miskakyblik
21. jún 2022

@lucia0211 ahoj, ja som mala celkovú anestézii na antolskej, pretože zo zdravotných dôvodov nemôžem mať epidural ani spinal + som mala preeklampsiu čiže krpec musel ísť von bezodkladne. Snaha o vyvolanie pôrodu bola 4 dní, ale nič a 2v1 som už dlhšie byť nemohla. Vždy som sa toho bála, som tučná baba, a všetci ma strašili že ťa rekonvalescencia bude hrozna že doktori sa budú správať hnusne lebo tucky neznášajú a dajú to vyzrat...ale u mňa práveže bolo všetko super. Až sa mi slzy tisnú , ležala som na rizikovom a potom na 600nedeli, dokopy skoro mesiac. Tak úžasných ľudí od docentov a doktorov až po upratovačky a sanitarky som nezažila nikde , ani v súkromných ambulanciach...akurát to bude o pár dní rok čo má hospitalizovali a vyšla som odtiaľ už so synom , ale dodnes myslím na všetky tie doktorky a sestričky a kuchárky a neviem ešte koho... Chodila som aj po vyšetreniach po nemocnici, doslova všetci boli ľudski a milí , slušní...na poradnich som tiež ,,odskúšala,, kadekoho, ani by som nevedela koho si zazmluvnit, každý bol úplne fajn. Vždy som mala z lekárov des, ale tu som zažila veľmi pozitívny šok...aj keby mi ponúkli Koch zadarmo, druhé bábo ak bude, bude určite porodene tiež na antolskej. Ešte aj tí starí docenti čo sú tam kapacity má vždy láskavo vypočuli , vyšetrenie má ani jedno nebolelo, zbavovali má obáv a potlapkali mnohí po ramene že sa nemám báť a dobre bude ...Čo sa priamo priebehu pôrodu týka, pred prípravou došla za mnou anestéziológicka a prešla so mnou čo nasleduje. Veľmi milá žienka má pripravila v samostatnej izbe , dala mi klystyr, oholila má, prostredie dôstojne, bola som tam sama, je tam toaleta, sprcha, vložky a podložky, stoličky, môžem si vybaviť zatiaľ telefonáty oznámiť že ide sa rodiť, zavolať muža a tak... Úprimne tohto som sa bala najviac že to bude nedôstojné ale všetko super...potom mi zaviedli cievku, napichli kanylu( mám pocit že dve ) , prišiel po mňa sanitar, vtipný ľudský, videl že som vystrašená tak vtipkoval a ukludnoval má, previezol má na vozíku na sálu. Tam už behali ľudia bolo to ako v úle 🙂 anestéziológicka sa mi prihovorila aby ma vytrhla z toho desiveho Zizania navôkol , nejaká sestrička sa ma spýtala na meno drobca ako sa bude volať...chlapík má vyhodil na pôrodný stôl ani neviem ako, pamätám si iba že mi bola zima a začala som trochu hyperventilovat od strachu, anestéziológicka má hladkala po líci a ukludnoval a ani neviem ako som zaspala...zobudila som sa na to ako mi muž hovorí roztrasené že máme krásne bábo zdravé , pri pôrode samozrejme nebol ale prišla po neho doktorka že keď si už videl synčeka nech vidí aj mňa na sekundu že som ok...úplne super prístup...nakoniec som sa nevedela prebrať, vrnaj som stratila viac krvi ale bolo to ok, o 10:00sa malý narodil, ja som prvýkrát bola naozaj ako tak pri zmysloch bola o 17:00 dovtedy si nič nepamätám, vraj som hrozne plakala z anestezie pri prebudení a nevedeli prečo😁ani ja neviem ..krpca som si videla ešte ten večer o 18, na chvíľku mi ho priniesli, a potom o 22:00 začalo ,,stavanie na nohy,, 12 hodín po pôrode... Trvalo to 4 hodiny, sestričky sa mi venovali tak že sa mi až slzy tisnú od dojatia keď si spomeniem ako mi to pomáhalo veľmi...a to som rodila v lete, mega natresk a sekcie jak na bežiacom mali toho hodne napriek tomu sa o nás tak pekne starali....na druhý deň ráno sme už dostali bábo na izbu a už bolo ,,naše,,. Keď ma stavali myslela som si že už v živote nebudem vedieť chodiť..ale ráno som už bola normálne schopná vstať , dali preč cievku, nemala som žiadne komplikácie ani nič ma nebolelo, sestričky sa smiali že skacem ako by som ani sekciu nemala keď trebalo vyhopnut na kozu alebo tak. Sestričky nám chodili pozerať jazvy, ukazovali amn ošetrenie, zlaté baby , chodili si k nám pokecať, ukazovali nám kúpanie kŕmenie,kojenie aj stokrát keď trebalo...krpec mal silnú žltačku, dva dni bol v Tom svietiacom inkubátore dovolili mi pri ňom sedieť hodiny, do izby sa mi s prázdnou postieľkkou ťažko išlo. Všeobecné mi hormóny príšerné komplikovali môj psychický stav, a tie sestričky má tam neskutočne podporovali, keď som revala 6794x za deň, vždy došli vysvetlili povzbudili, mnohé z nich objali....keď som odchádzala , bola som sa lúčiť ešte aj na rizikovom a ukázať krpca...našla som si tam skvelé kamošky dodnes sa stretávame...ja mám na pobyt na antolskej iba pozitívne skúsenosti jediná nevýhoda bola že v najväčšej korone som rodila a preto úplný zákaz akejkoľvek návštevy , muža som si parkrat videla aj to preto že sme boli obaja očkovaní takže sme mali takú minivynimku aj do bufacu sa dalo zbehnúť ak trebalo...jedinú nepríjemnú sestričku som zažila až keď som tam prišla na výber stehov ...veľmi nepríjemná sestra, poučila má nech jej tam nejojkam s každým stehom, že ona vyrástla na dedine a to je hnus čo my bratislavské paničky nevydrzime....ale to mi už bolo jedno, výber stehov trval asi 2 minúty , a jojkla som iba na prvý lebo som sa skôr zľakla, nebolelo to vôbec . Len ten zvuk ma prekvapil ako ozajstné kliešte z naradovne😁

jankohrasko
21. jún 2022

@lucia0211 ja som rodila tiež na Antolskej.. V papieroch som mala od môjho gynekológa napísané Cisársky rez. Nemala som zazmluvneneho doktora. Som útla. Dcéra mala mat 4,5kg. Nechali ma vytrapit 15 hodín. Po zmene smeny večer behom 10 min som bola na operačnom stole urgent sekcia. Dcéra je v poriadku.
U syna sme zazmluvnili lekára na Kramároch. Všetko ako z učebnice..
Držím palce

lucia0211
autor
22. jún 2022

@zuzanka.zuzu s krivou chrbticou, keďže mám hrb a aj panvu vykrivenu by mi len tak ortopéd nenapísal cisársky 🙈od detstva sa liečim na skoliozu.. mám vyše 40 stupňov.. od detstva mi vraveli že budem mať s chrbticou problém v tehotenstve a aj pri pôrode...ak sa mi dieťa zasekne v krivej panve,kto si to zoberie na zodpovednosť, nikto ako vždy 🙈ale ako už tu jedna spomínala, ľahko sa hovorí doktorovi,len preto aby on mal viac bodov za to, že majú viac prirodzených pôrodov 🙈

dominika19p
28. jún 2022

@lucia0211 Ahoj, ruzinov veľmi podporuje vaginálne pôrody, samozrejme je to pre babo aj ženu najlepšie, ja som sla preto do Ružinova a skončila som akútnou sekciou, sestričky na sestonedeli neboli moc príjemné, dve smeny ok a dve ako vo väznici, zena s rozrezanym bruchom za mna potrebuje inu starostlivosť ako po vaginálnom porode a bohužiaľ sa správali tak ako keby mi nič nebolo a mohla som ísť pomaly behať maraton, česť výnimkám jednej úžasnej sestričke ktoré bola ako anjel a so všetkým mi pomohla, doktori su všetci super aj detskí aj gynekologovia. Na antolskej skor pristúpia na cisársky, ale z mojho okolia som počula aj dobre aj zle skúsenosti rovnako na sestonedeli, asi zalezi na koho človek narazi.

dominika19p
28. jún 2022

@lucia0211 a rodiť môžeš kde len chceš 🙂 nikto ta nedonuti v ruzinove za to ze si tam uz bola hospitalizovana, zavolaj si na poradne na Antolsku

seva22
30. jún 2022

Ahooj,ako si teda dopadla na antolskej? Vysli ti v ustrety s tym cisarakom?