Cena prenájmu 2-izbového bytu v Bratislave

20. apr 2024

Dobrý deň,

Aká je cena teraz 2 izbového bytu v BA? Niekto kto si prenajal aktuálne alebo ako majitelia ste ho prenajali.
Na nete si to najist viem, len by som chcela vedieť také to minimum začo je si možné prenajať.
Potrebujeme šetriť na hypoteku, preto pozeráme tie lacnejšie možnosti a ceny aj tak vysoko.
Da sa zjednat na cene prenájmu ešte?

sasa1310
20. apr 2024

pochybujem, že cenu zjednáš. Teraz je toľko záujemcov, že si môžu majitelia vyberať

mirkam3
20. apr 2024

Veľmi zalezi od lokality. Sestra prenajíma na Kramároch 2i byt páriku za 750eur. Kamoska si prenajímala pol roka 2i byt v starom meste za 880eur (čo už je celkom dosť, ale potrebovala vykryť obdobie medzitým ako jej skončil starý nájom a kým odchádzala na dlhšie do zahraničia, chcela byt v centre).. Ak sa nemýlim už to boli komplet čiastky vratane všetkých poplatkov. Nejaká Vrakuňa, DNV, alebo Biskupice budú asi lacnejšie.. nepoznam niekoho kto zjednal cenu nájmu, ale možno ty budeš v tomto šikovnejsia..

vanilkovazmrzka
20. apr 2024

Min 600

melanta
20. apr 2024

470+energie a všetky poplatky vrátane internetu, dokopy momentálne 620. Novostavba. Štandard v našej lokalite je 750 aj vyššie. Tým, že nemáme hypotéku, nemusela som zatiaľ zvyšovať cenu a zatiaľ ani neplánujem. Ale je potrebné si uvedomiť, že väčšina majiteľov hypo má a zjednávať sa nedá preto, že potrebujú aby im to pokrylo hypotéku. A tie sa pri refinancovaní momentálne ľuďom dvihli o niekoľko stoviek. Takže ak potrebujete šetriť, tak ísť do menšieho.

conta22
20. apr 2024

My prenajímame novostavbu za 700€ bez parkovania v Ružinove 15min pešo od Nív, v našom baraku idu ceny aj vyššie s bytmi ktoré nie sú otočená na cestu (Prievozská je hlučná)

minesasubu
20. apr 2024

Zaleží lokalika ja prenajímam v Rusovciach za 590€ ale su tam aj za 650€
v starom meste máme 2i a ten budeme prenajímať za 1100€
dá sa nájsť aj lacnejšie len treba hladať poprípade sa uskromniť a isť do menšieho

mirola
20. apr 2024

ja prenajimam dva, oba su v Ruzinove, Strkovec, jeden je po babke 2 a pol izbovy 63 metrovy bez hypoteky za 690 so vsetkym vratane internetu, druhy som kupila v tom istom dome 50 rocny, povodny stav 3 izbovy 76 metrovy je na hypoteku .. ale poviem rovno nie je pekny, treba ho na kompletku prerobit ten prenajimam za 700 so vsetkym vratane netu, ta cena vsak nepokryje ani hypoteku, ta je 800, plus este energie 250. Takze myslim, ze u 2 izbaku sa pod 600 nedostanes. Zjednavat asi nema vyznam.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
20. apr 2024

750 Prievozska

iv007
20. apr 2024

@sheila121 ved pise, ze setria na hypoteku. 20% asi clovek nenasetri za pol roka..

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iv007
20. apr 2024

@sheila121 tak asi to maju preratane a zrejme zarabaju v BA viac ako ty v Poprade

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkam3
20. apr 2024

@sheila121 prečo by nenasetrili? Xy ľudí (nielen) tu žije v podnájme, kým ide do vlastného. Aj my sme tak boli , aj 99% našich známych - nikomu prvý byt nekúpili rodičia… jasne, že tie nájmy sú drahé, ale tak asi chcú mat aj aký taký štandard, kym pôjdu raz do vlastného, nechcú medzitým len “živoriť”... To by sa potom asi uskromnili aj v robotníckej ubytovni, alebo v 1 izbe v sharovanom byte, boli by na rozkoch, a šetrenie by islo určite oveľa rýchlejšie. Ale to autorka evidentne nehľadá.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iv007
20. apr 2024

@sheila121 cim konkretne som ta urazila? To, ze na vychode sa zaraba menej je fakt. Zaroven si porovnaj ceny nehnutelnosti a zistis, ze v BA tych 20% je sialena suma.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kris_tin257
20. apr 2024

Prenajímam v podunajských za 560, mám párik s ktorým veľmi dobre vychádzam tak preto aj cena je lepšia, starajú sa mi o byt sú slušní som rada že sú tam 😊

monciika
20. apr 2024

My sme mali na Bakošovej v Ba 1 izbový ale veľký byt to bol, za 470€ asi najlacnejši z tých nájmov v Ba.. lebo čo sme ine pozerali 1 izbove a menšie od toho tak to boli väčšie sumy

lauha21
21. apr 2024

My mame 1.5 izbový alebo teda 2+Kk 37m2 za 565 na Prievozskej - ak chceš šetriť na hypo nájdi si lacnejšiu lokalitu alebo menší byt😊

haraburdova
21. apr 2024

Zalezi od stvrti. Je rozdiel prenajat byt v starom meste a rozdiel v krasnanoch alebo v biskupiciach. Takisto zavisi od majitela, mozno aj viac ako od stvrti. Moja znama prenajima 3i v starom meste za 600 eur lebo ma dohodu s podnajomnikmi a ide o mladu rodinu vo financne zlom stave a nechce ich zdierat. Kym som studovala, byvala som z podnajme, ktory stal 300 eur, bolo to sice v Rači ale bolo to pekne a tiež som mala super majitelku ktora vedela ze som studentka a brala na to ohlad. Nehovoriac o tom ze ked bola korona a ja som nemohla chodit pre karantenu do roboty tak mi odpustila 3 mesiace najmu. Da sa natrafit, na prehliadkach clovek naciti ci ma docinenia so zdieracom alebo s clovekom ktory vie pochopit nejaku situaciu. Ak mate znamych v ba ktori prenajimaju alebo niekoho poznaju, skuste to poriesit aj tak. Viem ze ludia tu maju aj velmi zle skusenosti.