Bývanie vo Vienna Gate na Kopčianskej v Bratislave

21. jan 2023

Dobré ránko, žienky bývate niektorá vo Vienna Gate v BA? Chcela by som vedieť reálne skúsenosti ako sa tam býva. Niečo som čítala, že to bolo narýchlo postavené a nie príliš kvalitne urobené tak aj toto by ma zaujímalo. My sme našli apartmán, vie dať banka na takýto typ bývania vôbec hypotéku? Realitka tvrdí, že áno a nahovára nás na zloženie zálohy lebo je veľa zaujemcov. Nuž ale banka sa vyjadrila, že na normálny byt vedia dať aj 80% ale na apartmán toľko nie. Ďalší týžden si ideme predbežne obehať banky, naša finančna poradkyňa dovolenkuje v Amerike práve keď ju potrebujeme 😀 Budem vďačná za každé info. Ďakujem pekne 🙂

pribinak
21. jan 2023

Kopčany? Sami fetaci a díleri a panelák so sociálnymi prípadmi

To je Pentagon c. 2

autor
21. jan 2023

@pribinak nie Kopčany to zadné sidlisko ale Vienna Gate.

sasa1310
21. jan 2023

@pribinak Kopčany a Vienna gate sú dosť rozdielne veci. Ak tam nebývaš, tak ani nepíš.

pribinak
21. jan 2023

V. Gate je hneď pri vlakovej stanici. Dosť rušne, pohybujú sa tam cudne indivídua.
Za mna nie. Určite nájdeš aj v Petržalke krajšie a lepšie lokality

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jan 2023

@pribinak pri obhliadke hluk nebolo počuť keďže sme boli na 20 alebo 22 poschodí takže toto nie je prekážka. Ale ak tam nebyvate tak mi asi viac neporadite

sasa1310
21. jan 2023

autorka: býva mi tam rodina tiež v apartmáne. Áno, hypotéku dostaneš normálne na Vienna gate, dokonca aj trvalý pobyt sa tam dá vybaviť na apartmán. Za mňa bez problémov bývanie. Občianska vybavenosť, dokonca mnoho priamo vo Vienna gate.

lucik194
21. jan 2023

@pribinak vienna gate je sice na kopcianskej ale hned oproti stanici.... ziaden pentagon.....

nie je to ziaden panelak so socialnymi pripadmi, ale vela bytov tam nie je obyvanych aj ked su predane..... takze treba ratat s tym, ze budes vykurovat, ale okolo teba byty prazdne.... plus vela priecok v byte, viac pocujes susedov

ono je tam problem to, ze je blizko zeleznicna stanica - rozne individua sa pohybuju okolo, plus leto zima - vlaky, osobne nakladne......

autor
21. jan 2023

@mb2021 a ako to je s tými bytmi prosím? Naozaj sa dajú vnútorné priečky hocijak presúvať? Klíma ak sa pokazí v lete tak ďakujem pekne 😀

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
21. jan 2023

Nebyvam ale často chodím. Tá sebranka na stanici mi úplne stačí

Ale však kúp

sasa1310
21. jan 2023

áno dajú sa presúvať. Kúrenie a klimatizácia sú centrálne.

autor
21. jan 2023

@sasa1310 ďakujem a trvalý pobyt získali hneď alebo robia problémy? V lete je na chodbách veľmi horúco alebo dá sa?

zuzanka.zuzu
21. jan 2023

1.veľa záujemcov určite nie je 😀 však nie je pomaly nikto. za koľko ho predávajú? za 50t? 🙄
2.na apartmán vieš dostať aj 80%
3.na 20p žiadny hluk nebude
4.narýchlo postavené je dnes už úplne všetko

sasa1310
21. jan 2023

trvalý pobyt získali hneď. Každý byt má centrálnu klimatizáciu. Tipujem, že je to tá ľavá veža bez balkónov. Teplo v lete bolo.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jan 2023

@sasa1310 áno je to tá budova bez balkónov s výhľadom na Údernícku a Rakúsko

autor
21. jan 2023

@mb2021 dúfam, že klímu doladili lebo to si neviem predstaviť bez toho v lete a tak vysoko. Tak teraz ste ma odradili zaseknut sa vo výťahu niekoľko desiatok metrov vysoko asi to psychicky nedám 😀

luliu
21. jan 2023

@pribinak prosím ťa nepíš hlúposti, keď nepoznáš lokalitu a nemáš šajnu kde daný dom je

zmrzlinka2021
21. jan 2023

Nemam skusenosti s konkretne tou bytovkou, ale co sa tyka lokality - za mna nie. Ale je to len subjektivne vnimanie, a podstatne je aby to tebe vyhovovalo.

katka0123
21. jan 2023

Daj si pozor, apartman nie je byt. Ma nizsiu klasifikaciu podla stavebnych noriem. Nienje urceny na trvale byvanie, aj s vybavenim trvaleho pobytu je to osemetne. Za mna jedno obrovske NIE. Vela stastia s hladanim nehnutelnosti!

autor
21. jan 2023

@zmrzlinka2021 ja pracujem v Rakúsku čiže za mňa tá vlaková stanica je plus. Môžem tým pádom dať auto úplne preč. To okolie je také no... Aj sa tam stavia ale prelína sa priemyselná zóna s obytnou čo sa mi až tak nepáči. Škôlka je hneď cez stanicu pár minút pešo čo je ok. Stále hľadáme no uvidíme za mňa je to doslova 50/50 u muža je to tak že brutálny výhľad a deti hovoria že chcú bývať v mrakodrape 😂

autor
21. jan 2023

@katka0123 presne toho sa bojíme, že bude problém vybaviť trvalý pobyt. A s kvalitou veru neviem ale popri oknách boli divné praskliny ale vraj to je len sadrokartón. Realitka povie len aby predala.

kiki68
21. jan 2023

Ja poznam par ludi, co tam byvaju s detmi. Robila som predtym v skolke v okoli a par ludi bolo z Vienna Gate. A boli vsetci spokojni, byvali tam vtedy uz par rokov. To bol rok 2016/2017 cca. Nikto z nich sa nestazoval. Tie ulice kde sa ide k rodinnym domom su pekne a kludne. Ja som tadial isla vzdy do prace a z prace, cize viem. Jedine co je tam ako high society je to tesco pred stanicou.

dominika7990
21. jan 2023

Určite by som si 100% prezistila ako to je s tým tp ako to majú riešené. My sme mali apartmán inde a trvalý sa vybaviť nedal aj keď malo svoje súpisné čisto atd že bol ako normálny byt. Len bol zapísaný ako apartmán…. Toto by som si zistila ako to tam riešia. Lebo áno niekto tam môže mat trvalý pobyt ale byt má možno zapísaný ako byt a nie ako apartmán. Lebo napríklad naša bytovka mala že určite percento musí byt spravene ako apartmán a druhé zase ako byt.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikol789
21. jan 2023

Keďže je to blízko Kopčany tak sa tam aj taký ľudia pohybujú. Chodím okolo do dmky občas a teda väčšina ľudí sú tam bezdomovci, fetaci, je to tam dosť rušne

sasa1310
21. jan 2023

@katka0123 trvalý pobyt vo Vienna gate nie je problém vybaviť a ani hypotéku.

sasa1310
21. jan 2023

len si treba uvedomiť, že výhľad je síce krásny, ale tam to aj končí. Vyvetrať môžeš len malým okienkom v každej izbe. Balkón je veľké mínus. A osobne sa mi nepáči, že je WC spojené s kúpeľňou. Čo tam majú všetky tie apartmány spolu. Ak si to teda majiteľ neprerobil

autor
21. jan 2023

@sasa1310 wc s kúpeľňou nie je prekážka, máme to tak aj teraz v byte. Náhodou rekuperácia tam nie je? To som sa zabudla spýtať lebo vetrať malým okienkom je peklo veru