Bývanie v Starom Meste v Bratislave

annevoight
10. júl 2024

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať či máte niekto nejaké skúsenosti s bývaním v Starom Meste teda v blízkosti Ako sa tam býva?

Ďakujem

liz_lemon
10. júl 2024

Stare Mesto je velmi siroky pojem, treba napisat konkretnu ulicu

muchotrafka298
10. júl 2024

O akej casti Stareho mesta sa bavime? Lebo tam je kvantum ulic, ktore spadaju do tohto pomenovania.

zmrzlinka2021
10. júl 2024

@annevoight Ja som urcity cas tak byvala a nedam na to dopustit.

annevoight
autor
10. júl 2024

@liz_lemon Dobrovského ulica

annevoight
autor
10. júl 2024

@muchotrafka298 @zmrzlinka2021 Dobrovského ulica

annevoight
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik194
10. júl 2024

Dobrovskeho? nikdy v zivote, slnko tam nezasvieti cely rok, ta ulicka je brutalne tmava, vysoke stromy, uzka, auta hned 1m pod oknami, aj keď je byt na juh, nesvieti do neho slnko

strasne zla ulicka na byvanie. hladaj nieco ineho

mircalla
10. júl 2024

Byvam v Starom meste kusok od Stareho mosta. Ale Dobrovskeho urcite nie. Totalne suhlasim s @lucik194 tmava ulica, pochmurna, sedive neopravene domy oproti sebe. Bez slnka a svetla. Kusok odtial nechutne Tesco sami bezdomovec, urcite nie.

annevoight
autor
10. júl 2024

@mircalla okii, ďakujem za radu baby. Tak budem hľadať ďalej.

annevoight
autor
10. júl 2024

@lucik194 budem musieť

mircalla
10. júl 2024

@annevoight To ano, kludne napis, ak daco najdes, poradime.....

sweaaa
10. júl 2024

@annevoight Dobre sa tam býva. Treba ísť pozrieť, možno ti bude vyhovovať.

annevoight
autor
10. júl 2024

@mircalla jasné, budem písať

annevoight
autor
10. júl 2024

@sweaaa Dnes som bola. Len ono je to ťažko niekedy keď som tam tak 15min v byte. Preto sa pýtam. Ale mne sa to až také zle nezdalo no tak neviem...

borabalazova
10. júl 2024

Je to byt len na prenájom, alebo ho chceš kúpiť? Máš dieťa/deti a chcete tam bývať ako rodina? Alebo pracuješ v centre a nemáš auto? Máš auto a potrebuješ parkovať? Ťažko Ti poradíme, ak nevieme, čo od bytu očakávaš. V centre je pomerne veľa ulíc ako Dobrovského, každá má pre a proti a veľmi záleží, v akej životnej fáze aktuálne si.

muchotrafka298
10. júl 2024

Dobrovskeho sa v centre vyhybam z dovodu, ze to na mna posobi strasne ponuro, tmave osarpane domy, tien asi 25 hodin denne.
Okrem toho je dolezite, ze ci ma ten dom vytah. Lebo v staromestskych starych bytoch to nie je samozrejmost. A staci uraz ako mal moj kamarat a z bytu sa nedostanes. Mas auto? Kde ho budes parkovat? Toto si zisti, lebo v centre je parkovanie len pre rezidentov.

annevoight
autor
10. júl 2024

@muchotrafka298 má výťah, nemám auto

annevoight
autor
10. júl 2024

@borabalazova len prenájom. A nemám auto tak preto tak blízko. Nie ja študujem a deti nemám.

muchotrafka298
10. júl 2024

@annevoight prejdi si to okolie za tmy a uvidis to tam v plnej krase. Ake je okolie, aky ludia tam pri Tescu oproti schadzaju a tak.

annevoight
autor
10. júl 2024

No ono to nebolo najhoršie len by som čakala za takú sumu niečo iné. Nehovorím, že hľadám nejaký apartmán ale .... Úprimne hľadať samostatnú izbu v Starom Meste je zložité.

muchotrafka298
10. júl 2024

@annevoight lokalitu musis zaplatit, nech je to aj kutica bez okna, tzv. sluzkovska izba. To ma vela velkych starych bytov, v dnesnej dobe to mavaju ludia prerobene na kuchyne napriklad.
Ked chces Stare mesto, top centrum, tak proste bud zlavis z poziadaviek alebo akceptujes tu cenu, za ktoru sa taketo byty ponukaju. Lebo v centre proste chce byt kazdy.

sweaaa
10. júl 2024

@annevoight A musíš mať centrum? Do centra sa rýchlo dostaneš MHD aj z iných častí BA. Aj niektoré časti Petržalky sú pekné.

borabalazova
10. júl 2024

@annevoight Pýtala som sa preto, lebo sa mi to nezdá absolútne vhodné pre rodinu s deťmi. Ja osobne nemám rada takú tú večernú divočinu na Obchodnej, Špitálskej a okolo Tesca, sama žena by som tam nebývala. Inak ženy tu neradia zle, nepozerala si niečo na začiatku Petržalky pozdĺž električky? To sa úplne komfortne dostaneš rýchlo na UK, aj STU. Prípadne možno ešte v časti hneď za Račianskym mýtom, aj to je celkom ok na presun električkou.

annevoight
autor
10. júl 2024

@sweaaa aké časti sú fajn?

muchotrafka298
10. júl 2024

@annevoight zalezi od toho,ze co od danej mestskej casti ocakavas, ako daleko sa vies prepravovat do skoly a pod. Pretoze to centrum je take ako je a inde vies mozno najst aj lepsie byvanie za menej penazi, aj ked ceny prenajmov su sialene.

annevoight
autor
10. júl 2024

@muchotrafka298 Hlavne aby to bolo blízko Auparku a bolo tam ticho

muchotrafka298
10. júl 2024

@annevoight pozri Petrzalku ten zaciatok ako je Aupark, tam sa da podla mna lepsie cenovo najst. Ticho to je take diskutabilne, lebo mozes mat ticho pol roka a ked sa nastahuje vedla niekto, co bude cele noci lomozit mas po klude. Alebo tam je detske ihrisko a pod., tam klud v letnych mesiacoch nebudes mat. Pripadne ak je tam skola alebo skolka, to tiez nie je uplne klud pocas pracovnych dni.

sweaaa
10. júl 2024

@annevoight V Petržalke sú pekné napr. Starý háj, Ovsište. Okolo Draždiaku ak máš rada vodu - ale odtiaľ sa už cestuje trocha dlhšie.

guiseppinka
10. júl 2024

Ak potrebujea nieco v okoli auparku, tak petrzalka... tam je teoreticky jedno, ktora cast... zrkadlovy haj a dalej okolo antolskej mas (podla mna) paradnu lokalitu, drazdiak, park v ovsisti, rameno... byvala som tam, velmi dobre tam bolo... teraz uz neviem ako to je s busmi, ale dalo sa dostat priamym busom az na letisko - 96, na safarikovo 95, z konca 93 na hlavnu stanicu, do dnv 92... a vedela som aj peso ist na safko... alebo este ako je namestie hraniciarov, tpd, tam je aj elektricka...

annevoight
autor
11. júl 2024

@mircalla našla som ďalšiu ponuku na justičnej 5. Je to v pohode lokalita? 😇