Bývanie v Rovinke

mims_03
18. mar 2023

Prosím vás viete mi niekto povedať plusy a mínusy bývania v Rovinke? Zvažujem tam kúpu nehnuteľnosti.

zmrzlinka2021
18. mar 2023

@mims_03
MINUS - blizkost slovnaftu, chýbajúce kopce, velky ruch

PLUS - dobre langose 😉 blizko je tiez hradza + blizkost BA

mims_03
autor
18. mar 2023

@zmrzlinka2021 a čo sa týka nejakých obchodov, pošta atď? je to tam dostupné?

tykat
18. mar 2023

@mims_03
dalsi MINUS skola, skolka...pozistuj si

Obchody - Billa + obchodiky okolo aj lekaren, masiar...
Posta - ano, zalezi kde byvas (napr.od Billy je daleko)
Veterinar, zdrav.stredisko, tusim aj zubar - lekari vytazeni, zachytila som ze neberu novych pacientov.
Doprava - busy - niekolko zastavok cez dedinu, vlak - zastavka v poli mimo obce.

Vela zavisi kde vramci obce je nehnutelnost.

zmrzlinka2021
18. mar 2023

@mims_03 obchody su tam..
Preco uvazujes prave nad Rovinkou?

mims_03
autor
18. mar 2023

@zmrzlinka2021 pretože teraz vyskočil jeden byt pre mňa za prijateľnú cenu, síce holobyt, ale aspoň dačo a hrozí že kvôli súdnej mape budem musieť ísť naspäť do BA tak nech aspoň mám niečo v zálohe

mims_03
autor
18. mar 2023

@tykat deti nemám takže to mi je jedno, auto tiež mám, a tá ulica je Hlavná, takže neviem či je to dobre alebo zle... a Slovnaft je tam teda moc cítiť?

yellow28
18. mar 2023

@mims_03 bývala som tam 6 rokov a už 2 roky tam nebývam...odišla som odtiaľ aj kvôli iným rodinným veciam, ale celkovo sa ta "dedina" za to obdobie veľmi zmenila ...začalo sa tam vo veľkom stavať krabice domy, byty a prestalo sa mi tam páčiť...no každý si má vybrať to svoje miesto, kde sa mu bude dobre žiť ..za mňa teda, že Rovinka má svoje najlepšie časy za sebou a nevrátila by som sa tam...

tykat
18. mar 2023

@mims_03
Slovnaft zvykne hucat, pocut to aj o 2 dediny dalej. Necitime nic ale ako pisem sme od neho daleko.
Jedno co je fajn, ze otvorenim obchvatu sa v Rovinke odlahcila doprava.
Hlavna ulica - je tam celkom ruch. Ak neocakavas dedinsku idylu tak asi v pohode. Ja to beriem tak, ze vsade ziju ludia. Casom si zvyknes. A ak nemas deti tak to je o starost menej.
Auto - ak mas v praci kde parkovat tak ok, ak nie tak treba pozerat aj na to kde je zastavka busu. Ked je poblizku tak fajn. Bus chodi tusim kazdych 15min. Hlavna je z tohto pohladu fajn.

zmrzlinka2021
18. mar 2023

@mims_03
Za mna - ak mozes, kupuj byt v BA, ideal Ruzinov, Nové mesto, Petrzalka...
Mozno v Rovinke bude byt "lacnejsi", ale ako my hovorime - kilometre neoklames a cas je pre nas dolezity. Proste budes sa trepat vzdy cez cele mesto niekam..

tanisha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajajaj00
19. mar 2023

my tu byvame uz skoro 11 rokov...a za mna je tu vsetko..slovnaft sem necitit..je tu hradza..restiky,posta,zdravotne stredisko,billa,dm,pepco..super ten novy obchvat..

dominika19p
27. mar 2023

@mims_03 Ahoj, my tu bývame pol roka a sme spokojní, chyba nam iba blízkosť prírody, ktorú sme v Karlovke mali peso cez dve ulice a boli sme v lese, tu lesy nie su. Inak mame všetko blízko obchody napeso Billa, Kraj, DM, pekáreň, detska doktorka, lekárne, hrádza ci uz na peso korčule bike, v BA sme za 15-20 min, záleží co hľadáš, napísala si veľmi malo 🙂 My mame v našej lokalite veľmi ticho, pri hlavnej ceste je samozrejme ruch lebo je tam premávka, su tu restiky atď. Ak máš konkrétne otázky tak napíš. Slovnaft občas cítiť.

dominika19p
27. mar 2023

@zmrzlinka2021 my sme v ruzinove za 15 min z rovinky autom, rovnako nam to trvalo keď sme bývali v Karlovke tak neviem.... 🙂

zmrzlinka2021
27. mar 2023

@dominika19p lenže musíš ísť autom a to je pre mňa strata slobody.

momoqui
7. apr 2023

Ahojte, ako to vyzera rano okolo 8 a poobede okolo 15 hod s premavkou do BA? Ten obchvat a dialnica vyzeraju byt rychle, otazka je, ci naozaj aj su.
Chcem sa spytat ako je to so zakladnou skolou? Mate niekto skusenost? Kvalit, pristup, kruzky
Dakujem

dominika19p
7. apr 2023

@momoqui su iba mierne kolónu ktoré sa hýbu a iba v Rovinke ako sa človek nápoji na diaľnicu tak uz to ide, čiže zdržanie možno 5 min, so školou nemám skúsenosti a so školkou je problém vela deti malo miesta

momoqui
7. apr 2023

@dominika19p dakujem
Este by som pockala kym sa vyjadri niekto kto ma osobne skusenosti so skolou

dominika19p
8. apr 2023

@momoqui skus v skupine Rovinka na FB tam skôr odpisu

tomero551
30. dec 2023

Dobry den, zvazujem kupit byt pri City park rovinka kusok od shell pumpy su tam take 3 bytovky za sebou (Relax rovinka). Mate niekto nejake skusenosti, popripade poznate niekoho kto tam uz kupil byt.

mims_03
autor
7. feb 2024

@tomero551 dobrý deň, ja mam byt oproti Shellke na hlavnej ulici a teraz som sa dozvedela ze u nás zatekala strecha, takže neviem ci je to ten istý developer od ktorého chcete kúpiť aj vy byt