Bývanie v Dúbravke - novostavba Tammi

bora0123
11. aug 2022

Ahojte 😊 chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s bývaním na konci Dúbravky, prípadne ak bývate konkrétne v novostavbe Tammi veľmi by mi pomohli vaše postrehy a dojmy...

S dúbravkou nemáme skúsenosti, ale teraz keď sa nám narodilo druhé bábo, hľadali sme niečo ďalej od centra (kvôli smogu a pod) ale s dobrou dostupnosťou (dá sa ísť električkou 4kou bez prestupov)

Máme aj ponuku blízko centra v Ružinove, ale ten mi príde dosť preplnený a Slovnaft je len 5km odtiaľ tak váham radšej nad menším bytom s menším balkónom ale v lokalite kde sa dá v kľude ísť s deťmi na prechádzku a na ihrisko 😅

Ako sa vám na konci Dúbravky býva? Je to vhodné bývanie pre rodinu s deťmi?

Plánujeme možno aj ďalšie jedno či dve deti, ak sa podarí, preto hľadáme nejakú family friendly lokalitu 🙂

Vopred moc ďakujem za radu

basska_b
11. aug 2022

Kamoska tam.byvala v takom startovacom jednoizbaku, zatial len s 1 dietatom. S dvoma sa prestahovali do Bory home. Mne sa tam pacilo, ked sme u nich parkrat boli, je tam jedno verejne a jedno sukromne ihrisko, to sukromne je paradne, v OC Dubrawa komplet obchody, elektricka 5 min pesi a nastupujes na konecnej, t.j. do prazdnej eliny alebo busu 83, 84. Super spojenie aj na Bory mall,, tiez pesi. Ten komplex Agatova 5 dalej oproti tomu je otrasny, sak potom aj ten developer skrachoval a na byty a garaze si narokoval spravca konkurznej podstaty. Ale Tammi je uplne ine a velmi pekne. Maju tam aj komunitu na facebooku...

zmrzlinka2021
11. aug 2022

@bora0123
kde je ta ponuka v ruzinove? o co ide?

co sa tyka dubravky, ja som tam nebyvala ale tami staval yit, a ti maju tie kvalitnejsie stavby a projekty

petamich
11. aug 2022

@zmrzlinka2021 zrejme Novy Ruzinov alebo Nuppu

belllinka
11. aug 2022

@petamich no to su 2 chuťovky hned pri obchvate 😅

belllinka
11. aug 2022

@bora0123 bude vam stacit mensi byt, ked planujete dalsie deti?

zmrzlinka2021
11. aug 2022

@petamich
@belllinka nuppu je veľmi dobré miesto, ideálne pre rodiny s deťmi. Nový Ružinov, za mňa nie, nehovoriac o chýbajúcej mhd

petamich
11. aug 2022

@belllinka no vef toto 😵‍💫 boli sme ich pozriet, lebo budeme potrebovat vacsi byt a chceme ostat v Ruzinove ale teda ehm

belllinka
11. aug 2022

@zmrzlinka2021 neviem no, ten hluk z obchvatu je v pohode?

fazulkaaa
11. aug 2022

@bora0123 ahoj my tu byvame a je to tu idealne pre rodiny s detmi, dokonca vacsina obyvatelov su mlade rodinky. Obchod hned pod oknom, na peso sa dostanes vsade, skoly skolky, lekari. Vyjdes z domu a sukromne ihrisko. Byty su velmi kvalitne postavene a vsetko bezbarierove idealne pre kociky. Super komunita mamiciek, activity park, sauna v dome, spolocenska miestnost na oslavy. Ktoru etapu pozeras? Mozno ti poviem viac

zmrzlinka2021
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bora0123
autor
11. aug 2022

@basska_b tak to ma veľmi potešilo 😊 je super počuť že sa tam aj reálne niekomu dobre býva...pretože to vyzerá skvelo tak sme sa báli aby sme neboli sklamaní keď tam reálne prídeme 😅 aj mne sa pozdáva že je to síce ďalej od diania ale pritom všetko po ruke, ideálne niečo také sme hľadali, tak sa teším ak nám to vyjde tam bývať 😄 aj súkromné ihrisko je super 👍 ďakujem, pozriem Facebook tiež

bora0123
autor
11. aug 2022

@petamich áno aj pri rozadole je jedna...ale nuppu aj nový Ružinov som zamietla, za mňa je to ozaj príliš blízko toho slovnaftu 😅 počula som že niekedy ide hluk a zápach až po antolskú, tak si neviem predstaviť bývať až tak blízko aj napriek tomu ze nuppu ako také sa mi pozdávalo...

bora0123
autor
11. aug 2022

@belllinka ono je to zas trošku vyše 80m² tak zas úplne maličké to nie je...ale jasné zvažujeme aj že sa za pár rokov presťahujeme do domu ak budeme cítiť že je to potrebné a ak sa nám podarí ďalšie bábo 🙂 ale to je v pláne až tak o 5 rokov 😅

bora0123
autor
11. aug 2022

@fazulkaaa skvelé že to tam má samé dobré ohlasy zatiaľ 😄 vidíš ako vyzerá taká spoločenská miestnosť alebo activity park? Nenašla som k tomu fotky, iba nejaký rezervačný systém 😅

danadanaba
11. aug 2022

Dubravka je super pre rodiny s detmi, nam sa tam super byvalo

petamich
11. aug 2022

@bora0123 ja som zvedava, kde napokon skoncime, aktualne byvame pri Vetexe a uz som zvyknuta, ze vsade blizko, na kazdom kusku ihrisko ale teda v okoli zatial veru nic moc 🙂 aj tak sa najskor musim vratit do prace, lebo z jedneho platu taku vysoku hypoteku 🥴

petamich
11. aug 2022

@zmrzlinka2021 hej to Nuppu je rozhodne lepsie ako Novy Ruzinov 🙂 my sme na hluk celkom zvyknuti, krizovatka Prievozska a Bajkalska tiez nie je uplne ticha lokalita, aspon mi dieta spi bez problemov vsade 😂

stannkal
11. aug 2022

@bora0123 my bývame dočasne na agatovej co je neďaleko a ja tam nie som super spokojná. Ta dostupnosť nie je až taká dobrá ak máš dieťa a plánuješ chodiť pešo. Napr Dubrawa je ok ale je tam len tesco takže my aj tak chodíme takmer stále do Saratova, tam je DM, pošta... Ostatne služby, lekári, materské centrum, pekne ihriska, atď sú tiež situovane skôr v tejto oblasti. Ta lokalita na konci dubravky sa mi zdá aj dosť zastavaná a je tam malo zelene, trochu hluk z diaľnice. Pre mňa je byt niekde v paneláku v okolí Saratova, niekde na tej strane, oveľa lepšia voľba.

zmrzlinka2021
11. aug 2022

@petamich v NUPPU nie je hluk. Velmi zalezi kde v akom baraku ludia byvaju, ale je to velmi pokojne miesto. Novy Ruzinov je celkovo zla lokalita so zlou dostupnostou - samotne byty a hlavne nove sidlisko je fakt krasne, ale lokalita je proste zaklad podla mna. Rychla dostupnost MHD, sluzby. Pamatam si ako sme raz boli v jednej krasnej novostavbe, v biskupiciach na roku - mendelson, ci ako sa to vola. Velke, krasne byty s parkovanim za smiesne peniaze, ale dochadzat? No v ziadnom pripade

@bora0123
@belllinka
NUPPU ma iba tu nevyhodu, ze ak niekto nema rad deti, a ma byt nasmerovany do vnutrobloku, kde to zije detmi, tak mu to bude prekazat. Pre takeho cloveka je ideal "kralikaren", kde nic nie je, iba mega parkovisko vsade naokolo

veronika2504
11. aug 2022

Ahoj, my bývame v Tammi. V tejto lokalite je myslím všetko, čo k životu potrebuješ. Tesco hneď pod domom, drogerka, lekáreň, čínsky obchod - taká všehochuť, mäsiarstvo, čínske bistro keď nestíhaš variť…5 minút pešo je OD Saratov, kde je dmka, pošta, pepco, billa, lekárne…a v neposlednom rade 5 minút autom alebo MHD sú Bory, Hornbach, Merkury Market, Moebelix, Metro, atď. Škola a škôlka je tiež v pešej dostupnosti, prípadne ráno tu chodí taký minibus od tesca smerom do starej Dúbravky. Nám sa tu býva skvele.

adus126
12. aug 2022

Dobrý deň, my bývame v Dúbravke 8 rokov. 6 rokov máme deti. Predtým som bývala v Ružinove, Kramáre, Lamač. Bývame na konci Dúbravky ale od otocicka električiek hore pod kopec. Máme do lesa 150metrov, ty máme veľmi ticho Sme v Dúbravke spokojni. Do mesta je to ďalej MHD ale spojenia su pravidelne. Vzduch je tu lepší ako v meste. Často aj o 2, 3 stupne nižší ako v meste. V zime je tu častejsie sneh ako inde v meste. Dobrá občianska vybavenosť. Veeeela ihrisiek, fakt že veľa, veľa zelene a stromov v okolí. Som z dediny a nikdy som ale nebyvala na takom mieste kde je toľko veľkých a rôznych stromov. Nemal by byť problém nájsť pediatra, čo inde môže byť už problém. Do škôlky sa dostali posledné roky všetky 3 ročne deti. To sa im opakovane darí splniť. Aj sa rekonštruuje, rozvíja. Možno by sme uvítali viac reštaurácii. Obchodov je dostatok. Na pešo od vás prejdete do Bory Mall, bude sa tam aj robiť nová zastávka pre vlaky. Problemom je asi doprava. Ráno sú zápchy, hlave cesta Harmincova, ma sa to už konečne rozširovať, snáď.
Nevýhodou pre mňa je že v Dubravke naozaj veľa fúka. Tým že je to medzi kobylou a Karpatmi, tak je to vstupná brána pre vetry a je to tu cítit. V lete je to prospešné, zvyšnú časť roka si na to treba zvyknúť. Inak odporúčam.

natalala
12. aug 2022

@petamich ja som tiez velmi chcela ostat v ruzinove, teraz mame 2 izbak v retre, ale teda 4 izbovy byt v ruzinove najst je takmer nemozne 🙈 tak sme kupili na zaciatku dubravky v ceresniach. Skus pozriet, mozno ta to zaujme a byva tam vela mladych rodin s detmi 🙂

zmrzlinka2021
12. aug 2022

@natalala retro, tam musí byť bývanie super. Nebýva tam aj Zora czoborova?

natalala
12. aug 2022

@zmrzlinka2021 ano byva sa tu naozaj dobre, preto nam je luto ze sa musime stahovat. Najlepsie je, ze v zime a zlom pocasi cez garaz zbehnem do obchodu, na postu aj vsade 🙂 neviem ci tu byva, ale videla som ju par krat v garazi obchodaku. Chceli sme tu kupit vacsi byt ale bez sance 🙈 za tych skoro 8 rokov co tu byvame sa 4 izbak ani nepredaval.

bora0123
autor
12. aug 2022

@veronika2504
@adus126
@danadanaba

ďakujem krásne za odpovede, teší ma, že aj v realite to znie tak dobre 😁 ešte sa chcem spýtať čo tá diaľnica? Naozaj je až tak počuť? A čo vzduch, zápach, prach a pod..je to vyše pol kilometra tuším a samé stromy medzi tammi a diaľnicou tak mi prišlo že by to nemuselo byť zlé..sťahujeme sa hlavne kvôli zdravšiemu vzduchu a kľudnejšiemu prostrediu, preto ma to toľko zaujíma 😅

mamutka
12. aug 2022

My sme v Dubravke už 15 rokov a je tu oveľa lepší vzduch ako inde. Ten les je proste cítiť. Pravda je, že byvame pod lesom, tak sme v tomto rozmaznani. Prídem k hlavnej ceste a už mi to vadí, už chcem byť naspäť doma. To už ani nehovorím o ostatných cestách dole v BA. Nebudem menovať, ale čo sme posledné roky navštívili niektoré štvrte v BA, tak kvôli vzduchu by som tam nebývala ani keby mi dali 100 metrový byt za 10 eur. To len tak všeobecne, keďže TAMMI nepoznám, ale vyzerá to tam fajn.

petamich
12. aug 2022

@natalala obavam sa, ze mas pravdu - ze 4i byt v Ruzinove je len moj sen, teraz predavaju 3i v nasej bytovke, sice velkorysa vymera 120m2 ale chcu za to 430 tis. + parkovacie miesto a este sa tvaria, ze novostavba a stoji to uz 11 rokov 😵‍💫😵‍💫 akoze 😳

engynka
14. aug 2022

@bora0123 ja byvam tiez v Tammi a teda Tammi ako take je fajn, 2 ihriska a sukromny parcik s ohriskom a altankom, spolocenska miestnost, sauna, z garaze rovno do bytu, aj parking pred bytovkami volny, kaviaren s kutikom, tanecna skola alebo zubar priamo v komplexe. Ale to okolie za murmi je teda otrasne, hlavne ta cesta na Vratkach, vsade bordel a odpadky. Jeden den to mesto vyzbiera a do mesiaca bordel, vyvezene nabytky a podobne.
Skus si inak ist nalupit do toho tesca oproti tammi okolo 6 podvecer a pochopis okolie. Sami robotnik a socka z ubytovne. V okoli su 4 ubytovne.
A teda podla mna je to daleko od vsetkeho diania, este aj do toho lesa je to daleko 😂 ale samotne Tammi ako komplex odporucam pre rodinu, je to tu naozaj take prorodinne, no len zalezi co este robievate, my furt aj tak chodime mimo autom ci uz do kaviarne alebo do lesa.

luckamjar
14. aug 2022

My sme tiež zvažovali tu časť Dúbravky, konkrétne Dubravy čo sú oproti Tammy ale nás veľmi odradilo okolie - už spomenuté ubytovne 🙈 je tam síce ten maly obchodak s Tescom ale človek si dosť rozmyslí v akom čase tam ísť. Za tmy (čo je v zime od 16.00) by som sa tam bála pohybovať. Projekt je však pekný. My sme nakoniec kúpili novostavbu na konci Dúbravky ale na druhej strane pod kopcom a teda sme mega spokojní. Je tu neskutočný kľud, všetko dôležité (potraviny, lekáreň, detskú doktorku, kaviaren, Saratov, reštauráciu, škôlku, školu, ihriska…) mame na pešo a byvame v podstate v lese 😊. Čo sa inak týka hluku, určite v Tammy pocut vlak 😊ten počujeme aj my a sme na druhom konci 😂.

elementissa
21. aug 2022

My tiež bývame v Dúbravke, ale na opačnom konci a tu teraz tiež stávajú novostavbu Zaluhy, skús pozrieť. Táto oblasť tu pri zimáku je úplne top. Do lesa na skok, žiaden hluk, ja mám pred panelákom park, za panelákom park, všade zeleň, krásne to tu je. Ale tá vrchná časť je taká staršia, tam som bývala ako dieťa, sídlisko je už pekne prerobené, je tam Saratov (ktorý by sa oplatilo zrekonštruovať), vedľa Dubrawy sú tie ubytovne, to nie je až také vábne. Ale skús pozrieť aj druhú stranu pri lese, tam to vyzerá veľmi pekne. Alebo tuto dolu pri polícii to, čo stavajú priamo pod lesom.