Byt vo Vrakuni

12. aug 2022

Žienky, chceme kúpiť s manželom byt na Píniovej ulici v BA Vrakuňa. Čo myslíte? Nám sa zdá celkom fajn ticha lokalita. Bojim sa toho pentagonu..je ďaleko ale človek nikdy nevie. Máte nejake skúsenosti? Ďakujem

jaja23
12. aug 2022

My bývame vo Vrakuni a bližšie k pentagon, ako je piniova ulica. Pentagon popravde ani neregistrujem nejako, keďže ho nemáme priamo z okna, tak ani neviem, že tam nejaký je. Mne sa tu páči viac ako napríklad v Petržalke, je to tu skoro ako na dedine, kľud a pokoj väčšinou. Už to tu mam za tie roky celkom rada.

liz_lemon
12. aug 2022

na Piniovej by mi skor vadil smrad z tej cisticky, ako Pentagon

jaja23
12. aug 2022

@liz_lemon no inak to je pravda

lucinka1988
12. aug 2022

žijem tu od narodenia a pre mňa a teraz už aj moje deti najlepšie miesto na bývanie..o pentagone nebiem, pokiaľ nejdem priamo do ich bytoviek, v živote som tam nemala dôvod ísť..je tu krásne prostredie, všetko na skok, na Piniovu by som ale nešla, čistička- smrad a nonstop hluk z vlakov, kroré často trúbia- hneď za je železničná trať. Ale inde vo Vrakuni odporúčam všetkými 10

lucinka1988
12. aug 2022

ešte by som doplnila, že strach z pentagónu je veľmi často preháňaný a neopodstatnene... Zijem tu 34 rojov, ako vravím, od narodenia, vyrastala som tu, v živote sa mi nestalo, že by ma nejako negatívni ovplyvnilo to, že je tu pentagon. Indivídua odtiaľ majú svoj rajón vo svojom gete, kde bývajú, max cez cestu oproti..väčšinou ani to nie..Jeden krat sa mi stalo(keď som ešte chodila mhd, už roky jazdím len autom), že išli v buse, kde ja- aj tam sú neškodní, si radi, že sú a majú svoju dávku, ale teda- asi nikomu nie je príjemné s nimi dobrovoľne jazdiť v buse, ale pointa- vystúpili na rovnakej zastávke, kde ja- vravím si, čo tu robia, snáď sa len pomýlili 😂tak aj bolo, o pár sekúnd zaradili spiatočku a išli do svojho geta naspäť..Dokonca aj priamo v pentagone je väčšina vchodov pre normálne rodiny- sociálne slabšie síce, ale slušné a len jeden jediný vchod je pre týchto asociálov..Realita ani zďaleka nie je taká, ako počuť v médiách, v živote som nepočula, že by niekomu ublížili alebo niečo, ja osobne sa cítim menej bezpečne napr v Petržalke, ako tu..A to už viem naozaj za tých 34 rokov objektívne posúdiť..

54tinka54
12. aug 2022

Bývali sme na Píniovej v podnájme niečo vyše roka a áno je tam ticho, my sme nepočuli ani vlaky ani lietadlá (letisko je dosť blízko). Ale! Ten smrad z čističky bol hrozný, v lete sa veľakrát nedalo ani vetrať, čistý hnoj. Ešte dobre že sme mali na byte klimatizáciu. Z toho dôvodu by som tam byt nekupovala.

beata_k
12. aug 2022

Skor by som sa bala kontaminovanej vody zo skladky nez pentagonu.

liz_lemon
12. aug 2022

@beata_k v byte? voda predsa tecie z verejneho vodovodu, nie zo studne

beata_k
12. aug 2022

@liz_lemon Aj poda. Bala by som sa tam dieta pustit nech si povrtka v hline. A k ramenu uz vobec nie.

liz_lemon
12. aug 2022

@beata_k ja neviem, ale moje deti sa v zivote nevrtkali v pode, chodili sme normalne na ihriska

beata_k
12. aug 2022
lucinka1988
12. aug 2022

@beata_k "povŕtkanie" sa v hline je dosť nevhodné kdekoľvek, nakoľko táto obsahuje všelijaké nežiadúce mikróby a nie je to zrovna najvhodnejšia hračka pre deti..Inak ja som tu vyrastala, som tu, živá a zdravá- zatiaľ mám pevné zdravie😎🙏a moje deti tu vyrastajú tiež a nikdy mi ani na um nezišlo, že by som ich mala obmedzovať vo voľnom pohybe v rámci Vrakune, lebo je tu zdravou škodlivé prostredie😅O tom by sme niečo vedeli..Takže pre autorku, Vrakuňa všetkými 10, len ten závan smradu v okolí čističky naozaj cítiť. Dnes sa akurát riešilo v skupine na FB, že ľuďom čoraz viac vadí aj trúbenie vlaku, lebo ako som spomínala, za bytovkou je železnica. Asi závisí, kde su otočené okná, my bývame od železnice cca 10min pešo a aj tam to trúbenie počujem, toto si treba zvážiť noo

belllinka
12. aug 2022

@lucinka1988 to je fakt objektivne posudenie, ze v Petrzalke je to nebezpecnejsie, ako vo Vrakuni, ked si inde ako vo Vrakuni ani nebyvala 🤦‍♀️

lucinka1988
12. aug 2022

@belllinka Prosím, skús si ešte raz prečítať môj príspevok s porozumením, možno skús 2x a potom prečítaj Tvoju reakciu a posúď relevantnosť obidvoch😉🙏Verím, že budeš úspešná a keď nie, verím, že drvivá väčšina diskutujúcich chápe, čo som tým chcela povedať😉

sju612
27. sep 2022

Ahojte, prosím poraďte , plánujeme kúpiť byt v PD, na Kazanskej . Bližšie ku Kauflandu . Ako sa tam býva prosím Vás ? Pracujem v Auparku, Každé Ráno plánujem chodiť MHD, býva dostupnosť už lepšia ? Ďakujem 🙏🏽