Brazílsky keratín - Bratislava

ebbi
1. júl 2022

Prosim, viete mi poradit pre dceru kadernictvo, kde robia brazilsky keratin? Najlepsie BA III. Pripadne aj nejake skusenosti s tym. Ona je presvedcena, ze to jedine jej pomoze a neda si to vyhovorit. Ja s tym skusenost nemam. Ma dost znicene vlasy, hlavne zehlenim. Dakujem

nika_val
1. júl 2022

@ebbi prosim povedz dcere nech to nerobí
Brazilsky keratin jej nič nedá, nepomože prave naopak ak ma vlasy zničene žehlenim ešte sa jej to zhorší.. Výrobcovia môžu napísať že keratín je prírodná látka ktorá sa nechádza v našom tele, to majú pravdu ale ako môžu získať keratín z ludského tela na vytvorenie nejakého produktu? To nedáva logiku, čo som pozerala tak oni nepíšu aký je to keratín.. takže v ​skratke brazilsky kreratin je umelo vytvorena latka ktora nema s nasim keratinom (ktory sa nachadza v nasom tele) minimum ak nie nic spoločné.
Tato latka sa zažehluje do vlasov ( už len to zažehlovanie do poškodeneho a jemného vlasu ma desí).. horucou žehličkou zapracuje kaderníčka do jemného vlasu nejakú látku 🤦‍♀️🤦‍♀️ ako môže niečo čo sa zažehlí do vlasu (teplotou okolo 180 ale veelmi často aj ovela viac okolo 200-220°C) vlas vyživiť alebo dodať mu niečo? Ďalšia vec ktorá nedáva logiku..
Tento produkt ti na tvojom vlase síce spraví obal ktoty bude na vonok pôsobiť pekne lesklo ale tým padom znemožní tvojim vlasom príjmať akekolvek prospešné látky zo šampónov, masiek, kondicionerov atď.. to znamená že tvoj vlas bude pod týmto pekne lesklým obalom len živoriť..
A neskôr keď budeš chcieť sa toho zažehleného produktu zbaviť úplne zo zvojich vlasov tak to už len procedúrov na čistenie vlasov takže pekna sumička aj za to..
Jasné vlasy sú po brazílskom keratíne krásne leskle, rovné, jemné ale to všetko robí len ten umelý obal ktorý sedí na vlase a nedáva mu nič.
Ja nerozumiem prečo si kaderníci ktorí to robia o tom nenaštuduju naozaj realne informacie a nie len tie trápne brožúrky od produktov kde to vychvalujú
Som kaderníčka (aj ked teraz sa tomu aktualne nevenujem) takže nepíšem len tak a ak bude chciet rada jej poradim s nejakou starostlivisťou ak bude mať zaujem ale prosim nech si ten keratin naozaj nedáva

scacchi
1. júl 2022

@ebbi ja mam keratin a som spokojna, vlas mam pevnejsi, leskly, hrubsi , za mna urcite ano , skoda ze v ba hladas kadernicku v bb by som ti na 100% vedela odporucit

nika_val
1. júl 2022

@scacchi jasne že je pevnejší a hrubší keď je obaleny nejakou umelou latkou zažehlenou ma vlase.. ale tvoj vlas pod tym obalom živorí 🙁
Ano vlasy po keratine su pekne ale z hladiska vyživy to je pre ne katastrofa.. a radšej si vyskladat nejaku dobru rutinu a starostlivosť počkat sice dlhšie par mesiacov ale vysledok bude nakoniec rovnaky ako po keratine len s tym že to bude zdravy vlas a nie ten zničený len obalený

kiki68
1. júl 2022

@nika_val vlas sa neda vyzivit, je jedno co tam zazehlis. Jedine co mozes vyzivit je priamo pokozka hlavy a tie vlasove folikuly. Vlas vyrasteny je uz odumrety keratin, preto nas strihanie vlasov , ci nechtov neboli. Lebo uz je to mrtve, preto to odrasta. Zniceny vlas sa bud odstrihne alebo sa to niecim napatle, aby to akotak vyzeralo. Ale musi to odrast v prvom rade

scacchi
1. júl 2022

@ebbi
@nika_val tvoj nazor neberiem ti ho..... ja mam keratin a som max spokojna ☀️😎 myslim ze kazdy vie citat..... maminka sa pytala kto tu ma skuuuusenost s keratinom

nika_val
1. júl 2022

@kiki68 takto nejak vyzera vlas ten vytasteny.. a tie šupinky sa otvaraju pri pôsobeni napr vody čistej a šamponu.. cez tie otvorene šupinky prejdu do vlasu prospešné látky zo šamponu a kondicioneru
A nasledne ten kondicioner tie šupinky uzavrie
(Predstav si šišku a jej šupinky tal nejak sa otvara a zatvara aj vlas)
A keď je na vlase brazilsky keratin tak je na vlase obal a teda tie šupinky sa naotvaraju a nema sa ako dalej do vlasu dostat nič
To že sa neda vyrasteny vlas vyživiť je mega hluposť načo by sa potom vyrabali rozne šampony a kondiciory s roznymi prospešnymi latkami?
Ved kondicioner sa ani nema davat na pokožku hlavy len do dlžok tak načo by to bolo keby sa nedaju dlžky vyživit 😀

nika_val
1. júl 2022

@scacchi ja som napisala tiež len skusenosť ktoru mam z kadernickeho školenia kde viacere kaderníčky na to nadávali a hlavne lektorka (asi najznamejšia kaderníčka v CZ) ktora ma ročne a zahraničné skusenosti to tam poriadne vysvetlila že prečo vlastne nie

scacchi
1. júl 2022

@nika_val oki, ale za mna ano a urcite este pojdem ☀️😉

laurita285
1. júl 2022

@nika_val inak čo si myslíš že j v tom balzame podľa teba a ako funguje?

funguje to tak že je tam silikón a ten tie vlasy zaobalí a potom sú hladšie a vyzerajú pevnejšie a žiarivejšie, nič svetobornejšie za tým nieje

nika_val
1. júl 2022

@laurita285 ano nejaka zmes silikonov a podobnych latok..
A teraz si zober že ten silikovy "balzam" sa zažehluje teplotou 200 a viac
No čo vyživne toto môže dať vlasu?
A ano ja som napisala že tento produkt vlas iba obalí a spravi na ňom obal krorý neprepušta nič do vlasu

laurita285
1. júl 2022

@nika_val ved ale čo má akože do toho vlasu prepúšťať? ďalší silikónový produkt?

ebbi
autor
1. júl 2022

@nika_val
@scacchi
@kiki68
@laurita285 Dakujem baby, obavam sa, ze jej to nevyhovorim. Je uz velka a naozaj nema kvalitne vlasy, take krepove jej vyrastaju a preto si ich vlastne zehli.. Pokial to nie je zdravotne riziko, tak nech si to da urobit. Mozno bude spokojna🤷‍♂️ Pripadne potom jej este nasadim nejake vitaminy, nech aspon tie nove vyrastaju zdravsie..ale asi s tym vela nenarobim, ma tie vlasy od prirody biedne😔

nika_val
1. júl 2022

@laurita285 treba mat spravne nastavenu starostlivosť a nie tie presilikonovane produkty z drogerky ake kvalitna kozmetika bez silikonov a parabenov ktora tomu vlasu je schopna dat aj nejake živiny

laurita285
1. júl 2022

@nika_val nie, žiadna kozmetika nevie dať vyrastenému vlasy žiadne živiny a tie vlasy ani nevedia "požrať" žiadne imaginárne živiny

nika_val
1. júl 2022

@laurita285 okej každy mame svoj nazor a ja ho nikomu neberiem
Zničeny vlas nič neopraví, poškodený vlas je schopné dať dokopy spravnou starostlivosťou

svetamodina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
4. okt 2022

@svetamodina nie je ti to blbé v každej téme ponúkať ten istý produkt? A robiť mu reklamu, čo mimochodom nie je povolené?
Zaplať si profi profil a potom si rob marketing.