Bratislava v zime

sandratn
24. aug 2022

Ahojte, chcem Vás poprosiť o tipy. Dcérke 9r. chcem kúpiť lístky na Luskacika počas vianočných prázdnin a chcem to spojiť aj s vianočnými trhmi a zostať v BA dve-tri noci max. Hľadám okrem ubytovania niekde blízko centra/Novej budovy SND aj tipy, čo by sme určite nemali vynechať v zime, dobre reštaurácie.. čokoľvek Vás napadne. Bude to hneď začiatkom roka, niektoré podniky/atrakcie môžu byť zatvorené, tak by som si to chcela preveriť popredu. Vopred ďakujem za každý tip a Váš čas ♥️🙏

matovicova
24. aug 2022

@sandratn reštaurácia UFO, prehliadka hradu, nákupy v Eurovea, mozno trafíte aj vianočnú elektricku 🙂

sandratn
autor
24. aug 2022

@matovicova ďakujem ☺️ pozerala som tu elektricku a vyzerá, že jazdí len do konca roka. To UFO mi vypadlo. V akej časti mam prosím hľadať ubytovanie?

deedol
24. aug 2022

vianocne trhy sa oficialne koncia pred vianocami - 23.12. (vyzdoba zostava.) pisem len preto, lebo v prispevku spominas zaciatok roka, tak si pripadne pozri datumy 🙂

sandratn
autor
24. aug 2022

@deedol ďakujem za upozornenie, myslela som, ze sú aspoň do Troch kráľov

deedol
24. aug 2022

@sandratn nieco je, ale nie vsetko.

sandratn
autor
24. aug 2022

@deedol Vianočný hlavný trh sa uskutoční v termíne 24. 11. – 21. 12. 2022.. škoda.. ani v Starej tržnici nebýva niečo až do januára?

h2
24. aug 2022

@sandratn A nechceš kúpiť lístky na december? Nech to máte vrátane Vianočnej atmosféry. V decembri sa aj tak Luskáčik hrá najčastejšie.

sandratn
autor
24. aug 2022

@h2 aj nad tým rozmýšľam, ale január sa mi pozdával viac, už nebude taký zhon, bude aj menej ludi. Chcela som jej to dat ako jeden z vianočných darčekov.

h2
24. aug 2022

@sandratn Áno, myslela som si, že to má byť vianočný darček. No ale ak dostane aj iné darčeky, tak jeden predvianočný nevadí. Ak nechceš tesne pred Vianocami, kvôli zhonu, tak pokojne začiatkom decembra.

lucik194
25. aug 2022

osobne sice v januari bude mensi zhon, ale uz rozhodne nebude vianocna atmosfera, isla by som na zaciatku decembra, budu aj trhy aj na hlavnom aj hviezdoslavovom, aj pri eurovea (hned vedla divadla)

paci sa dcere balet? lebo ja som na tom predstaveni bola v babami, ten isty vek...... sedeli sme na balkone v starom divadle..... za mna to predstavenie 50/50. prva cast super, krasna ta sa pacila, druha cas, len odpocitavali kedy to bude koncit, absolutne nezaujem, nepacila sa ...... druhy raz by som uz na to predstavenie nesla s nimi. Ony rozhodne spokojne s druhou castou neboli......

ubytovanie hladaj podla parkovania, lebo hocikde nezaparkujes v centre (vacsina obycajnych aprtmanov parkovanie nema)

matovicova
25. aug 2022

@sandratn Konkrétne ubytovanie ti neporadim, keďže som z Bratislavy, nikdy som toto neriešila - ale určite odporúčam niečo v centre.

Ako sa píše vyššie, v januári toho býva pre ľudí pomenej. Ale aj tak môžte zhon pocítiť v nákupných centrách, pretože začínajú výpredaje 🙈

Ešte môžte ísť pozrieť aj slovenské národné múzeum na nábreží, prípadne slovenskú národnú galériu. Neviem aké máte preferencie 🙂 Ešte možno bowling, petržalská plaváreň, Jump aréna lamac. Buppi indoor ihrisko Avion je pre väčších. Maximilian schokokafe v centre. Slavin - hore nad mestom, pomník padlých vojakov s výhľadom na mesto. Bibiana - kultúrne centrum pre deti. Prípadne veľké 3D kino Bory mall. 🍀

majki_ki
25. aug 2022

@sandratn popozeraj airbnb, myslím, že s dvomi babami vám bude lepšie v nejakom byte, kde máte súkromie a môžete si prípadne pripravit nejaké raňajky, večeru 🙂 a nezabudni ak pridete autom pozriet aj či k bytu je aj parkovanie

ada12345
28. aug 2022

Pripadne zac. januara by mohli byt este nejake otvorene trhy v Rakusku vo Viedni. Skus pozriet

sandratn
autor
28. aug 2022

@lucik194 toto bude prvýkrát, čo pôjde na balet, takže netuším, či sa jej to bude, alebo nebude páčiť, ale už len tá atmosféra, kostýmy a vidieť baletky, bude pre ňu zážitok. Už dlho nad tým uvažujem, že pôjdeme. Luskacik je podľa mňa na začiatok pre túto vekovú skupinu ideál, neskôr by sme dali Labutie jazero. Ešte mi napadlo, že dáme trhy v BA a keď budeme blízko VIE, tak by sme skočili tam.

sandratn
autor
28. aug 2022

@matovicova ďakujem veľmi pekne za tipy, niečo z toho vyberiem 😉

sandratn
autor
28. aug 2022

@majki_ki práve, že chcem ísť vlakom, preto som uvažovala, že pred sviatkami budu plne vlaky, ale možno to dáme začiatkom decembra, pretože neskôr nám nevyhovuje termín.

lucik194
29. aug 2022

@sandratn no dufam, ze sa bude pacit. my sme boli v historickej budove snd, tam to atmosferu malo, do novej by som ani ja osobne na balet nesla......

kedze chces ist vlakom, problémy s parkovaním v centre odpadaju, pozri airbnb resp. booking. urcite najdes. kludne by som isla do apartmanu v centre, niekde na pesej zone, resp okraji.aj ked potom je na zvazeni ci chces pripravovat veceru, obed aj ranajky . je dobre ked si vyberiete termin, pozriet aj ine akcie v tom case v BA naor cez casopis INBA

sandratn
autor
29. aug 2022

@lucik194 v historickej budove nie je ani jeden balet, ani opera do konca roka, všetko je v novej budove, tak si moc nenavyberam 🤷🏼‍♀️ tiež by som šla radšej do hist.

deedol
29. aug 2022

@sandratn v historickej budove sa pre zly stav momentalne nehra nic.

lucik194
29. aug 2022

@sandratn no my sme tam boli tesne pred koronou......

sandratn
autor
30. aug 2022

@lucik194 tak ste ma presvedčili a včera som kúpila lístky do Narodniho divadla v Prahe 😁 Silvester budeme v Prahe. Teraz môžem hľadať ubytko. Nejaké tipy?

lucik194
30. aug 2022

@sandratn zaloz novu otazku,skor Ti ludia odpovedia , "ubytovanie v prahe"......

lucik194
30. aug 2022

@sandratn tak nech sa Vam tam paci, uzite

sandratn
autor
30. aug 2022

@lucik194 ďakujeme 😊