Bratislava MHD

dzarika
11. aug 2024

Dobrý deň je tu niekto z bartislavy? Ideme na dovolenku auto nechávame na parkovisku cca 5 km letiska, píše mi ze naetisko ide priamo 61, prosím vás ideme 3, 2+1 dieťa 3 roky ma, berieme jeden veľký XL kufor, a malému menší takzvané ako príručný, náhodou mi neviete niekto poradiť akh lístok si mam kúpiť píše mi ze nezlavmeny 30 minútovi stačí na batožinu, 60 na osobu, maly predpokladám neplatí nič, a neviem viaže aa to aj na kočík lebo plánujem zobrať aj športovú buginu. Ďakujem pekne za odpoveď

petrahl
11. aug 2024

@dzarika pozri si cennik na strankach DPB. Nerozumiem celej tej tvojej kombinacii. Dieta neplati, za kocik, ak v nom dieta bude sediet neplatis. Hlavne si kupte listok taky, aby vam vysiel na cas.

mojemenonikto
11. aug 2024

Veď sa odvezte na letisko, vyložte batožinu a šofér nech potom odvezie to auto na parkovisko. Áno, na letisko chodí autobus 61, ale nepíšeš v akom čase tam idete a kde je to parkovisko. Takže ťažko zareagovať na tvoju otázku 😉

mojemenonikto
11. aug 2024

Inak ešte doplním, že z niektorých takýchto parkovísk okolo letiska zabezpečujú v rámci ceny aj dovoz na letisko, takže si to zistite.

liz_lemon
11. aug 2024

kupovat listky je najlepsie cez aplikaciu IDS BK, su lacnejsie

dzarika
autor
11. aug 2024

@mojemenonikto trnavské mýto 🙂 baby ja sa vôbec tomu nevyznám ešte ani raz som nešla MHD, všetko si googli ma internete cez MHD Bratislava, len som chcela ze aké lístky sa kupujú 🙂 ci mi náhodou niekto nevie poradiť 🙂

dzarika
autor
11. aug 2024

@mojemenonikto parkovisko 60€ a dovoz transfer 30€ na letisko takže to sa absolútne neoplatí 🙂

mojemenonikto
11. aug 2024

@dzarika Z Trnavského mýta trvá cesta 61tkou 16 minút, takže vám stačí 30min lístok. Ale ako som písal. Logickejšie je ak sa všetci doveziete na letisko, vyložíte batožinu a väčšinu posádky a potom šofér pokračuje na parkovisko, ktoré je na Trnavskom mýte?. A odtiaľ sa potom odvezie s jedným 30min lístkom, ktorý si môže kúpiť aj cez SMS, alebo v automate, na letisko. Načo sa budete trepať s buginou a kuframi potom ešte aj mestskou, keď sa viete pohodlne odviezť autom? Len pozor, autobusy chodia cca do 23.00. Potom chodia nočné spoje inými trasami a len raz za hodinu. Takže ak idete v noci, tak by som to riešil taxíkom. Neviem na ako dlho idete preč, ale za cca 90 eur máte na 7 nocí dlhodobé parkovisko P2 priamo na letisku, odkiaľ nemusíte riešiť transfer, mestskú a podobné veci. Ja viem, že je to drahšie, ale pri cene dovolenky asi tých 20-30 eur navyše nezaváži, či?

majka99999
11. aug 2024

Z ktoreho parkoviska a kedy idete? Naozaj odporucam prist na letisko, vystupit so vsetkym, sofer odvezie auto na parkovisko, kym budete v hale. Stacit by mu mal 30-muntovy listok podla mna, moze poalat aj SMS na 1140, ak nechce appku ani papierovy.

kacusik69
11. aug 2024

@dzarika Bolt/Uber/taxi vyjde teda asi menej alebo porovnatelne a je to aj pohodlnejsie a snad aj rychlejsie… toto je sice aktualne teraz, cena sa moze lisit ale +/- takto

majka99999
11. aug 2024

Ak inac nie, Bolt ho vezme do 10 eur., aj vsetkych spolu.
Mozete platit cez kartu v appke alebo hotovostou.

veronka1996
11. aug 2024

@dzarika Kúpiš dva 30-minútové lístky pre dospelých (t.j. nezľavnené) a jeden 30-minútový lístok zľavnený za kufor. Dieťa v kočíku je zdarma.

rozpravocka
11. aug 2024

@dzarika ak ides z trnavského mýta, tak ti stačí 2* 30 minutovy listok (lebo cesta na lestisko trva 19 minut a nevychadzas z bratislavy, takze zony sa neriesia... t.j. 2*1,10eur) + zľavnený 30 minutovy listok na batožinu (55 centov). Dieťa do 6 rokov cestuje zadarmo. Pozor na kocik.... Ak v nom dieta sedi, je zadarmo.... Ak je dieta mimo (mas ho napr. na kolenach), kocik sa povazuje za batozinu a musis mu tiez kupit listok. Pozor aj na to, ktorymi dvermi nastupujes do vozidla....byvaju označené nalepkou.... A pred nastupom treba dat znamenie vodicovi.

dzarika
autor
11. aug 2024

@mojemenonikto asi mate pravdu ☺️človek keď si to zráta ze sa ma trepať, ešte keď príde ráno o 3 takže áno nechávame priamo na letisku auto 🙂 už sme sa rozhodli ze to urobíme tak 🙂

beata_k
11. aug 2024

@dzarika Ber taxik alebo nieco podobne. Je dost mozne, ze pride plna MHD a ty zmeskas let?

kacusik69
11. aug 2024

P3 parkovanie je aj lacnejsie o nieco + je tam transfer priamo pred halu

majka99999
11. aug 2024

@dzarika rano o tretej z Trnavskeho myta berte taxik alebo teda ako pises, zaparkujte na letisku. My ideme okolo piatej rano a pojdeme taxikom z Petrzalky, ekologia neekologia, bezne chodime MHD. Ale na letisko v noci urcite nie.

mojemenonikto
11. aug 2024

@dzarika len si dajte pozor, P1 je krátkodobé parkovisko, kde sa platí 5EUR/hod a P2 je dlhodobé. Treba ísť na P2. Letel som asi dva týždne dozadu a bolo tam vtedy dosť miest. Odporúčam prísť s dostatočným predstihom aby ste stihli riešiť situáciu, keby bolo náhoudou P2 plné. Ešte existuje parkovisko P3, ktoré je asi 1,5km od letiska - to sa dá zvládnuť v núdzi aj pešo: https://www.bts.aero/parkovanie-a-doprava/dlhod...

cacianka
11. aug 2024

Fakt to za tých + 30 € nestojí, v noci behať po meste a riešiť MHD či taxík. Vybav vopred parking pri letisku, postarajú sa aj o transfer a vyložia kde treba, nech nestresuješ. Inak hala odlety je viditeľná, nikde nezabludite.

palicka
11. aug 2024

Veď si nainštaluj aplikáciu a taxi za pár EUR

cacianka
11. aug 2024

@palicka áno , som spokojná s Bolt, ale je aj hopin a uber. Lenže v noci môže byť problém, a minule sa mi stalo že aplikácia nešla cez den otvoriť.
Radšej teda P2 alebo P3. A vybrané bez stresu.

muchotrafka298
12. aug 2024

MHD bezne spoje koncia okolo 23.00, potom chodia uz len nocne spoje. Taxi si treba zabezpecit vopred, o tretej rano tiez nejazdi kazdy.

cacianka
12. aug 2024

@muchotrafka298 končia aj skôr, 23.30 a pod . Bolt sa dá aj objednať na čas.
Ale v tomto prípade radšej doplatíme o 30€ viac a som pri letisku/ blízko, keď vysadim rodinu s kuframi, prejdem aj pešo. Alebo využijem ten transfer.
Nie behať niekde z trnavského mýta...