Amniocentéza v Ružinove počas korony

12. dec 2020

Ahojte, bola niektora z vas teraz v poslednej dobe na amniocenteze v Ruzinove? Mna objednavali cez genetiku, tak mi toho vela nepovedali ako to funguje. Je potrebne si brat nieco na prezlecenie? A posielaju hned domov alebo chvilu nechaju na pozorovani? Soferovat by som asi nemala, vsak?
Dakujem za vase postrehy

stuska1
14. dec 2020

Ja som bola na amniu koncom maja a toto su moje dojmy. Chcela by som sa podelit o svoje zazitky z amniocentezy v Ruzinove. Na genetike som bola na americkom namesti a tam ma rovno objednali do Ruzinova na amniocentezu. Odber sa robi kazdu stredu( asi je to rovnake ako pre kramare a pre antolsku). Odber v Ruzinove sa robi v poliklinike a tam sme mali kontakt ist na ambulnciu cislo 55. tam nas zaregistrovali a poslali nas na odber. Celkovo to na odbere trvalo asi 20-30 minut vnutri ordinacie( samotny odber bol velmi rychly as do pol minuty). Vystavili nam odberovu spravu a nechali nas este cakat asi 15 minut v cakarni, s tym ze ked nieje ziaden problem mozme ist domov. V ten den robil odber pan doktor Martin Gabor a musim povedat velmi mily clovek a odpovedal na vsetky otazky.

soul_sister
15. dec 2020

Ahoj, ja som bola na amnio v ruzinove v oktobri. Bolo to naozaj velmi rychle, bezproblemove 🙏🏻 a dalo sa to prezit, ziadna bolest hoci som sa velmi bala. Ukon vykonaval Dr Gabor. Po odobrati plod vody (cele to trvalo par minut pod sledovanim na ultrazvuku) som si chvilku posedela v cakarni a isla domov- partner dosiel po mna. Momentalne ma doprovod vstup s tebou do cakarne a ordinacie zakazany.

autor
15. dec 2020

@stuska1
@soul_sister
Dakujem vam baby, zajtra ma to caka... Bojim sa, ale skor tych rizik a vysledkov 😕

soul_sister
15. dec 2020

Verim Ti, aj ja som sa velmi bala... drzim palce, isto to dobre dopadne 🤞🏻 V piatok cakaj dobre spravy z genetiky, mne volali daco po 13.00.. to ti pisem len preto, lebo ja som asi 5 hodin vkuse trpla a hypnotizovala telefon 😅

stuska1
16. dec 2020

Drzim palce, je to stres ale treba hlavne zachovat klud a byt uvolnena. A potom odporucam kludovy rezim (lahnut si) do konca dna. A v piatok cakat vysledky( mne volali poobede).

autor
18. dec 2020

@soul_sister
@stuska1
Dakujem krasne, uz volala dr. a mame to v poriadku... Tesim sa, este stale mi bije srdce 🙂
Odber bol presne ako ste pisali, dr. Gabor, rychlovka a len 15min.v cakarni pockat...

soul_sister
18. dec 2020

To som rada, mozes vydychnut a uzit si vianoce ;)

lucia646
4. aug 2021

Maminky, prosim Vas vedeli by ste mi napisat, kludne aj do IP, kam presne treba volat ak sa chcem objednat na amniocentezu do Ruzinova...Nejaky presny kontakt? Dakujem velmi pekne 🙂

stuska1
4. aug 2021

@lucia646 mna objednavali z genetiky, pokial viem tu je potrebne predtym absolvovat. Genetiku som absolvovala na americkom namesti