Aký máte názor na vzťah môjho kamaráta?

patres10
1. apr 2020

Ahojte, kamarát ma s bývalou priateľkou dieťa, ona po 5 ročnom vzťahu si našla 19 ročného študujúceho chalana.
Týždeň si písali, na prvom stretnutí sa dali dokopy čo je úplne divné.
Chlapec tlačí naivnej žene kaleráby ako ju miluje a neviem čo, je vírus s 4 krát nechala malého doma s babkou a išla si von jak keby nič ..malý ju potrebuje a ona si ide von piť , nechá sa obchytkávať a dôjde jej to normálne.
Chlapec ešte ani rodičom nepovedal že ma frajerku s dieťaťom.
V pondelok mám chlapec 4 mesiace ani si nespomenul, a jej sa to zdá normálne.
Nechápe že chlapcovi ide l to aby sa s ňou pohral, a nie aby si s ňou založil rodinu a neviem čo.
Ešte pred tým ako sa narodil malý tak ju oslovil chap , dala mu číslo čo je úplne mimo.
Zavolal ju von vyspal sa s ňou a odkopol.
Narodil sa 9 mesiacov malý, samozrejme kamarát nevedel že mala pomer s iným.

Teraz rozpráva že to neni kamarátov malý ake toho čo s ním spala, písala mu on nemá o dieťa záujem nemá rád deti a nepriznal sa k tomu že by mal byť jeho.
Čakajú na testy DNA, ale kamarát povedal aj keby neni jeho vlastný chce sa o neho starať pretože má rád malého. Ale ona mu ho nechce ukazovať, a som povedal ked to bude jeho tak nech to rieši súdne.
Ale on že keď to nebude náhodou jeho s bude sa s ním chcieť stretávať a ona mu to nedovolí tak neviem čo potom..
Viete dať nejakú radu čo ďalej alebo aký máte názor na ich vzťah?

Chl

modrykoniicek
1. apr 2020

Mám názor taký, že aj tvoj príspevok je písaný ako keby si mal 18.

A najlepšie je starať sa sám o seba.
Čo všetci máte potrebu sa hrabať v živote niekoho iného.

zuzanka.zuzu
1. apr 2020

nehas, čo ťa nepáli 😎

hipuska
1. apr 2020

A kto je uvedený v rodnom liste ako otec?

patres10
autor
1. apr 2020

@modrykoniicek neprišiel som sem počúvať tvoje trapošiný,keď sa ti nepáči nekomentuj. Nemáš doma decká tak nepochopiš

patres10
autor
1. apr 2020

@hipuska nikto , pretože to nedala spraviť až po testoch.

dopolbokaodrata
1. apr 2020

Rovno povedz, že to nie je kamarátov problém, ale tvoj.

patres10
autor
1. apr 2020

@dopolbokaodrata vy ste múdry 😆😀 kokos škoda reči, blbý narod

dopolbokaodrata
1. apr 2020

@patres10 tak sa opýtaj Číňanov

modrykoniicek
1. apr 2020

@patres10 Mala som doma ,,decká,, 😂 dokonca dve.A stavím sa s tebou, že viem o tom viac ako ty.

Nemám potrebu riešiť cudzie životy a nemal by si to robiť ani ty.Pokiaľ to decko nie je tvoje...samozrejme.

Tvoj štýl písania je hodný tak 15 ročného pubertiaka.Dúfam, že ľudia so slovníkom ,,trapišiný,, sedia v škole a nerobia si deti 😂🤦.

jajka71
1. apr 2020

V prvom rade zistit ci syn to je. Pokial sa ukaze, ze je to jeho syn, moze ziadat o zverenie dietata do svojej starostlivosti, ale to jr tenky lad,lebo dieta je malinke a musel by dokazat relevantnymi faktmi, ze sa ona oo dieta nedokaze postarat (jedine, zeby sa nechcela). Sucasne sa riesi v navrhu aj vyzivne, stretavanie sa a pod. Tieto veci sa daju vygooglit...pripadne oslovit CPP ci pravnicku kancelariu. V pripade, ze otcom nieje, cesta k dietatu zakonna nieje, jedine zeby sa dietata vzdala a on poziadal o jeho zverenie, ale to mi pride scifi.

patres10
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patres10
autor
1. apr 2020

@jajka71 ďakujem, konečne niekto s dobrou radou 👌

jajka71
1. apr 2020

@patres10 dotycny nechkontaktuje pravnika spec.rod.pravo....poradne su aj online...smerodajne su 2veci: ci je biolog. Otcom a ci ona dieta chce resp.dokaze sa on postarat, to treba preukazat...pravnik vysvetli co treba...len to bude nieco stat...

fokuska
1. apr 2020

@patres10 V prvom rade - kym nie je zapisany ako otec v rodnom liste, tak nema absolutne ziadne prava. Pred zakonom je pre dieta cudzi clovek.

Takze musi pockat na vysledky DNA testov. Potom ak sa ukaze, ze otcom nie je, tak nezmoze nic. Je pre dieta cudzi clovek, nema si ako vynucovat stretavanie, alebo narokovat si na udrziavanie vztahu a pod.

Ak DNA testy ukazu, ze otcom je, tak bud sa s matkou dietata dohodnu na stretavani a vyzivnom a daju si dohodu potvrdit sudom, alebo ak sa nedohodnu, tak treba podat navrh na sud a ten zveri dieta do starostlivosti jedneho z rodicov, urci stretavanie s druym rodicom a rozhodne o vyske vyzivneho.

modrykoniicek
1. apr 2020

@patres10 Som o niekoľko rokov staršia ako ty.Len o zopár.Nie nejaká 30tnička ale v 20tke som už mala rozum a otvorila si internet.
Nie som osamelá 😂 a užívam si voľno.

Dobre takže takto.Toto si ma riešiť kamarát a sám.Je to všetko napísané aj na internete a je to tak ako píše fokuska.
Kamarát by sa mal začať zaujímať a nie ty.
Ste dospelí ľudia.
Ak kamarát nevie riešiť právne veci sám tak mal najprv dospieť.
Vek ho dospelým a ani teba neurobí.
Ak si je istý, že dieťa je jeho ostáva mu len DNA pokiaľ nie je zapísaný ako otec.

Pokiaľ DNA výjde negatívne.Nemá žiadne právo na dieťa.

Môj názor na vzťah? Najprv treba zistiť čo je to vzťah a tak si robiť deti.
Ale čo už.Neskoro plakať.

Naozaj pomôže len DNA.Inú radu ti nedá nikto.

Ale rada do života.Berte všetci zodpovednosť za seba nie za druhých.Lepšie by bolo keby sa ozval kamarát a napísal čo sa vlastne stalo.Nie čítať to z druhej ruky.Ak ho to naozaj tak trápi.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xeniagb
12. júl 2022

@dopolbokaodrata Číňanov?