8. ročné gymnázium v Bratislave

decembrovka77
16. feb 2022

Ahojte,
rada by som otvorila tému 8 ročných gymnázií v Bratislave.
Kam dávate prihlášky? Má podľa vás dieťa, ktoré nemá bonusové body za olympiády a korešpondečný seminár šancu na GJH?
Koľko býva na metodke prihlásených? mám pocit, že celá naša ZŠ tam chce ísť🙂))

luccija
16. feb 2022

@decembrovka77 tak vybrala si si 2 najlepšie gymnázia budú tam najlepší s veľa súťažami a bodmi navyše.Sanca je vždy...ale úprimne teraz to riešim z 9 triedy som už z toho znechutená

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@luccija ach, veď toto...a boli vlani olympiády? som dúfala, že boli zrušené
tiež som na nervy, dieťa má samé jednotky na celkom silnej ZŠ a nakoniec sa možno nedostane...
vieš niečo o prijímačkách na metodku? oni nemajú ani vzorové testy nič, vôbec neviem akú obtiažnosť čakať

luccija
16. feb 2022

@decembrovka77 čo viem nám prišli na Edupage olympiády aj z fyziky, chémie..robilo sa asi online.Ja sedím nad tým mesiac posťahovala som vzorové testy z ostatných gymnázií, kúpila testovnicu v Pantarhei a robíme si to doma .Veď to, že nie sú ani prípravné kurzy nic

jumama
16. feb 2022

Vacsinou su vsetky deti prihlasene na viac skol, preto ten zaujem je velky. Ked potom niekde urobia, niekde neurobia, alebo si teda vyberu podla svojho zaujmu, tak ten pocet prihlasenych sa akoby prerozdeli. Z dcerinej skoly slo vlani asi 5-6 deti na prijimacky, mali doucka, ale nikto z nich nemal sutaze, nieto ze umiestnenie, ale ani ucast. Zobrali 3. Na odvolanie by mozno este jedneho boli vzali, ale on sam nechcel, tak to spoluziakom povedal. Cize mne to prislo ze je to dost velka sanca, ak to dieta na to ma a chce to.

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@luccija hej, ja detto...staršie dieťa mám na GJH, ale tam bolo veľa bonusových bodov

teraz vôbec neviem, čo mám robiť, či risknúť GJH bez bonusov alebo dať metodku s nejakou ľahšou školou do kombinácie

raffaella
16. feb 2022

@decembrovka77 dcera bola min. rok na Metodovej a na Bilikovej a v porovnani s oboma hovorila ze Metodova jednoznacne lahsie prijimacky (aspon teda pre nu), aj sa umiestnila ovela lepsie ako na Bilikovej. Tiez mala same jednotky na vsetkych vysvedceniach, mala body aj za nemecku olympiadu (na nemeckej bola najmladsia ucastnicka a skoncila za I. okres na2. mieste, cize mala body) a pytagoriadu (tam mala minimum bodov). Co sa tyka prijimaciek - pokial dieta nie je nadpriemerne inteligentne, tak sa urcite potrebuje pripravovat intenzivne na prijimacky. Moja dcera sa ucila doma s manzelom, matiku zvladla, horsie je slovencina, vyzaduju sa tam narone veci. Treba si zohnat literaturu na prijimacky a ucit sa. Moja dcera patri medzi najlepsich ziakov, ide jej vyborne matika, vie dobre AJ a NJ, ale to nijako nezavazilo 🙂 Nedostala sa, my sme sli len vyskusat, som realistka, viem ze je sikovna no su daleko sikovnejsi a prave pre tych to tam je. Resp. sa casto stava, ze dieta prijimacky nejako urobi, no potom je to trapenie obrovske. Takze treba mat ozaj take realisticke ocakavania, no tiez je dobre ist tam, vyskusat si to, vyskusat si aj tu pripravu.

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@jumama to ale znie veľmi sľubne...pred dvomi rokmi neboli ani prijímačky a pobrali kdekoho
@raffaella áno, je mi jasné, že sa treba pripravovať, už mesiac sa spolu pripravujeme
môžem sa spýtať na koľko % mala prijímačky zo SJL, že to nestačilo?

raffaella
16. feb 2022

@decembrovka77 fuha, toto si vobec nepamatam zial :-/ Na Metodovu spravila a bola uspesna, ale bodovo sa neumiestnila, tam bol neskutocny pretlak zaujemcov.

dadis
16. feb 2022

@jumama Na 8 rocne mozes podat max 2 prihlasky + talentovky (napr Gamca ma 1 triedu talentovu, sportove gymnazium)...takze nie je to tak, ze vsetci sa hlasia vsade v pripade 8r gymnazii (aspon pred 2 rokmi to tak bolo)...

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@raffaella chápem, takže absencia bonusových bodov nás vyfauluje nech spraví akokoľvek dobre?

dadis
16. feb 2022

@decembrovka77 Boli pred 2 rokmi prijimacky a vobec nebrali kadekoho...normalne to prebiehalo

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@dadis presne tak, je to už dobrých pár rokov takto

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@dadis jeden rok pre pandémiu GJh nerobilo prijímačky a pobrali si svojich zo základky pokiaľ viem

dadis
16. feb 2022

@decembrovka77 Dcera je v sekunde a prave v 2020 robila prijimacky...normalne v majovom termine prezencne. Absolvovala aj talentovky na Gamci, tiez prezencne (tam sa nedostala)... GJH neviem, tam nemala prihlasku. No nemyslim si, ze to takto bolo..mozno nemas spravnu info..

emka123
16. feb 2022

@decembrovka77 moja dcera nemala ziadne bonusove body a dostala sa na Metodku. Takze za vyskusanie nic nedas. A inak aj na Metodke plati, ze zalezi hlavne na ucitelovi, ktory deti uci. Inak je to uplne na.....

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@emka123 dík za info, vieš mi povedať viac o príjímačkách? idú podľa exam testov?

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@dadis je to možno iný rok, info mám od dcéry, mohlo to platiť pre 4 ročné gymnázium, neviem presne

raffaella
16. feb 2022

@decembrovka77 nemyslim si, ze by vas to vyfaulovalo, to vobec. Dolezite su prijimacky. Dcera mala spoluziakov, ktori nie vsetci mali body za olympiady a dostali sa (ale nesli na Metodku ani na Bilikovu).

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@raffaella a kam šli? dík za info, ja sa musím tento týždeň rozhodnúť...a už mi toho mierne šibe :D

emka123
16. feb 2022

@decembrovka77 To si uz nepamatam, ale myslim, ze ano. Volakedy mavali aj na stranke skoly vzor testov. Moja dcera uz bude maturovat. Len som ta chcela povzbudit, ze treba skusit a na druhej strane, ak dostanu niektorych ucitelov, tak ani Metodka nie je ziadny zazrak....Inak skus este gympel na Tomasikovej. Tam je dobry riaditel, ktory skolu stale posuva dopredu.

raffaella
16. feb 2022

@decembrovka77 isli na Tomasikovu, na Pankuchovu a este na nejake. Ti co skusali Metodovu tak tam sa nedostali. My ideme este skusit bilingvalne v 8. rocniku, lebo dcera je velmi dobra v AJ a NJ, tak chceme nemecke.

dadis
16. feb 2022

@decembrovka77 Hlavne nevyvijaj na dieta tlak, lebo moze pohoriet. Naozaj sa na gymnazia dostane len zlomok ziakov..nie je to najpodstatnejsia vec v zivote a vzdelani tvojho dietata..este sa moze v 8/9r hlasit na bilingvalne, v 9 r na 4r...a na VS sa dostane i z odbornej skoly...a tie olympiady tiez neries...ak by malo tvoje dieta zaujem, tak uz ich ma za sebou..nie je to must alebo vizitka dobreho ziaka...je to len doplnok k vzdelavaniu..moje deti sa hlasia kvoli tomu, ze sa uleju v ten den z vyucovania 🙄..teraz v tychto dnoch uz prebiehaju okresne kola, tak uz i tak neskoro lamentovat...

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@dadis jasné, ja som ju ani na olympiády netlačila, nemala záujme ani o maxika:D ona sa teraz prebudila a vidí súrodenca na GJH, tak chce aj ona...
skúsime a uvidíme

decembrovka77
autor
16. feb 2022

@raffaella super. držím palce, tiež takto rozmýšľam, že skúsime neskôr bilinguál ak bude chcieť

k_v
7. nov 2022

@decembrovka77 ahoj, prosím Ta,vedela by si poradiť, poskytnúť info aj o tom, ako sa potom na GJH študuje? Prijímačky sú jedna vec, človek sa na to pripraví, kurz, olympiáda, čokoľvek, ale aká ťažká ta škola potom je,keby nas prijali? Je tam veľký tlak na deti? Alebo zvladnutelne? Dakujem

chiara_elle
7. nov 2022

@k_v tiez ma to zaujima

luliu
7. nov 2022

.

simoli
28. feb 2023

@k_v podľa mňa je škola dosť náročná. Hovorím o biling programe. Určite je to pre niekoho kto sa chce učiť. Zadarmo tam nikto nikomu jednotky nedá. Mám tam syna. On sa extra venuje matike - robí olympiády, takže popritom ešte škola. Ale určite to nie je tak, že chodí spávať o polnoci a učí sa celé dni.

k_v
27. mar 2023

@simoli dakujem pekne za info 🙂