8 ročné gymnázium v Bratislave

decembrovka77
25. jan 2022

Ahojte, rada by som sa poradila ohľadom 8 ročných gymnázií v Bratislave. Sú aj bilingválne? Ktoré a z čoho sa robia prijímacie skúšky?
Ďakujem

namornicka
25. jan 2022

Osemrocné, tie štátne, nie su bilingválne. Každé ma na webe podmienky a kritériá prijatia, z čoho sa robia skúšky, kolko tried sa otvára a podobne. Potom školy organizujú deň otvorených dverí, je dobré sa isť pozrieť.

dskjhfdlkdjhl
25. jan 2022

@decembrovka77 Bilingvalne gymnazia su 5 rocne. A ako pise @namornicka, vsetky potrebne informacie najdes na stranke prislusneho gymnazia.

decembrovka77
autor
25. jan 2022

Ďakujem, to som nevedela.
A ktoré sú najlepšie okrem tých čo sú zamerané na matiku? Myslím GJH a gamču...

namornicka
25. jan 2022

@decembrovka77 myslis 8-rocne? Metodova je dobra, dalej velmi neviem. Ale tym, ze je ich malo a dostanu sa tam fakt decka co maju vyborne vysledky a urobia vyborne prijimacky, kvalita tych tried bude asi vysoko. Cize si nemyslim, ze niekde bude slaba uroven. Ale moje deti nechodia na osemrocne, iba co viem sprostredkovane.

dadis
25. jan 2022

Ale to su gymnazia vseobecne, neviem ci vsetky maju aj 8r studium. Moje deti si vybrali to, kam chodili i na zakladnu skolu a hlasila sa tam vacsina ziakov z triedy. Ale pozeram, ze ma dobre hodnotenie 🙃.

decembrovka77
autor
26. jan 2022

@namornicka áno, 8 ročné, dcéra chodí na GJH, ale tam sú veľmi veľmi ťažké prijímačky z matiky, takže mladšia by to nedala...inak má samé jednotky, ale zas olympiády z matiky nerieši

namornicka
26. jan 2022

@decembrovka77 mas pravdu, treba byt realista. A hlavne z roka na rok sa pocet deti zvysuje a pocet miest na osemrocnom znizuje. To je uz cista loteria aj spomedzi najlepsich, kto sa tam dostane.

lauha21
28. jan 2022

@decembrovka77 ja som chodila na gymnázium Ladislava Novomeského na Tomášokovej na 8-ročné… ono človek to nevie porovnať lebo málokto chodil na viac gymnázií, že by ich prestriedal. Matematika je tam veľmi dobrá ale ľahšia ako na GJH určite, výučba jazykov je fajn vymyslená (dostupná iba AJ a NJ - z NJ možnosť spraviť si na “veľkom” gymnáziu diplom aj na úroveň B2/C1 niektorí spolužiaci išli na VŠ do viedne potom) - viem vám to zhodnotiť len z toho pohľadu - veľa mojich spolužiakov sa dostalo na medicínu, veľa z nich sa drží na právnickej fakulte, všetci čo išli na VŠ a chceli študovať ju stále študujú lebo základy mali dobré (maturovali sme 2019)… najväčie plus je že škola má 2 hodiny telesnej a 1 hodinu plávania za týždeň lebo má bazén😁

basska_b
28. jan 2022

Ten rebricek je dobry, co dala dadis, celkom to zodpoveda tomu, ako to mam zazite ja... isla by som na gymnazia, co maju hodnotenie 7 a vyssie.

lilke
28. jan 2022

@decembrovka77 GJH už nie je matematické. Je všeobecné, ale majú okrem toho jazykový program.

decembrovka77
autor
30. jan 2022

@lilke dcéra tam chodí, majú extra silnú matiku, prijímačky boli dvojfázové z matematiky plus majú vlastnú súťaž z matiky, ktorá dáva bonusové body k prijímačkám... takže aj keď teoreticky nie sú matematické gymnázium ale reálne je to niečo úplne iné ako na iných gymnáziách, čo ja viem

lilke
30. jan 2022

@decembrovka77 dieťa mi tam tiež chodí. 😉 Áno, prijímačky sú náročnejšie, vyberajú si naj deti. Môžu si dovoliť, majú meno. Ale matika nie je navyše, iba štandardné osnovy, rovnaké ako aj pre ZŠ. Vďaka zloženiu, šikovnejším deťom, idú možno rýchlejšie, ale nič navyše. Práveže som sklamaná, očakávala som konkrétne v matike viac. Som pedagóg, viem si porovnať... Ale zas, som veľmi spokojná s jazykmi. 🙂

decembrovka77
autor
1. feb 2022

@lilke je to možno aj o tom, o ktorú triedu ide, učí ich Valášková? Ak nie, tak tam môže byť rozdiel v tej matike, ona šla s nimi dosť dopredu, minimálne o ročník vyššie oproti iným gymnáziám, čo som porovnala naposledy, ostatných pedagógov neviem zhodnotiť