Synechia - zákrok v Bardejove

zetve
25. sep 2024

Zdravim riešil niekto zakrok kvôli synechii ( ročne dieťa ) v Bardejove ? Chcem sa opytať ako to prebiehalo a či ste boli s vykonom dr spokojný nakoľko mam same zle skusenosti či uz so zdravotnictvom alebo inymi službami v Bj popripade odporucit nejake mesto/lekára s ktorým ste boli spokojný.

Ďakujem.

janulabj
25. sep 2024

Ťažko vám odpovedať keď dopredu hovoríte že máte zlé skúsenosti, verte že lekár robí len ako najlepšie vie, spokojnosť s výkonom laik hodnotiť nemôže, nevie, keďže laik nevie ako to prebieha, možné komplikácie atď.

hygienka
25. sep 2024

V Bj robí tento zákrok jedine dr. brnusak v nemocnici, ona na starosti detskú gynekológiu.

zetve
autor
25. sep 2024

@hygienka viem aj sme unho boli. Ale čitala som vela prispevkov k synechii a niekde ženy pisali že im to roztvorili tyčinkou hned alebo natrhli prstami a podobne proste nebol nutny zakrok čiže prispavať alebo uspavať dieťa celkovo a rezať. Tak ma zarazilo že on to ani neskusil a preto ma napadlo ci s tym nema niekto skusenost a postupoval inak .

zetve
autor
25. sep 2024

@janulabj nemam zle skusenosti konkretne s tymto lekarskym ukonom ani konkretnym lekárom a je mi jasne že lekár nemoze svoju robotu flákať ale uz neverim ziadnej sluzbe v Bardejove tak sa bojim o dieťa. Ďakujem za vyjadrenie ale radsej by som keby sa vyjadrila nejaka matka ktorej dieťa si tymto problemom prešlo

hygienka
25. sep 2024

@zetve tak pokiaľ neveríš nikomu v BJ, hľadaj lekára mimo okresu. Nie je synechia ako synechia. Ak je Blanka len na kúsočku alebo tenučká tak sa to dá aj tyčinkou. Inokedy treba zakrok. Myslím si, žetento lekár by netrval na invazivnom zákroku ak by sa dalo vyriešiť jednoduchšie.

janulabj
25. sep 2024

Tento lekár keďže je jediným v bj, dobre vie kedy je potreba robiť v celkovej narkoze,kedy nie. Neboj nebudú uspavat malé dieťa pre nič za nič ,len ak to je potreba,veď to je tiež riziko. Je to kratucky zákrok. Píšem to ako zdravotník.
Ťažko žiť v meste kde nikomu neveríš

earlgrey
25. sep 2024

Ja osobne by som skúsila ešte niekoho iného a aspoň by som mala názor 2 lekárov a podľa toho sa rozhodla...mojej dcére to robili v KE - Myslava pred niekoľkými rokmi, tyčinkou, cca 30 sekundová záležitosť ...ale tak moje dieťa vrieskalo a plakalo hrozne...ale hlavne, že jej to urobili...bola som spokojná aj s lekárkou, aj s prístupom, so všetkým...

taktotedanie
26. sep 2024

Myslim, ze lekar s takymi skusenostami vie rozlisit ci je treba uspavat a rezat alebo staci 30sek a vatova tycinka ked to je zanedbane to by vas vybavil hned na prvej navsteve a myslim, ze vam tiez vysvetlil ake su dosledky ak to riesit nebudete
Bohuzial s vasim postojom je vam zbytocne niekoho v bj ci okolo odporucat takze nikoho ani menovat nebudem

My sme si tym presli s mojim dietatom ale bolo teba ovela mladsie vtedy ako to vase a aj napriek mojej zvysenej starostlivosti o danu oblast, nakoniec sa to poriesilo specialnou mastou za 7 dni dotukla som to potom naozaj uz len vatovou tycinkou po tych 7 dnoch

Mozte vycestovat napr do Kosic- cakacie doby 2-3mesiace ( informacia zo vcera) Dr.Sedliak stara nemocnica, Dr.Trebunova stara nemocnica

taktotedanie
26. sep 2024

A znama bola pred pr dnami na nefrologii u dr zofajovej a ta jej malej kontrola tiez ci nema synechiu a na otazku mamicky preco to kontroluje povedala, ze v poslednom obdobi mali extremny narast dievcatiek so synechiou ze to az riesili s gynekologmi lebo tie cisla boli az alarmujuce a teda najcastejsou pricinou bola slaba hygiena, parazity a vlhcene obrusky
Tie obrusky povinne vsetky mamicky vyhadzovali do kosa, aj ked som bola na gynekologii na prehliadke tak sme sa o tom bavili s dr a hned, ze ked vidi v dmke ako matky kupuju tie vlhcene utierky ma chut ist za nimi a vsetky im z kosika povyhadzovat
Aj ja som si myslela, ze ake drahe a bio pouzivam a bola to blbost, vyhodila som ich aj ja a pouzivam len cistu vodu perlan a olivovy olej odvtedy ziadna synechia a absolutne ziadne zapareniny a to uz mam doma skoro 2 rocne dieta, synechiu malo moje dieta asi v 4mes..
To pisem vseobecne ak by to citali aj dalsie mamky

veronika0310
26. sep 2024

Ja na pána Brnušaka nemôžem krivého slova povedať. On je naozaj odborník a isto by nenechal uspať dieťa ak by naozaj ten zákrok netrebalo. Je to úžasný odborník a v bj jediný kto sa môže vyjadrovať čo sa týka synechii