Krst - Bardejov a okolie

mina17
24. okt 2022

Ahojte viete mi poradiť kde by nám pokrstili dcéru aj keď niesme zobraty? Pri synovi nebol problém to nam pokrstili v Bardejove normalne ale dcéru nie že sa máme vziať ak chceme ale mi nechceme sa teraz brať len kôli krstu, a niesme stotožnený zo svadbou aj keď sme spolu už pomerne dlho. Som gréckokatolíčka priateľ krstneny nieje ďakujem

mimka1402
24. okt 2022

@mina17 A kde ste sa boli pýtať?

mina17
autor
24. okt 2022

@mimka1402 na fare oproti gymnáziu

mimka1402
24. okt 2022

@mina17 Na vinbarg by som sa šla opýtať tam je tiež grego a nemyslim si, žeby bol problém

sunflower109
29. okt 2022

Skuste otca Floriana na Vinbargu 😊myslim ze no problem

janusa1977
29. okt 2022

@mina17 Och, neviem prečo robia také problémy. Ja som grkat, nie sme zobraty, tiež 2deti....a pri druhom nám tiež farár ,ze urobiť spolu s krstom svadbu. Ze teraz to niekomu robil.. Ale my sme krstili na dedine. Syn bude budúci rok tretiak, prijímanie, a teda dúfam, ze to nebude problém, lebo to bude tiež oproti gymnáziu... Držím palce, aby boli na Vinbargu ustretovejsi

julli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julli
29. okt 2022

@mina17 My sme syna krstili na VNB,keď bol tretiak a o 3 dni mal 1.sv.prijímanie. Sobáš sme mali pred 20 rokmi na úrade. Otec Florián mal nejaké vybavovačky,lebo celé rodiny sme rím.kat a on bol ochotný bez akýchkoľvek problémov pokrstiť syna. Iba sa opýtal,či by sme nechceli sobáš aj v kostole.Musela som doložiť s manželom naše krstné listy,čo bol podľa mňa najväčší problém (otázky rím.kat. kňazov prečo,na čo.. to potrebujem). Nám radili aj Saleziánov,ale nejak ma to ťahalo k o.Floriánovi a neľutujem.

mina17
autor
30. okt 2022

Ďakujem nemate nahodou niekto tel. Čislo na otca Floriána ďakujem

julli
31. okt 2022

@mina17 PaedDr. ThLic. Florián Potočňák 0911 811 275

mina17
autor
4. nov 2022

Ďakujem že ste mi poradili krst už je vybavený bez zbytočných otazok a námietok 🙂