Kde sa dá dobre najesť v Banskej Štiavnici?

evica17
4. apr 2023

Ahojte, kde sa dá dobre najesť v banskej Štiavnici, ideálne ak by mala reštaurácia aj detský kútik aspoň. A je v meste aj nejaké nákupné centrum ? A do múzeí,ako napr do banského múzea v prírode a iné sa dá ísť s deťmi 2 a 1 rok ?

tyrkysova_kobyla
4. apr 2023

@evica17 mne chuti v Black M https://www.blackm.sk/ sidlili kedysi v centre, ale teraz kvoli poziaru su prestahovani inde. Mam v plane ich ist aj kvoli tomu podporit, ked budem mat cestu do BS 🙂 nakupne centrum zial v BS nie je.

tyrkysova_kobyla
4. apr 2023

@evica17 Co sa tyka Banskeho muzea, ak by si chcela ist aj priamo do bane, tak pre take male deti asi skor nie, prehliadka je dlha, priestory su uzke a tmave

evica17
autor
4. apr 2023

@tyrkysova_kobyla aha,čiže deti len prehliadka vrch a bane dnu už iba dospelí. Ďakujem.
A vďaka za tip na reštauráciu,pôjdeme pozrieť ;)

tyrkysova_kobyla
4. apr 2023

@evica17 oficialne neviem, ci mozu deti do bane, ale myslim, ze by sa nudili, je to tak 90 minut tusim, takze skor, ked budu vacsi, ich to aj zaujme 🙂
Nie je za co 🙂 este v centre odporucam na kavu podnik Stara skola

simca06022011
4. apr 2023

my sme zvykli chodit do Divnej pani (kavieren, cukraren, mali aj detsky kutik velky, neviem teda ako teraz.. par rokov sa dcera nehra), Su tam rozne aktivity
tu som nasla celyyy zoznam:
https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/56100/k...

JEst chodime kade tade, jednu resitku sme nasli perfektnu necakane, cestou na pocuvadlo, toto leto: Penzion Eliska, Stiavnicke Bane...

Popravde na obehnutie vsetkeho je aj tyzden malo :DDD

evica17
autor
4. apr 2023

@simca06022011 to je ,tam.je toho toľko pekného. Ale my len s deťmi tak popozerať čo to,mali sme iné plány,ale.kedze má.prsat v sobotu,tak hľadame aj také kde sa bude dať chvíľu pobudnúť aj dnu. Ďakujem j tebe za tipy

evica17
autor
4. apr 2023

@tyrkysova_kobyla no tak to 90 minút je celkom dosť,to by nevydržali.

darkswan
4. apr 2023

@evica17 v septembri boli s nami 5 aj 6 rocne deti, ale tu zalezi od toho ake su akcne a ci vydrzia

vroni
4. apr 2023

@evica17, my sme boli s dvoma stvorrocnymi a v pohode vydrzali. Zato my matere sme ledva prepletali nohami 🤣🤣🤣

evica17
autor
4. apr 2023

@darkswan ja mám 2 a 1, to by zatiaľ isto nedali. A v nosiči by som to zas ja nedala ,by mi chrbát odišiel ;)

evica17
autor
4. apr 2023

@vroni hej,tiež to vidím na tomto výlete tak,že deti budú v pohode a my rodičia večer ľahnem unavený a budeme si vravieť načo sa niekde trepeme s deťmi v takom veku.

vroni
4. apr 2023

@evica17, joj, tak v nosici rozhodne nie, niektore priechody su naozaj nizke a uzke, niekde som sa musela sklanat aj ja a mojich obrovskych 162 cm, takze dieta v nosici na 1000% nie. Banska Stiavnica je skutocne nadherna, ale vsetko je alebo hore kopcom alebo dole kopcom, s takymi malymi detmi to bude vesele, drzim palce

darkswan
4. apr 2023

@vroni to ano, je to skor pre velke deti🙂

mimka_23
4. apr 2023

My sme sa dnes vrátili a odporúčam kaviareň Divná pani a reštauráciu Na kopci. V prípade zlého počasiu Hoplandia jednoznačne.

darkswan
4. apr 2023

Divna pani mna uprimne trocha sklamala, tak vyhypovana a uprimne zazrak sa nedial 🤷‍♀️

evica17
autor
4. apr 2023

@mimka_23 aj nad tým som premýšľala,ale je to aj pre takéto mini deti ? Lebo vstupné je celkom dosť a neviem či sa tam zabavia a či to bude za to stáť

janinque
4. apr 2023

@evica17 Lemberg bistro. Ja teda nie som ziadny vegan, ale varia tam tak neskutocne dobre, ze jeden vikend sme sa stravovali len tam :D
Inak nam chutilo aj v Trattorii. Miesane drinky maju skvele v Divnej pani.

qetka
4. apr 2023

my sme spali v Divnej pani v lete a teda ubytko super, kavicka a kolaciky super, ale jedlo teda dakujem pekne. za 6 eur rozvarene parky. Celkovo tam uz nevedeli, co pytat za jedlo. Hoplandia super, nasa mensia mala 1 a pol roka a pobavila sa pekne 🙂 Je tam aj mini detsky kutik so smyklavkou pre malinke deticky a vela vselijakych hraciek (vedla kaviarni na poschodi). My sme zobrali aj odrazadla, takze ked chvilku neprsalo, tak aj vonku na dopravnom ihrisku si pojazdili 🙂