Život v Banskej Bystrici z pohľadu mladej rodinky

19. sep 2024

Ďakujem za vaše názory ..rada by som si prečítala, čo sa vám v tomto meste páči a čo napríklad vám tu chýba ...kam chodíte v okolí s deťmi na výlety? Keď máte chuť na turistiku či na plávanie v prírodných podmienkach ...sú tu aj saleziáni, predpokladám, že sa venujú mladým ...cítite ich pozitívny vplyv na svoje ratolesti? Takéto a podobné pohľady na BB ma zaujímajú 🙂
Veľmi pekne ďakujem! ☺️

karolinakk
21. sep 2024

Taaakze, vyrastala som na sidlisku sasova- Saleziani sú ako druha rodina. Majú obrovske centrum pre mladých, kde sa stretávajú deti+adolescenti+mladí- sú tam rozne hry, kalceto, aktivity, stretká, spevokol, vonkajšie ihriská, tábory sa cez nich robia. Je to velka komunita, pekne spomienky. Ale ak budete bývať mimo sasovej, je to dosť daleko tam dochádzať.

Teraz už byvam v centre. Ja to tu milujem 🙂 aj s rodinou. Mimo akcii ktoré organizuje mesto, ak chceme niekam vybehnúť, ideme do prirody napr na Kralicky vodopád pozrieť, alebo na Mostenicke Travertiny. Alebo si ideme nabrať minerálku do Brusna. Ak chceme niečo kulturne pre deti, ideme do Bábkového divadla na rázcestí alebo do Divadla Pod Balkónom. Ak si chceme zaplávať v prirode, ideme na Štiavnicke tajchy. Ak si chceme zaplávať v bazene, nasa plaváreň je uzasna, nova, alebo ideme s deckami do hotela Partizán. Neviem čo vás este zaujma 🙂

autor
21. sep 2024

@karolinakk ďakujem krásne za taký zoširoka pekný pohľad 🙂👍 ešte mám otázočku ...koľko je to pešo zo Sasovej do mesta, prosím vás? 🙂

karolinakk
21. sep 2024

Hmmmm… záleží z ktorej casti, ak z najsevernejsej, aj 40 minut, ak z nejakade z juznejsej casti tak aj za 25

autor
21. sep 2024

@karolinakk ďakujem pekne 🙂😉

autor
29. sep 2024

Prosím Vás, taká otázočka ...náhodou neviete poradiť nejaké prijateľné ubytovanie na predĺžený víkend v Sásovej? Máme aj 2 malé deti (1r , 2.r.) veľmi radi by sme si to tam pozreli ..ďakujeme

karolinakk
29. sep 2024

Pridajte sa do super skupiny na Facebooku, vola sa “moja sasova” a spýtajte sa tam.. určite sa niečo nájde, pekny dnik

lenkakravcova
29. sep 2024

V BB je aj mešita a mladá islamská komunita. 😀 To len keď píšeš o tých salezianoch.

karolinakk
29. sep 2024

@lenkakravcova saleziani sú kresťania, nie muslimovia, preto celkom nechapem spojitosť s mešitou 🙂

lenkakravcova
29. sep 2024

@karolinakk ja viem. 😀 Len keď hovorila o tom, že kto sa tam venuje mladým, tak je tam aktívnych už viacero skupín a viacero vierovyznaní. Minimálne pre zaujímavosť s čím sa tam môžu stretnúť v centre.

autor
29. sep 2024

@karolinakk ďakujem pekne 🙂