Vojtova metóda alebo Bobath pre zdravé dieťatko - Banská Bystrica, Zvolen

petkapecka
24. nov 2021

Prosim, viete mi odporucit kvalifikovaneho fyzioterapeuta na vojtovku alebo bobath v BB alebo ZV? Niekde, kde mate skusenosti s pokrokmi u zdraveho dietatka? Mame problem so znizenym svalovym tonusom. Dakujem

evabb35
24. nov 2021

@petkapecka BB - Detská fakultná nemocnica - pracovisko fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

kacena4
24. nov 2021

zdrave dieta necvici vojta nema dovod

adamadent
24. nov 2021

Záleží aj aký má vek dietatko

jazula
24. nov 2021

Ak má hypotonus, tak asi naozaj prekonzultovať s fyzioterapeutom (v BB neporadím), ale na celkové posilnenie svalstva je výborné aj baby plávanie. Nám ho veľmi odporúčala aj rehabilitačná doktorka (malá mala diastázu a hypotonus).

petkapecka
autor
25. nov 2021

@kacena4 mentalne zdrave predsa 😆

petkapecka
autor
25. nov 2021

@evabb35 mam tam uz termin, ale az na februar...

petkapecka
autor
25. nov 2021

@adamadent ako na tom zalezi..?

adamadent
25. nov 2021

@petkapecka my sme cvičili do 8mes vojta a po roku bobath, bobath terapia je pre staršie deti, ktoré už rozumejú niektorým pokynom napr. tu si daj nozicku, chyť túto hračku.

evabb35
26. nov 2021

@petkapecka žiaľ, to je dnešná realita v Detskej fakultnej nemocnici. Je mi úprimne ľúto.

evabb35
26. nov 2021

@petkapecka ak môžem poradiť, priebežne sa telefonicky informujte, či nie je možný skorší termín, ak by náhodou niekto z objednaných ochorel a nemohol prísť, tak by ste mohli dostať jeho termín.

tomcimka
3. dec 2021

@petkapecka moja je tiež zdravá no má od narodenia tú istú diagnózu. Chodili sme ku rehabilitačnej doktorke do nemocnice. Vždy ju skontrolovala so záverom, že dieťa sa vyvíja správne a netreba s ňou cvičiť. Až keď mala rok aj dva mesiace zrazu nám prestala chodiť a viac len štvornožkovala a vysedávala. Konečne nás rehabilitačná doktorka poslala cvičiť. Tam nám povedala fyzio, že kde sme boli doteraz. No cvičiť s ročným dieťaťaťom, ktoré je živé je ozaj radosť. Nakoniec sme skončili u súkromnej fyzio- Zlatka Žigmundová a tá nám veľmi pomohla. Sídli v budove neďaleko úradu práce. Veľmi ju odporúčam. Keďže je súkromná,tak sa u nej aj platí.

janka393
18. okt 2022

@tomcimka ahoj, prosim tak, ako dlho ste cvicili, kym bolo vidno rozdiel? Aj my sme objednani k pani Zigmundovej, lebo nemocnica, to je katastrofa. Mala ma 8 mesiacov a tiez slaby svalovy tonus. Kolko sa plati?

tomcimka
19. okt 2022

@janka393 u p.Žigmundovej sme platili okolo 35€. Boli sme tam 5x,aj sme doma cvičili. Lenže ja som bola tehu, čo som už nevládala chodiť s veľkým bruchom. Potom sa narodil malý... a tak nejako sme prestali. No aj za tých 5 návštev som videla rozdiel s porovnaním s nemocnicou.

janka393
19. okt 2022

@tomcimka dakujem za info ❤️ a cvicili ste vojtovku, alebo davala ine cviky?

tomcimka
20. okt 2022

@janka393 dávala iné cviky. Úplne iné ako v nemocnici.