Stredná farmaceutická škola Banská Bystrica

3. apr 2023

Ahojte,

hľadám nejaké informácie o tejto škole. Syn je 8 a uvažuje o tejto škole, je to dobrá škola? Ako je to s internátom? Z čoho sa robia prijímačky?

Ďakujem pekne za všetky odpovede

nelca84
3. apr 2023

asi myslis Strednu zdravotnicku skolu, lebo farmaceuticku tu nemame

autor
3. apr 2023

@nelca84 áno , je tam odbor farmaceutický laborant

1xenia1
3. apr 2023

Vo všeobecnosti náročné štúdium, ale títo absolventi majú po škole super uplatnenie aj bez toho aby šli na vysokú školu. Samozrejme magister má vyššie platové ohodnotenie, ale málokto si vie tak rýchlo po strednej škole nájsť prácu v odbore ako práve farmaceuticki laboranti.

macekovam
3. apr 2023

prijimacky.. sjl a chemia

autor
3. apr 2023

@macekovam bývajú náročné? je tam veľký záujem?

mpg
3. apr 2023

V našom meste tiež na SZŠ je tento odbor, býva len jedna trieda, kde je okolo 25 žiakov, záujem býva väčší.

macekovam
3. apr 2023

Ja neviem.. Píšu rozsah učiva ZŠ... Podľa nič hrozné to nebude len si to treba pozrieť.. Zopakovat

kacernakokse
3. apr 2023

10 rokov dozadu keď som sa hlásila, tak sa hlásilo asi 150 žiakov a brali okolo 30. Prijímačky boli jednoduché pre tých, ktorí sa na ne zodpovedne pripravilo a vedeli rozumne zhodnotiť svoje možnosti. Ak chceš vedieť viac, kľudne mi napíšte súkromne.

etnatn
16. okt 2023

Ahojte, skupinovú diskusiu na tému Ako vnímajú mladí ľudia a ich rodičia kvalitu stredných odborných škôl hľadám študentov SOŠ a aj rodičov z BB a okolia. Jedná sa o prieskum, vyjadrovanie svojich názorov k tejto téme. Skupina sa bude konať v BB, v stredu - 18.10., skupina rodičov o 16:30 a následne skupina ich detí o 18:15, trvanie 60-90 minút. Odmena na ruku pre každého je 30 €. Rodičia nesmú byť učitelia! Miesto upresním.