Socializácia psov - Banskobystrický kraj

vikuus
24. mar 2023

Dobrý deň. Robia sa v banskobystrickom kraji nejaké socializansne stretnutia psíkov? Prosím o nejaké bližšie info.

nelca84
24. mar 2023

@vikuus vsak na cvicakoch sa socializuju, ci ako to myslis?

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
Nejaké spoločne vecsie v kruhu psov.
Nemám záujem o výcvik.

nelca84
24. mar 2023

@vikuus neviem o tom, ze by nieco take v BB fungovalo. Vsak v ramci prechadzky a mozete zoznamovat so psikmi v okoli, pripadne mozes skusi sama nieco zorganizovat.

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
V našom meste sa všetci boja či ľudí tak aj psov okrem tých svojich 😔 ako bola korona ľudia su úplne bojazlivý.

simca06022011
24. mar 2023

treba si dohodnut napr na FB... v skupinach vasho plemena alebo len tak, pokial viem stretavaju sa...

nelca84
24. mar 2023

@vikuus tak to je velka skoda, k nam na zahradu sa chodia vencit vsetci susedovci, mame taku "susedsku svorku"

vikuus
autor
24. mar 2023

@simca06022011
Skúsila som. No nikto v okoli 😔

simca06022011
24. mar 2023

zaujimave, ja som z BB a nemam taky pocit a uz ovbec nie, ze sa boja.. :D

nelca84
24. mar 2023

@simca06022011 az divne nie? ja mam pocit, ze dnes uz ma psika skoro kazdy... ci to len u nas?
@vikuus tak vyskusaj ten cvicak aspon 1-2x, tam sa urcite s niekym zoznamite a mozete sa dohodnut na spolocnom venceni...

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
No tu vramci dvoch ulíc majú jedného psa vo voliere, další je budocek agresívny ako aj majitelia jeho,
Tretí je maličký poľovnícky s tým sa stretávame keď sa dá, potom sú dve fenky labradorky ktorých majiteľky sú take že majú svoj režim a ani za nic ho trochu narušiť, ostatne psy sú na reťazi alebo vzovote neopustili svoj dvor 😔🫣

V rámci mesta vecsinou stretneme yorksirov, pudlíkov, vlčiakov na obranu.

My mame staforda.
Ťažko je to.

vikuus
autor
24. mar 2023

@simca06022011
My sme s Bš..

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
Vies mi prosím povedať bližšieho tom cvičisku?
Príde mi to zbytočne platiť za cvičisko keď nechcem využiť tu službu.

nelca84
24. mar 2023

@vikuus a keby ste obcas zobrali nejakeho psika z utulku so sebou na prechadzku? Dievcata urcite budu vediet koho vam mozu dat do partie, ktory je dobre znasanlivy.
Tie skupinove cvicenia nie su zas tak drahe, aby ta 2 navstevy zruinovali...

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
Útulok sme skúšali, nie sú tam momentálne psy strednej veľkosti ktoré by sa znášali s inimi psami 🫣 majú veľa šteniatko a psy malej veľkosti, 2psi čo sú v karanténe 😕

nelca84
24. mar 2023

@vikuus ja som uz vycerpala vsetky napady, ty mas na vsetko odpoved 🙈

simca06022011
24. mar 2023

aha, no lebo pod BB je to pisane... Inak ja so stafordom sa tiez nehram :DD mame u nas na ulici jedneho, velmi ho ani majitelia nemaju zvladnuteho, moj pes je besny (rozumej ked sa zacne blaznit s inym psom to nema konca kraja, hlavu patu, konci to kadejako a ani ja ho velmi neodvolam, mozem si aj hlasivky vykricat), to neriskujem, ze sa pobiju. Stacilo mi zasivat ho par krat po stretavke s nemeckou dogou. Tak moze byt ze naozaj sa boja, hlavne ak maju necvicenych psov. A nie kovidu, ale psika.
Cize nic len hladat, kym vyhovujuceho najdete. Alebo sa proste zmierit s tym, ze xy psov nenajdete na hranie a postaci tej jeden.

nelca84
24. mar 2023

@vikuus a tvoj psik je vychovany? Nemoze byt chyba vo vas, ze sa vas boja? Mozno by ten cvicak nebol na skodu.
@simca06022011 ja by som neposudzovala podla plemena, vzdy je to o majiteloch, ci maju psika dobre vychovaneho. My mame vlciaka a chodi k nam boxerka, argentinska doga, krizenka borderky, vlciacka, mensi krizenec vlciaka... V podstate nema problem pustit na svoj pozemok hocikoho, ak mu dame najavo, ze je to v poriadku.

simca06022011
24. mar 2023

@nelca84 ja neposudzujem podla plemena. Ja posudzujem svojho psa, ku komu ho pustim len tak a ku komu nie. Viem co z toho moze byt, lebo viem co od neho ako od kontaktneho psa, otravneho moze vzist (mam viszlu...).

A inak ked uz sme pri plemene, na psov ako staford, doga, boxer ale aj ine, doberman, a niektori aj na vlciakov atd budu vzdy ludia, resp. majitelia inyhc psov, dajme tomu mensich alebo miernejsich, pozerat s respektom (minimalne). Aj ked su to domaci milacikovia a velmi oblubene plemena.

nelca84
24. mar 2023

@simca06022011 to mas pravdu, aj ked moja skusenost je, ze prave ti vacsi psici su daleko milsi a priatelskejsi nez niektori mensi nervacikovia... asi napoleonovsky komplex

vikuus
autor
24. mar 2023

@nelca84
S majiteľkou útulku som v pravidelnom kontakte lebo ke to kamoska 😂

vikuus
autor
24. mar 2023

@simca06022011
Náš pes je vychovaný, no ľudia ho vida ako bojové plemeno 🫣
Ovládala povely ktoré využívame (sadni, ľahni, vstyk, hľadaj, k nohe, ku mne, čakaj, zostaň)

simca06022011
24. mar 2023

@nelca84 no ano, ale vies, stekajuci spic alebo nejaky yorkshir, to akurat tak velkeho vynervuje :D ale napr. ja som psa zachranovala, ked nemecka doga nim cestu zametala.. kym toho krpca chytis za kozuch a proste zrusis, ak nieco, tak tych velkych psov vela majitelov vobec neovlada a ty ako prizerajuci sa majitel druheho psa,t iez velmi nic nenarobis... Preto ten respekt. Uz na pohlad proste, si obozretna ako majitel. Neodcudzujem, neobidem, ale proste nepustim len tak totho psa behat s inym. Museli by sa dlho poznat tie psy a byt na seba zvyknute (aj to je otazne, s tou dogou sa poznali od stenata)

A zase ked sa stretnu psy ako moj, a labrador, a seter, to je banda, kotra sa vyblazni a vybeha, neublizia si, rozmer ako tak rovnaky...

simca06022011
24. mar 2023

@vikuus no ano, preto vam treba rovnakych psov, alebo sa musite poznat s majitelmi, je to tak, ze proste na prvy pohlad hodnotia. Ale nemusia odcudzovat ako pisem, vas ako majitelou alebo psa, ale kombinaciu moj pes, tvoj pes... :D

katka1305
6. jún 2024

@vikuus ak si ešte nič nenasla je v BB babenka co to robí tiež som začala. Je tam 15 rôznych psíkov. Sú tam spoločné prechádzky s výcvikom (socializačka) vola sa Bakič ma aj fb aj web. Tak kuk