Pôrodnica Banská Bystrica verzus Zvolen

xtina1711
11. sep 2021

Ahojte baby🙂 viete mi poradit - ci je lepsie rodit v Banskej Bystrici alebo vo Zvolene? Dakujem🙂

karhu
11. sep 2021

BB

zanetakovacsova
11. sep 2021
zuzzinkaa
11. sep 2021

@xtina1711 nerodila som v oboch len ležala s komplikovaným tehotenstvom. A pri pôrode ma urgentne zo ZV prevážali do BB. Zvolen na nové lôžkové izby a staršie pôrodné sály. BB ma novučičké pôrodné sály, ale izby sú take že tam ležala snáď ešte moja mama keď rodila mna 😅 Beriem samozrejme spat ak od môjho pôrodu niečo prerobili 🤷🏻‍♀️

helcanw
12. sep 2021

Jednoznačne zv, to trápenie v BB pôrodnici neprajem nikomu!

dzejsik
12. sep 2021

@xtina1711 v BB bolo super a nadstandartky stoja za to

mauduska
12. sep 2021

v BB je otrasný personál, nerodila by som tam, ani keby ma zaplatili. Neviem či to tk ešte je, ale pred 10timi rokmi fungovali tak, že sa na novorodeneckom striedali v 2-týždňových cykloch sestry z ara a z novorodeneckeho. Prakticky - 2 týždne sú tam sestry, ktoré vedia ako na matky a deti a 2 týždne sú tam sestry ako harpie.

Podľa toho, čo som počula a čítala ti v BB spravia nastrih úplne rutinne a bábätko ti na hruď pravdepodobne nepoložia, prístup k mamám je maximálne o ničom. Ja by som tam fakt nešla. Vo Zvolene rodili obe moje budúce švagriné a sú spokojné.

maciatkoe
12. sep 2021

@zuzzinkaa Novucicke porodne saly su v BB? Rodila som tam tento rok, a teda na stenach dlazdicky, miesto dveri stare zavesy. Clovek tam pocul ako zeny vedla co rodia kricia. Ale izba na nadstandarde bola v pohode.

maciatkoe
12. sep 2021

@mauduska Babatko mi v BB hned po porode na hrud dali. Iba sa ma spytali ci mi ho mozu dat na hrud. Suhlasila som 😊👶.

jana1521991
12. sep 2021

@xtina1711 BB urcite ked nieco je s dietatkom prevazaju hned do BB .. na porodnych salach boli vsetci super .. ja som vdacna ze som sla do BB malu my tam zachranili co sa tyka vybavenia tak pre dieta jednoznacne BB (pristroje ,odbornici)no pristup k zenam co som pocula je lepsi v zv.. ale zalezi od toho na koho natrafis😉 ale saly v BB su este s cias komunizmu urcite akurat porodna postel je nova .. podla mna ti moze byt jedno pri porode ci su nove kachlicky alebo stare😉

maciatkoe
12. sep 2021

@jana1521991 Ja som tymi dlazdickami opisovala iba komemtar vyssie, ze su nove porodne saly 😊👶. Ozaj moze byt jedno ako porodna sala vyzera, v tych bolestiach na tom nezalezi. Ale tie plachty miesto dveri su ozaj otrasne, aj manzel zhodnotil ze strasne to vyzera.

dzejsik
12. sep 2021

@mauduska pred dva a pol rokmi personal uzasny na porodnici aj na novorodeneckom, ochotni vo vsetkom, nenastrihavaju, ked nemusia a bonding pokial zdravotny stav dovoli nechavaju cele dve hodinky po porode, potom presuvaju na izbu

jana1521991
12. sep 2021

@maciatkoe ano ja som to pochopila😉 veru su otrasne toe zavesy😏 ja som mala ozaj to stastie ze som mala cely den salu iba pre seba nerodil v ten den nikto😂 iba vecer po mne jedna zena.. a to som tam bola 14 hodin na porodnej sale🙂ale personal bol ozaj perfektny👌🏼👌🏼 To nemozem ani slovo na nich a uz komplikacie pri porode to sa neda predvidat.. jednoznacne by som isla znovu do BB

niky1234
13. sep 2021

Zv netusim rodila som v bb izbu som mala nadstandard to bolo super. Personal aj sestricky ci detske si gynekologicke boli v pohode ani s jednou som nemala problem a asistenka pri porode bola jednym slovom uzasna mala toho vela kedze nas rodilo naraz vela, ale snazila sa venovat co najviac bola mila povzbudila.Doktor bol tie zlaty sympatak aj posrandoval a maleho mi dali hned na hrud potom ho isli ocisitit a doniesli mi ho naspat aj skusali ci sa prisaje. Takze ja som v bb nemala ziadny problem a isla by som tam rodit znova. A kym som lezala na gynekologicko- porodnickom doviezli zo zv dve zeny s komplikaciami kedze bb je lepsie vybavena pre predcasne narodene deticky🙂

simca06022011
13. sep 2021

tak ja poznam xy zien, ktore su spokojne zo ZV a este aj viac deti... cize opakovane... strasia tym prevazanim deti do BB (to iste robia aj z inych porodnic), ale relane sa to asi bezne nestava. V BB mne rodila sestra a priestory boli otrasne, sestricky nic moc, primar je vraj super. A tiez je to tak, niekomu sa paci, inemu nic 🙂 Mna osobne riesili v BB na gynekologii a teda boli vsetci super, ale o novorodeneckom som nic pekne nepocula. Chceli odo mna aby som tam nosila mlieko, kym som lezala, inym detickam a radsej som si to rozmyslela rychlo...

janahrivnakova
13. sep 2021

@mauduska akože porovnávať personál z pred 10-tich rokov...to je trochu mimo, nie?

mauduska
14. sep 2021

@janahrivnakova no ja som počula toľko hororových zážitkov odtiaľ, že nie, vďaka. napr. kamaratke sa tam pri pôrode dvojičiek rozpadla panva. aj keď si pozrieš hodnotenia pôrodnic, tak nie sú veľmi vysoko.. čo je hanba, keďže BB je krajské mesto.

janahrivnakova
14. sep 2021

@xtina1711 ja som v BB rodila 3 detí (2016, 2019, 2021) a nemôžem povedať nič zlé. Na najmodernejšie kachličky na pôrodných sálach si teda nepotrpím a aj strava sa dá prežiť 4 dni. Strava sa určite zlepšila, dokonca som si mohla vybrať čo si prosím. Doktori-gynekológovia sú super, detské sestričky pre vystresovanú prvorodičku teda nič moc ale časom sa dá zvyknúť keď si nepripúšťate k srdcu všetko čo povedia.

nikha2809
14. sep 2021

Ja som rodila vo zv 2019 a keby mám mať ďalšie dieťa idem znova bez rozmýšľania.ja som tam bola veľmi spokojná.(2016 som rodila v ZH a tam som teda spokojná vôbec nebola)

zuza02
14. sep 2021

zvolen odporucam.....bola som tam 3 krat a vsetko super

livia341
15. sep 2021

@xtina1711 rodila som v BB 2krat a som bola spokojná.