Ktorý gynekológ vás nechal na PN v tehotenstve?

2. máj 2024

Ktorý gynekológ v BB/ZV nechá na PN v tehotenstve?

Ahojte, ktorý gynekológ vás nechal na PN v tehotenstve? Robím sestričku, nechcem celé tehotenstvo byť chorá a v strese. Prosím o normálne komentáre

zorkahorka
2. máj 2024

Hadam nejdes kvoli pn teraz menit gynekologa? Ak je tvoj gynekolog empaticky a mas dostatocny dovod byt doma, necha ta doma. Sestricku robis v ambulancii obvodaka alebo na oddeleni? Bola si casto chora aj predtym?
Podla mna ta necha doma az vtedy, ak budes preukazatelne casto chora

aaadkaaa
2. máj 2024

Mna sice nechala na pn, ale nie kvoli chorobnosti (robim v skole,takze tiez tam toho clovek nachyta...) ale kvoli hroziacemu predcasnemu porodu. Takze asi ti nepomozem. Ale tak bola to mudr.Fekiacova....co viem, tak Simo praveze kvoli chorobnosti nenecha ani za svet, tehotnu kolegynu nenechal ani pocas korony...

bambieblue
2. máj 2024

Pokiaľ nemáš rizikové tehotenstvo tak asi nie. Vieš to že robíš sestričku a nechceš byť chorá a v strese úplne rozumiem len aj ostatné ženy ktoré nerobia sestričky môžu ochorieť a byť v strese napr.predavačky ,čašníčky,učiteľky, poštárky atď. Nemyslím to v zlom ale každá žena v tomto období sa môže nakaziť aj v buse ci obchode to nevieš a o strese ani nevravím. Ak urobíš opatrenia (budeš nosiť rúško) a z nepríjemných ľudí si nič nerob tak to dáš. A sa mi zdá že skôr by si mohla ísť od 5 teho alebo 6 teho na materskú abo pn

tanyan
2. máj 2024

Mňa nechal Králik (Gynpor) od konca druhého mesiaca kvôli tomu, že predtým som mala fetus mortus v 33tt. Ale nebyť toho, tak chodím normálne do práce rovnako ako v predchádzajúcom tehotenstve.

kiki68
2. máj 2024

Treba sa pobavit s gynekologom, ktoreho mas a podla toho dalej. Podla mna je rozdiel ci je niekto iba u obvodaka a niekto na napr infekcnom, to sa neda porovnavat s predavackou a ucitelkou. Tiez ako sa citis vobec, co oni v praci dodrzuju, co maju a nedavaju Tebe ako tehotnej robit veci, ktore su nevhodne. Mna takto gyn v Rakusku dostal na rizikove dokonca so skolky, lebo sa s nimi nedalo normalne dohodnut a isli si svoje. Tak sme nasli nakoniec na to diagnozu a bolo.

autor
2. máj 2024

Ďakujem vám, v prvom tehotenstve som bola celý čas na PN, mala som raz taký problém, potom taký, nie nejaké extrémne závažné ale dalo sa s lekárom dohodnúť. Mám aj astmu a horšia choroba mi vie ísť na pľúca, tak sa bojím. Kvôli zdravotným dôvodom nemám niektoré detské očkovania a tak sa bojím aj tohto. Predošlý lekár nemal problém a bola som na PN celé tehotenstvo. To sme ale bývali v Martine a dochádzať nechcem takú diaľku

hylary
4. máj 2024

Mňa pred 10 rokmi nechal Fruhwald pol roka pred porodom na PN... Povedala som mu ale mám zamestnanie a že chcem ostat doma, neprotestoval

autor
4. máj 2024

@hylary ďakujem naňho som aj zabudla, počula som o ňom predtým dobré recenzie. Si unho spokojná aj celkovo ? On odrodil moju mamu keď rodila mňa 😅

hylary
4. máj 2024

On veľa nerozpráva pri vyšetrení... Respektíve vôbec nič 🤔 čiže keď som chcela niečo vedieť, musela som sa všetko pýtať... Ale inak pohoda, ja som mala bezproblémové tehotenstva čiže ani nič som nepotrebovala riešiť s ním 😸

autor
4. máj 2024

@hylary ale nezdá sa ti taký, že by zanedbal niečo ? Že by robil povedzme morfo ultrazvuk za 20 sekúnd alebo niečo.. ja som mala prvé tehotenstvo rôzne komplikácie

hylary
4. máj 2024

Myslím si že nie... Popozeral všetko, povysetroval, len nič sám od seba nikdy nepovedal.... Všetko som sa musela pytat

autor
4. máj 2024

@hylary ďakujem a prosím vyšetruje bezbolestne?

hylary
4. máj 2024

Snaží sa 🙂

leniel
12. máj 2024

ja som sa dohodla s obvodnou...