Cisársky rez v Banskej Bystrici

julka97646
25. aug 2020

Ahojte žienky máte niektorá skúsenosti z Rooseveltovou nemocnicou v Banskej bystrici?? Mám ísť cisárskym rezom no neviem či práve táto nemocnica je vhodná či je dobrý personál atď. Prosím vás napíšte mi vaše skúsenosti aká je táto nemocnica ďakujem

tincurka
25. aug 2020

@julka97646 ja som tam rodila akútnym cisárskym v apríli a bola som spokojná s personálom . Od lekárov po sestričky.

madono
26. aug 2020

@julka97646 V BB pôrodnici neradi robia CS (samozrejme, ak nie je indikovaný pridruženou diagnózou). Z vlastnej skúsenosti viem, že čakajú do poslednej možnej chvíle, často krát to vedú až do krajnosti - akútnosti. Nechcem tým, ale spochybniť odbornosť personálu. Pri rozhodovaní treba brať do úvahy aj to, že v BB je špičková Neonatologická klinika.

bubuku
27. aug 2020

@madono toto je svata pravda a moja skusenost.... nechali ma rodit 44 hodin presne ....

klaudia221214
28. aug 2020

@madono 🥴 to vážne? a ja som taka spokojná že tam je to ok pretože v Brezne robia dosť halooo okolo sekcie... 🤔

monka7
28. aug 2020

@madono podľa toho čo ja viem, tak toto už neplatí ako je nový primár, za bielika veru nechávali ženy až do odpadnutia, ani za svet cisara podpisať, ale teraz mysim, že je to už v pohode, aspon čo kamošky vraveli čo rodili za poslednych par rokov ako sa primár zmenil

983
28. aug 2020

ja som rodila pred dvoma rokmi, mala som plánovanú sekciu v prípade, že by sa syn neotocil hlavou dole. Začala som rodiť predčasne počas hospitalizácie o 3 týždne, malý samozrejme riťulou dole. 24 hodín ma nechali "však to pôjde prirodzene". Ani za toho otca mi nechceli urobiť sekciu ale nakoniec museli lebo pôrod nepostupoval. Po pôrodná starostlivosť bola fajn, ale ten cisársky mali urobiť hneď ako začala odtekat voda, nie čakať do poslednej chvíle.

nada6211
31. aug 2020

Ako je Nový primár už to tak nerobia. Netrápia zeny zbytočne

parvitas
9. okt 2020

@julka97646 a máš nejaké zdravotné problémy? či zvazuješ inú pôrodnicu? ja som tam šla hlavne kvôli neonatológii, kde sa o novorodeniatko postarajú, keby niečo... ja som tam rodila cisárskym dvojičky, bála som sa o ne... aj keď pôvodne som chcela prirodzene, no jedna sa otočila priečne a nechceli to riskovať... za mňa výborná starostlivosť (a pre porovnanie, rodila som aj vo Zvolene prirodzene, tiež super)

julka97646
autor
9. okt 2020

@parvitas ano mám zdravotné problémy zo srdcom mám umelú chlopnu užívam warfarin a mám aj z krvou problém tak preto ma tam. Moj kardiolog odporúča

parvitas
9. okt 2020

@julka97646 tak potom by som nerozmyslala... drzim palce, nech ste v poriadku, aj ty, aj babo

simca06022011
9. okt 2020

Sestra rodila cisarskym a v pohode. V BB, mala komplikacie cez tehu, doslova jej naindikovali cisarsky este "pred terminom ". Komplikacie sa mozu objavit, ako hojenie rany atd..a le to pri kazdej operacii...

janahrivnakova
26. okt 2020

Ja som mala prvú sekciu 2016 a druhú 2019 a obidve v pohode. Druhá bola lepšia lebo som už vedela do čoho idem. Na 4-tý deň ma pustili domov, všetko bolo okej. (Podotýkam ani jedna nebola plánovaná), ak niečo, kľudne sa pytaj.

rodinka20
10. aug 2024

@janahrivnakova a rodila si v BB dva krát cisársky ? Mala si nejaký dôvod aj na tú druhú sekciu či ? Lebo ja som prvú mala sekciu a teraz som tehu a chcela by som opäť sekciu.... Lenže už nemám dôvod (zatiaľ) len strach. A zvažujem teraz BB lebo u nás nerobia sekciu ak nie je dôvod. Tak som sa chcela opýtať, či neviete, ako postupujú v BB

janahrivnakova
14. aug 2024

@rodinka20 ahoj, odvtedy som mala už v roku 2021 aj tretiu sekciu 🙂. To už bola ale plánovaná. Druhú dcéru som začala rodiť prirodzene ale kvôli nepostupujúcemu pôrodu to bola sekcia. Myslím že aj v BB postupujú tak, že na sekciu treba dôvod.