Cisársky rez na "želanie" - Banská Bystrica

27. dec 2021

Žienky zaujímalo by ma ci mate niektorá vedomosť o tom ze by sa dal V Banskej Bystrici v dákej súkromnej klinike dohodnúť cisárzky rez? V prípade ze si to rodička želá? Nieje to zo žiadnych zdravotných dôvodov ale proste keď sa žena boji rodiť prirodzene po prom pôrode. Počula som o tom ze je to možné niekde v BB na súkromnej klinike a poplatkom samozrejme lenže nič viac neviem. Ani som si nie istá ci je to možné. Ďakujem. Píšem. O Banskej Bystrici nakoľko som z okolia

ukulela
27. dec 2021

V bb sa rodi len v rooseveltke. Ziadna sukromna porodnica tu nie je. Radsej pories epidiral. Ver, ze cisarsky nie je med lizat.

somtunovaa
27. dec 2021

To ti tu asi nikto konkrétne nenapíše pretože cisarsky na želanie sa u nás nemôže robiť. Ale za peniaze vybavis všetko aj v štátnej nemocnici, nie len v súkromnej. Skús zájisť za pôrodníkmi v okoli, a opýtaj sa na to nejak diplomaticky, ak bude mat niekto záujem chytí sa.

lenuska9999
27. dec 2021

Viem, že niektoré ženy si nechali vypísať od psychológa papier, že majú paničky strach z prirodzeného pôrodu a robili im cisársky. Myslím, že som to čítala aj niekde tu, ale nie som si istá

nikpa
27. dec 2021

Neviem čo si zažila pri prvom pôrode ale cisarky nie je med lízať...

kiki68
27. dec 2021

@lenuska9999 ale mozu mat naozaj strach a vaznu traumu. Nie kazda zena zazije pekny porod. Hlavne psychicky jej moze nevhodny pristup ublizit. Nemyslim, ze cisarsky je lahsia cesta, ale je to lepsie ako potom roky dodrbavat dieta za to, ako prislo na svet. Poznam zial vela matiek, co to premietli do vztahu s dietatom. Alebo do vztahu s partnerom. Jedna mama z nasej skolky nenavidi svoje dieta skrz traumaticky porod. Sice to patri viac do ruk psychologa take pripady, ale mozno by vobec nemuseli byt.

autor
27. dec 2021

Ďakujem Vám žienky za všetky Rady 🙂 skúsim estte porozmýšľat co a ako..a správne sa rozhodnúť.. Termin mam v marci... Prvý pôrod nebol najlepší, nastrihli ma mala som 3stupen poranenia a tlačili na bruško,, 4 hodiny som bola na oxytocine na sále. Co som tlačila a stracala kyslík... Viem ze niesom jedna co to zažila a určite sú žienky ktoré to mali ešte horšie ale ajak sa bojím dosť druhého porodu.. Možno že by nebol uz taky ťažký.. Možno by som to dala lepšie... Neviem teda ani ako je to po cisárskom to je pravda neviem. Porovnať co je lepšie a co nie 🙄 ešte si to naham teda prejsť hlavou... Epidural v nemocnici ktorá je mne na blízku nemám šancu,,, nemá ju kto podať a ak áno vraj by som musela mať bohove šťastie mi povedal gynekológ..

ukulela
27. dec 2021

V bb by nemal byt epi problem. Ak teda nebudu vsetci na covidovom .... ty si riesila to brezno? Skor sa ozaj zameraj na zazmluvnenie porodnika a potom epi. A teda bb, lebo v br je to bez sance.

legna30
27. dec 2021

V rosveltke sa to asi neda, zvyknu tlacit do poslednej moznej chvile aby bol porod prirodzeny.. Chod na poucenie na EPI v bb za nu aspon neplatis, v brezne sa myslim doplaca okolo 100 eur. Ja som napr rodila nakoniec cisarskym a teda musim povedat, ze som rada, tiez som sa bala prirodzeneho porodu

derdia
27. dec 2021

Ahoj dohodnut sa da vsetko. Gynekolog ktory ti bude pri porode, pocas porodu, napise do papierov, diagnozu stracajuce sa ozvy, alebo nepostupujuci porod a cisarsky je na svete.!!! Takze asi tak... Vybavit sa da vsetko, aj ked osobnu skusenost nemam. Ale viem, ze urcite to tak maju vybavene aj vsetky nase celebrity, ktore prirodzene rodit nechceli...pretoze to ako porod prebiehal, ci sa ozvy naozaj stracali, alebo ci si sa otvarala alebo nie, nezsiti spatne nik.

petamich
27. dec 2021

ja ta uprimne chapem - mala som podobny porod ako ty - dieta nakoniec slo vakuum extraktorom, zasita som az za usami, som pomaly pol roka po porode a stale nie som zahojena a teraz sa mi dnu spravilo aj to dive maso a trci mi von a musim to riesit 🤷‍♀️ na jeden porod mam fakt dost, ak by som ja mala druhe dieta (co nebudem), tak by som tiez uvazovala nad cisarskym a nech si hovori kto chce co chce, viem, ze cisarsky nie je sranda a je to brusna operacia ale tolko vnutornych stehov co som mala az po krcok, potom mi stichy z hradze predcasne vypadli, mala som problem chodit, mesiac som chodila ako kacica a nebola schopna sediet, zaparene vsetko, lebo som krvacala dlho a vela...teraz este toto, dakujem ale na jeden vaginalny porod problemov az az 😢

gabika128
27. dec 2021

Druhý pôrod môže byť lepší, ľahši.... Ja som napriklad pri druhom mala oveľa ľahšie kontrakcie a rýchlejšie som sa otvárala. Aj tak som nakoniec išla cisárskym a mam z toho popravde traumu. Nemas pri sebe dieťa, nemôžeš si ho prikladať, bolesti sú veľké, pohyb obmedzený. Ja by som to prirovnala k zlému pôrodu 🤔

miskamicha
27. dec 2021

@petamich ahoj. Ak sa mozem opytat, cvicila si aj anibalom? Rodila som 19.12. a stale si nemozem sadnut ☹

martinkatinka
27. dec 2021

O sposobe porodu nerozhodujes ty, ale lekar.

petamich
27. dec 2021

@miskamicha necvicila, mne to moj lekar uplne neodporucal, kedze som pred tym mala nejake problemy a ja som ho nejako nepresviedcala 🙈 pytala som sa aj porodnika, ci by aniball pomohol a povedal, ze nevie povedat, kedze maly mal 4.5 kg a hlavicku velku (a to dva dni pred porodom, vypocitali 3.8) ale veru zamyslala som sa potom nad tym, ze keby bolo keby, ty si cvicila? a mrzi ma to, uplne viem ako sa citis, ja som fakt dva mesiace vsade nosila so sebou poporodny vankus a prve tyzdne som nebola schopna chodit, s malym na prechadzky chodil len muz a to fakt nie som nejaka citlivka 😢

nitakimuri
27. dec 2021

Cely zivot som mala z predstavy porodu des, takže ked sa mi blížil termín, zasla som za doktorom, povedala som ze chcem jedine cisarsky a aj to v uplnej celkovej narkoze. Chcel ma objefnat na datum, co sa mi z astrologického hľadiska vobec nepacil, parne dni som nechcela, ani pondelok, ani stredu, ani piatok a uz vôbec nie vikend. Tak povedal nech si sama vyberiem datum 🙂 prisla som, ubytovali ma, este som zdrhla v daždi sa prechadzat po areáli nemocnice 🙂 rano ma uspali, nechali vyspat, potom mi doniesli babo, nic ma nebolelo, veselo som behala po oddeleni, a 5 dni po cisarskom som uz poskakovala doma na rebriku a malovala 2 izby 🙂 nevidím dovod v 21.storoci trpiet pri pôrode

erinka90
27. dec 2021

Pani autorka, neodpovedam sice na Vasu otazku. Ale zazivam nieco podobne momentalne. Trauma z prveho porodu (oxitocin, epi pichnuty na treti pokus, obojstranna ruptura v posve, hodinove sitie, modre rebra od tlacenia, porod s vakuumextraktorom)...o mesiac ma caka druhy. Tiez som odprisahavala ze veru ja uz len s cisarskym pojde...nakoniec som od toho upustila, a radsej skusim cviciy s anibalom a chystam sa pit bylinkove caje. Tak dufam ze tato kombinacia mi ulahci porod. Drzme si palce. 🙂

banalu
27. dec 2021

Ja ta uplne chapem, ja som mala kliestovy, odpadla som na sale a to som mala epidural. Malej prestavalo bit srdiecko a nedychala ked sa narodila. Este stale chodime na neuro na kontrolu. Mam z toho traumu a ak sa odvazim mat druhe dieta tak si urcite budem vybavovat papier od psychologa. Pritom som sa na porod pripravovala, chodila som na predporodnu atd. Po porode mi 3x praskli stehy a nakoniec mi to nechali otvorene.. a vyzeram tam dole.. no hrozne.. akoze nech si kto chce co chce mysli, ale keby ste si mali prezit to co ja pocas porodu aj po porode (po troch tyzdnoch som bola stastna, ze vydrzim na nohach viac ako 15 min.) tak tiez rozmyslate nad cisárskym!!!

jaga18
27. dec 2021

Ja ta plne chápem. Prvý pôrod som mala tiež podobný. 6 dávok oxitocinu, pri samotnom pôrode strata vedomia, šitá zhora zdola... Druhého som sa neskutočne bála, dlho som váhala s druhým tehotenstvom, ale prestastie bol pôrod mega rýchly, bez kontrakcii, hneď som šla rovno na porodny stôl.
No i po tak ukážkovom pôrode dom mala stále traumu z toho prvého a veru ďalších 10 rokov som o treťom dieťati nechcela, ani počuť. Musela som tu traumu najprv s pracovať a to už bolo vo veku o 5 minút 12. 5 rokov sme sa snažili, kým sa postastilo tretie a na pôrodnu sálu som šla úplne vyrovnaná a zmierena s tým, že to nemusí prebiehať podľa mojich predstáv. Rodila som v nemocniciam, kde epidural nehrozí.
Skús ešte do marca stíhaš aj psychológa, pripadne psychiatra, nie len ze by ti mohli dat doporučenie na sekciu, ale by vedeli popracovať na tvojej traume.
Držím silno palce, aby pôrod dopadol dobre, či už sekcia alebo prirodzený.

domiklik
27. dec 2021

Odporúčam zazmluvnit porodnika a normálne na rovinu povedať co je vo veci, určite takého najdes...
Ja som sa bála tiež a na rovinu som doktorovi povedala, že bez epiduralu to asi nepôjde...

sasitimi17
27. dec 2021

Nie neurobia ti na želanie. Ja som mala a teda budem mat navždy zdravotné problémy a dali mi podpísať papier že rodim prirodzene na vlastne riziko, čiže keby sa mi niečo stane, nemocnica je ochránená. Z pôrodu mám traumu, veľmi chcem druhé dieťa ale keď si spomeniem na pôrod mám úzkosť. Ak raz náhodou sa na to odhodlam tak Bystricu obidem na 300 km, na pôrodnom som zažila take pice sestričky že nikdy viac… som bola viac z nich vystresovaná než z kontrakcii

kamatopo
27. dec 2021

@kiki68 to vážne??? Vyčítať dieťaťu ako prišlo na svet.🙈🤦. Ja som rodila panvovym koncom a odmietla som cisársky čo som mala z neho traumu. A milujem svoju dcéru už za to aká bola statočná a aký kľud má doteraz v sebe.

kamatopo
27. dec 2021

Ja osobne mám za sebou dva normálne pôrody , ale cisársky by bol asi pre mňa úplne že posledná voľba. Mám veľa kamaratiek čo veľmi dlho sa zviechali po cisárskom. Ale zas na druhú stranu mám jednu vo Švajčiarsku ktorá obe deti priviedla plánované cisárskym ,lebo sa jej nechcelo rodiť.

yanni
27. dec 2021

@petamich fuuuuha. Hroza. A ja som par hodin po cisarskom běhala po nemocnici ao srnka. Sice ano zraněna srnka, ale po svojich. A dieta som mala od uplneho zaciatku pri sebe (aj v noci) a starala sa on sama. O dva dni som isla domov a do tyzdna som uz ani nevedela, ze nieco bolo. A aj druhy cisar bol podobny, dokonca este lepsi. To len tak na porovnanie, lebo tu baby pisu väcsinou horory a cisarsky. Ja mam skor horor o normalnom.

zanetakovacsova
27. dec 2021

No v Rooseveltke sa to veru nedá. Mne 4 dni vyvolávali pôrod len aby bol prirodzený. No nakoniec to bol cisársky. Po 4 dňoch. Takže 😊

petamich
27. dec 2021

@yanni to si super dopadla a mozno tak trochu zavidim, zavidiet cisarsky to uz som ako dopadla 🙂 ja viem, ze ono clovek asi nikdy nevie ako to napokon dopadne, ako rychlo sa pozviecha, ja som mala voci cisarskemu respekt a stale mam a tiez som preferovala vaginalny porod, nemozem povedat, ze by som aktualne mala nejaku traumu, aj ked tie komplikacie co riesim este teraz ma pekne hnevaju, drobca lubim najviac na svete, ved co on zlatik s tym ale teda ak by som druhe dieta planovala, co neplanujeme veru neviem, ci by som ten vaginalny dala 🤷‍♀️

vanda323
27. dec 2021

@lenuska9999 Áno dá sa to takto. Moja psychologička sa má pýtala či nechcem cisár ja že nieee že idem na Epidural

yanni
27. dec 2021

@petamich ono darmo si budeme nieco nahovarat. Z globalneho hladiska je Slovensko 100 rokov za opicami (co sa tyka civilizovaneho sveta). Vsade vo svete sa poze nieco pokazit ale to co pri porodoch vystrajaju na SK, to mi je do placu uz len ked to citam a nie to este zazit. Kamoska isla rodit z BB raduje do Stiavnice (myslim, ze v BS uz sa asi neda), lebo horor z BB aj ZV. No a to bolo fred takter 20timi rokmi a za tych 20 rokov sa stale nic nezmenilo. Aspon v BB nie. Ja som vsetky deti rodila v DE, v normalnej nemocnici. Len znal, co na SK je uz nieco extra, musis priplatit, zazmluvnit atd. to je tu standard. Cisar na Melanie je uplna normalka, vysvetlia sice ale nik ta do nicoho netlaci a ani prehovarat ta nebudu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaga18
27. dec 2021

@yanni no, sestra rodila v AT. Žiaľ okrem toho, že rodila 36 hodín, má trvalé následky ako ona, tak aj jej syn... Stane sa aj inde...

yanni
27. dec 2021

@jaga18 jasne, ze sa stane. Neviem ake praktiky su v AT ale v DE, ked si vypytas sekciu, tak ti ju bez problemen urobia. Ci uz vopred alebo uz aj pocas prebiehajuceho porodu. Nechat trapit zenu 36 hodin, to uz mali aj sami lekari navrhnut cisara. Alebo si mala poziadat sama.