BabyBalance verzus Montessori dielničky

antonia15
17. sep 2024

Ahojte,
Chcem sa spýtať mamičiek, ktoré majú reálnu skúsenosť. Doteraz sme chodili na BB. Teraz som chcela vyskúšať niečo nové, našla som Montessori dielničky. Síce viem o čom je Montessori, ale zatiaľ mám dojem, že je to len drahý detský kútik. Je tu mamička, ktorá to už má vyskúšané a vedela by mi povedať názor.
Ďakujem

ullala
17. sep 2024

Babybalance mas jednu akcnu hodinu, na montessori dielnickach budete hodinu tichucko sediet a menit stanovistia s "pomockami". Ale odporucam oboje. Len sa to neda extra porovnavat. Na babybalance by mali byt tiez prvky montessori.

minesasubu
17. sep 2024

My chodíme na dielničky a za mňa je to super, sú dve miestnosti v jednej sú hry a druhá kuchynka
Cieľom dielničiek a montessori je ,,Pomôž mi, aby som to zvládol sám”
priklad dieťa si vyberie hru dá si ju na určene miesto ( máme koberčeky dieta si ho rozloži predtým ako sa ide hrať , každý má svoj) tam sa hrá s hrou po skončení hru odloží na miesto a berie si ďaľšiu - hry sa menia každý týždeň len pár ich ostáva stále (krmenie škrečka, polievanie kvetov, knižní kútik), syn sa tak učí že každá vec má svoje miesto a po skončení činnosti sa dáva všetko na svoje miesto alebo na miesto nato určené
poprípade činnosti/hry robí pre svoje potešenie a nie aby potešil okolie
v kuchynke - máme vodu na pitie dieta si samo naleje, krajanie rôzneho ovocia, žmýkanie citrona , umývanie riadov po použitý ....

odporúčam sa opýtať či majú ukažkové hodiny poprípade jednorázový vstup

dielničky sú viac o hlave ako o pohybe preto my chodíme aj na plavanie a gymnastiku

karolinakk
18. sep 2024

@antonia15 happy gym kukni, v mc mamina