Zmrazené embryá

17. dec 2021

Ahojte, s manželom sme podstúpili umelé oplodnenie, podarilo sa nám to na druhý vklad, máme 3ročné jednovaječné dvojičky, budeme chcieť možno časom ešte jedno dieťatko. Ostalo nám ešte 7 embryí a ja teraz neviem čo s nimi, som naozaj zúfalá, veľmi ma to mrzí keď si predstavím že nedostanú šancu má život. 😭😭😭😭 Neviem čo robiť, v Heliose mi povedali že sa nedajú darovať a keď som pozerala iné centra tak som nespĺňala požiadavky. Prosím vás máte niekto podobnú skúsenosť? Čo ste urobili? Ako ste sa s tým zmierili? Ja si stále predstavujem že aj z tých 7 embryí by mohli byť také krásne detičky ako mám doma.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e1i
17. dec 2021

Tiez nam ostalo 7. Ket prvy nam nevysiel vobec ani tuk, druhy bol mmt v 7+0 takze tiez nic. Ešte mame 5. Neznamena ze ked prvy vklad vysiel tak další automaticky. Moze sa stat aj ze dostanu sancu všetky a nic z toho aj tak potom. Drzim palce. My sa chystáme v januári na ďalší.

hanuskac
18. dec 2021

Presne ako baby hovoria. Nemusia ti vobec prezit. V akom stadiu ste ich davali mrazit?

autor
18. dec 2021

@hanuskac 5dňove blastocysty po predĺženej kultivacii

hanuskac
18. dec 2021

Tak to ste mali stastie na tolko embryi. Ale tak nemusia prezit niektore mrazenie, niektore sa neuchytia atd. Alebo este roznyslaj nad tym co ak tvoje deti nebudu moct mat deti? Nemusia ist na darcovske ale mozu mat tvoje🤷‍♀️

pandorra
18. dec 2021

ja s tým tiež nie som stotožnená a neviem čo ďalej, myslela som, že môžme darovať.... 5 zmrazených embryí, druhé dieťa na ceste a ďalšie už neplánujeme. zatiaľ budeme platiť za uskladnenie a potom sa uvidí....

bucko555
18. dec 2021

My sme mali 8, prvé dve som mala potrat , ďalšie dve sa neujali a až piate mi behá po dome....ďalšie tri sme dali zlikvidovať keďže už ďalšie dieťa mať nemôžem

leontinka27
23. jan 2022

Baby ja mam tiež takú veľkú dilemu tiež mame zmrazené emryko už 6 rokov dcéra má 6 rokov. Lenže dcéra je a bola veľmi náročná takže som si to nevedela predstaviť mat druhé dieťa a ešte stále sa necítim. Druhý problém je vek môj aj môjho manžela. Neviem si prestaviť mat v 60tke 15 ročne dieťa. Manžel ešte viac. Už si neviem prestaviť ako sa mu budeme venovať. Dcére sa venujeme veľmi veľa aj si to vyžaduje. Ale morálne hľadisko ma veľmi hryzie. Toľko som bojovala o to aby som to dieťa mala síce jedno už mám ale to druhe mam dat zničiť? Lebo darovať sa nedá. Alebo použiť na výskum. Hrozne sa tým trápim. Každý rok len odkladám platím peniaze za úschovu ale dokedy. Ani spávať koli tomu neviem ale fakt sa na druhé stále necítim... Konečne trochu začínam žiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre